Rehber Xiaomi Mi Note 10 Lite TWRP Yükleme ve EU ROM Yükleme Rehberi

harami

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
murat bulut
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
Tekniker
Konular
7

Herkese Merhaba.
Mi note 10 lite twrp yükleme rehberinde yapılacak herhangi bir yanlış yüklemeden doğacak sorunlardan sizin sorumlu olacağınızı belirtmek isterim.
İndirme Bağlantıları

Öncelikle işlemlere başlamadan önce bootloader kilidinizin açık olduğundan emin olunuz.

Bootloader kilidini açmak için burada detaylı olarak anlatılmıştır.

1- Platform tools programını kurun.

2- Masaüstüne gelen icona sağ tıklayıp, çıkan küçük ekranda " dosya konumunu aç" seçeneğine tıklıyoruz. Açılan klasörün içine İndirdiğimiz twrp dosyasını ayıklayıp, isimini "twrp" olarak değiştirip atın.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

3- klasörünün içinde shift tuşu ile birlikte sağ tıklayın ve cmd ekranı açılacaktır.

4- Cihazınızı fastboot moduna alınız. Not: usb ayıklama ve usb yüklemenin açık olması gerekiyor... Geliştirici seçeneği kısmında aktif edebilirsiniz.

5- Cihazınızı bilgisayara bağlayalım. Sırasıyla aşağıdakileri yazalım.

fastboot devices
fastboot flash vbmeta vbmeta.img
fastboot boot twrp.img

6- Hepsini doğru yaptıysanız cihaz yeniden başlayıp TWRP ekranı gelecektir.

7- Şeridi kaydıralım. "Wipe" seçeneğine tıklayalım... Sırasıyla wipe>format data>yes

8- Ana ekrana dönelim. Reboot'a tıklayalım. Sonra bootloader'e tıklayalım. Cihaz kapanıp, fastboot moduna alınacaktır.

9- Cihazı bağlayın. Cmd ekranında "fastboot boot twrp.img" yazın ve enter yapın. Cihaz twrpde tekrar açılacaktır. USB kablosu bağlı kalsın. Bunun sebebi eu romunu cihaza atacağız. Bilgisayar cihazı görecektir... Eu romu cihazın içine atıyoruz usb yardımıyla.

10- install kısmına tıklayın... Eu romuna tıklayın sonra şeridi sağa doğru çekiyoruz ve flaşlama yapılacaktır.

11-Temiz bir kurulum için wipe>format data>yes
yapıyoruz ve reboot>system yapıyoruz. 10 dakika kadar sürebilir cihazın açılması.

12- Bütün kriterleri doğru yapmanız halinde olumlu sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz.

mi note 10 lite telefonum brick olmuş sizin verdiğiniz dosyadan twrp yükledim sizin dediğiniz her şeyi yapıyorum twrp ekranına geliyorum ama install yaptığımda hata veriyor sitede verilen bütün rom ları denedim yine aynı yardımcı olacak bir arkadaş varmı

Mazlumchalisir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MRight
Cihazım
Mi9T
Konular
26
mi note 10 lite telefonum brick olmuş sizin verdiğiniz dosyadan twrp yükledim sizin dediğiniz her şeyi yapıyorum twrp ekranına geliyorum ama install yaptığımda hata veriyor sitede verilen bütün rom ları denedim yine aynı yardımcı olacak bir arkadaş varmı
Karşılaştığınız durum için üzüldüm. Buraya tıklayarak söz konusu olan konu hakkında daha basit yükleme aracını bulabilirsiniz.

lozemi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
furkan
Cihazım
mi 5
Konular
3
hocam ne rom atarsam atayım eu 12 miuimix 12 romlarında her seferinde logo kısmında hani rom attıktan sonra twrpden rebot diyince sistemin ilk açılmasında çıkan logoda kalıyor ve öyle duruyor. nasıl yükleyecceğim bu romu

kelvis

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdullah
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
0
Rom'u telefona atarken 15 dakika kaldı diyor ve yarıda kesiliyor atmış gibi gösteriyor yani. Twrp'de install edince hata veriyor, ne yapabilirim ?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Rom'u telefona atarken 15 dakika kaldı diyor ve yarıda kesiliyor atmış gibi gösteriyor yani. Twrp'de install edince hata veriyor, ne yapabilirim ?

Konuda yer alan videoyu izleyerek rom yükleyin...

hhuseyincabukk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hüseyin
Cihazım
redminote5
Konular
0

Herkese Merhaba.
Mi note 10 lite twrp yükleme rehberinde yapılacak herhangi bir yanlış yüklemeden doğacak sorunlardan sizin sorumlu olacağınızı belirtmek isterim.
İndirme Bağlantıları

Öncelikle işlemlere başlamadan önce bootloader kilidinizin açık olduğundan emin olunuz.

Bootloader kilidini açmak için burada detaylı olarak anlatılmıştır.

1- Platform tools programını kurun.

2- Masaüstüne gelen icona sağ tıklayıp, çıkan küçük ekranda " dosya konumunu aç" seçeneğine tıklıyoruz. Açılan klasörün içine İndirdiğimiz twrp dosyasını ayıklayıp, isimini "twrp" olarak değiştirip atın.

3- klasörünün içinde shift tuşu ile birlikte sağ tıklayın ve cmd ekranı açılacaktır.

4- Cihazınızı fastboot moduna alınız. Not: usb ayıklama ve usb yüklemenin açık olması gerekiyor... Geliştirici seçeneği kısmında aktif edebilirsiniz.

5- Cihazınızı bilgisayara bağlayalım. Sırasıyla aşağıdakileri yazalım.

fastboot devices
fastboot flash vbmeta vbmeta.img
fastboot boot twrp.img

6- Hepsini doğru yaptıysanız cihaz yeniden başlayıp TWRP ekranı gelecektir.

7- Şeridi kaydıralım. "Wipe" seçeneğine tıklayalım... Sırasıyla wipe>format data>yes

8- Ana ekrana dönelim. Reboot'a tıklayalım. Sonra bootloader'e tıklayalım. Cihaz kapanıp, fastboot moduna alınacaktır.

9- Cihazı bağlayın. Cmd ekranında "fastboot boot twrp.img" yazın ve enter yapın. Cihaz twrpde tekrar açılacaktır. USB kablosu bağlı kalsın. Bunun sebebi eu romunu cihaza atacağız. Bilgisayar cihazı görecektir... Eu romu cihazın içine atıyoruz usb yardımıyla.

10- install kısmına tıklayın... Eu romuna tıklayın sonra şeridi sağa doğru çekiyoruz ve flaşlama yapılacaktır.

11-Temiz bir kurulum için wipe>format data>yes
yapıyoruz ve reboot>system yapıyoruz. 10 dakika kadar sürebilir cihazın açılması.

12- Bütün kriterleri doğru yapmanız halinde olumlu sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

Xiaomisever06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
0
İyi gunler benim 4 sorum var yardımcı olursanız sevinirim;
1) Ben şuanda mi note 10 lite da MIUI 12.1.1 kullanıyorum suanda TR romda 12.1.3, globalde 12.1.4 var ben bu 2sinden birini indirsem garanti bozuluyor mu, normal telefonun kendi guncelleme almasını beklesem ne zararı/farkı olur ?
2) Global rom ile TR romu arasında ne fark var ?
3) Ben telefonumu guncelledikden sonra sıfırlamıyorum, sifirladikdan sonra performans veya stabilite artması olurmu ?

Üst Alt