Silinsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

digitech

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E.Asker
Cihazım
Note 5 pro
Konular
3
sureklı basa twrp ye atıyor format data yaptım bastan kurdum aynı daha guncel bır twrp bılgısı olana var mı toco için??

twrp-3.4.0-14-toco-mauronofrio.img
Buradan indirin
Twrp ismini recovery olarak değiştirin
Tektuş yükleme aracı içindeki firmware-update klasöründeki recovery.img silip yeni indirdiğiniz twrp yi klasör içine atıp tektuş olarak yükleyebilirsiniz.
Note 10 lite ı satacağım için kutusuna kaldırdım. Onun için deneme yapamıyorum. Sonucu bildirin.

r10demo

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
salim
Cihazım
mi 10 lite
Konular
1
twrp-3.4.0-14-toco-mauronofrio.img
Buradan indirin
Twrp ismini recovery olarak değiştirin
Tektuş yükleme aracı içindeki firmware-update klasöründeki recovery.img silip yeni indirdiğiniz twrp yi klasör içine atıp tektuş olarak yükleyebilirsiniz.
Note 10 lite ı satacağım için kutusuna kaldırdım. Onun için deneme yapamıyorum. Sonucu bildirin.
özelden yazdım bakar mısınız lütfen

Yalcinkaya040

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Xaomi mi mix
Konular
9
S.A ustadım bu konularda yeniyim ve deneyim kazanmak icin denemeler yapacağım. Global rom yüklü cihaza ve sonrasında global romda kalmak kaydıyla twrp yükledik diyelim ve twrp ûzerinden yeniden cihazı başlattığımızda twrp siliniyor diye biliyorum bu durumu yaşamamak icin twrp yükledikten sonra root magisk yapıp yeniden başlatmamız gerek doğrumudur. Ve bu magisk twrp üzerinden nasıl yapılır? twrp silinmemesi icin ektra başka bir işleme gerek varmıdır. Cvplar icin şimdiden tşkler.

dursunhkaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Süpersin
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
7
Hocam bisuru Xiaomi cihazi kullandım ama bu note 10 lite kadar başa bela cihaz görmedim MIUI 11 yükledim twrp düzgün çalışsın diye ondada olmadı fastbootta kalıyor cihaz. MIUI 12 de denedim ondada olmuyor. Güncel ve sorunsuz twrp çıkar insallah 4 5 aya kadar beklemekten başka çaremiz yok

Aelfwig

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Sorunsuz bir şekilde kurdum ve kullanıyorum. Konu için emek harcayan arkadaşa teşekkür ederim. Bir şey sormak istiyorum. Advanced wipe kısmında System bölümünü sildirmiyor, hata veriyor. Ben mesela yeni bir rom atmadan önce "format data" yaparım, sonrasında advanced wipe kısmından dalvik/data/internal storage/cache/system bölümlerinin silinmesini sağlarım. Dediğim gibi System bölümünü sildirmiyor.

Bu bir sorun teşkil eder mi? Clean install yaparım hep, o yüzden bölümlerin temizlenmesine önem vermişimdir düzgün olsun diye. Size sormak istedim.

Son olarak bir de işlem yapabilmek için kaydırma çubuğunu zor kaydırıyorum. Muhtemelen curved olduğu için. Umarım buna bir fix gelir.

digitech

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E.Asker
Cihazım
Note 5 pro
Konular
3
Sorunsuz bir şekilde kurdum ve kullanıyorum. Konu için emek harcayan arkadaşa teşekkür ederim. Bir şey sormak istiyorum. Advanced wipe kısmında System bölümünü sildirmiyor, hata veriyor. Ben mesela yeni bir rom atmadan önce "format data" yaparım, sonrasında advanced wipe kısmından dalvik/data/internal storage/cache/system bölümlerinin silinmesini sağlarım. Dediğim gibi System bölümünü sildirmiyor.

Bu bir sorun teşkil eder mi? Clean install yaparım hep, o yüzden bölümlerin temizlenmesine önem vermişimdir düzgün olsun diye. Size sormak istedim.

Son olarak bir de işlem yapabilmek için kaydırma çubuğunu zor kaydırıyorum. Muhtemelen curved olduğu için. Umarım buna bir fix gelir.
Official twrp çıkmadığı için bu twrp de bazı bölümlere müdahale edilemiyor. Format data yapmanız da temizlik için yeterlidir. Yine twrp tam uyumlu olmadığı için hafif dokunmatik sorunu mevcut. Note 10 lite malesef yazılım konusun da diğer modellere göre zayıf kalıyor. Çin sürümü yok sadece global olduğu için beta rom ları yok. Geliştiriciler de fazla üstüne düşmüyor.

dursunhkaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Süpersin
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
7

Senin cihaz MIUI 12 mi dostum ben kuramadım ne yaptıysam olmadı illalah ettirdi bana

Aelfwig

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Senin cihaz MIUI 12 mi dostum ben kuramadım ne yaptıysam olmadı illalah ettirdi bana

Miui 12 Global vardı. EU değil yani, karıştırılmasın. Bootloader kilidini açtıktan sonra direkt TWRP'yi kurdum. TWRP ekranından çıkmadan format data ve yapabildiğim wipeları yaptım. Bu arada super/usb/vendor kısımlarına dokunmayın sakın. Format data da yapsanız yeterliymiş yukarıda arkadaşın yazdığına göre.

* Önemli not: Wipeları falan yaptıktan sonra reboot to system yapmayın. Ana ekrana dönüp oradan reboot/recovery yapın, TWRP tekrar açılsın. Yoksa wipe sonrası rom dosyasını bilgisayarınızdan telefonunuza kopyalamada sıkıntı yaşabilirsiniz.

Sonrasında Miui 11 EU rom kurdum. TWRP kaybolma gibi durumla ya da fastbootta takılması ile karşılaşmadım. Sonradan da Miui 12 EU roma geçtim.

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Miui 12 Global vardı. EU değil yani, karıştırılmasın. Bootloader kilidini açtıktan sonra direkt TWRP'yi kurdum. TWRP ekranından çıkmadan format data ve yapabildiğim wipeları yaptım. Bu arada super/usb/vendor kısımlarına dokunmayın sakın. Format data da yapsanız yeterliymiş yukarıda arkadaşın yazdığına göre.

* Önemli not: Wipeları falan yaptıktan sonra reboot to system yapmayın. Ana ekrana dönüp oradan reboot/recovery yapın, TWRP tekrar açılsın. Yoksa wipe sonrası rom dosyasını bilgisayarınızdan telefonunuza kopyalamada sıkıntı yaşabilirsiniz.

Sonrasında Miui 11 EU rom kurdum. TWRP kaybolma gibi durumla ya da fastbootta takılması ile karşılaşmadım. Sonradan da Miui 12 EU roma geçtim.
TWRP'yi tek tuş arayüzüyle mi kurdunuz yoksa manuel mi ?

dursunhkaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Süpersin
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
7

Hocam hangi twryi kurdun ben kuramıyorum fastbootta kalıyor cihaz kafayı yiyeceğim hangi sürüm twrp kurdun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt