Yardım Xiaomi mi note 10 lite MIUI 12 güncellemesi sonrası root kayboldu

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Telefonunuzu bilmem ancak miui12 için konuşabilirim.
Miui12 de root sıkıntılı diye bir şey yoktur. 9s telefonumda miui12 ile geldiği zamandan beri magisk root var. Hiçbir sıkıntıda yaşamadım. Stock tr romunuda globalide custom miuileride kullandım.
Root isteğinde bulunan her uygulamaya magisk rahatlıkla cevap veriyor.
Telefonunuzda dynamic partition süper bölüm var. Bu yüzden sistem bölümünde magisk modülü kullanmadan hiçbir değişiklik yapılamaz. Bir bakıma root kullanmak zorundasınız zaten.
Yani miui12 ile root yapmak sıkıntılı ise ne sıkıntı yaşandığını da söylemesi gerekir. Sürüm düşürmeye filan gerek yoktur. Kurun ve kullanın.
Öncelikle cevap için çok teşekkürler dynamic partition diye bir bölüm olduğunu sizden öğrendim ne işe yaradığını ve nerden bulabileceğimi açarsanız memnun olurum. Neden root kullanmak zorundayım orayı tam anlamadım. Sıkıntıyıda sizin için biraz açayım bana telefon çökebiliyor dedi bende tam anlamadım sıkıntıyı açıkçası

UtkuYunus1997

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Oneplus 7T Pro
Konular
4
Hiçbir sıkıntı yaşanmıyor, telefoncu arkadaşınız neye dayanarak söyledi sorsa idiniz keşke. Mıuı 12 sürüm üzerine root atabilirsiniz yani, telefon çökme meselesine gelir isek root sonrası bilinçsizce yapılan işlemler telefona zarar verebilir bu doğru büyük bir ihtimal telefoncu arkadaşınızda bunu kastetmiş. Ancak root atınca telefonun çöktüğüne veya mıuı 12 de sıkıntı yaşandığına felan rast gelmedim alakasız bir durum.

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Hiçbir sıkıntı yaşanmıyor, telefoncu arkadaşınız neye dayanarak söyledi sorsa idiniz keşke. Mıuı 12 sürüm üzerine root atabilirsiniz yani, telefon çökme meselesine gelir isek root sonrası bilinçsizce yapılan işlemler telefona zarar verebilir bu doğru büyük bir ihtimal telefoncu arkadaşınızda bunu kastetmiş. Ancak root atınca telefonun çöktüğüne veya mıuı 12 de sıkıntı yaşandığına felan rast gelmedim alakasız bir durum.
Anladım birazcık cesaretlendim açıkçası birde sadece uygulama kullanarak bilgisayar veya magisk manager uygulamasını kullanmadan rootlamanın bir yolu varmıdır cünkü bu yollar bana biraz karışık geliyo . Eğer başka yolu yoksa işin ehli birine yapması için vericem

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Anladım birazcık cesaretlendim açıkçası birde sadece uygulama kullanarak bilgisayar veya magisk manager uygulamasını kullanmadan rootlamanın bir yolu varmıdır cünkü bu yollar bana biraz karışık geliyo . Eğer başka yolu yoksa işin ehli birine yapması için vericem

Root istemenizin amacı nedir ?

UtkuYunus1997

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Oneplus 7T Pro
Konular
4

Cihazınızın ana bölümünde aslında her işlem kolayca anlatılmış durumda zor bir noktası yok. Cihazınıza ve adroid sürümünüze uygun twrp yi yükleyip son sürüm magisk dosyasını flashlıyarak cihazınızı root yapabilirsiniz ancak işlemler konusunda bilginiz yok ve çekinceniz var ise bilen birisine yaptırın tabi.

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Root istemenizin amacı nedir ?
Birçok faydalı uygulamanın kök erişimi istemesi ve Android'i iliklerine kadar kullanmaya olanak vermesi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazınızın ana bölümünde aslında her işlem kolayca anlatılmış durumda zor bir noktası yok. Cihazınıza ve adroid sürümünüze uygun twrp yi yükleyip son sürüm magisk dosyasını flashlıyarak cihazınızı root yapabilirsiniz ancak işlemler konusunda bilginiz yok ve çekinceniz var ise bilen birisine yaptırın tabi
Cihazımın ana bölümden bile haberim yok ;) nerde bulabilirim

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Bu arada MIUI 12 güncellemesini yaptığımda tüm uygulamalarım ve verilerim gitti sadece magisk manager kaldı acaba twrpler hala yüklümü yada magiski baştan mı kurmalıyım çok araştırdım ama hala rootu nasıl atacağım bilmiyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bootloeder kilidi açık cihazımın

Son düzenleme:
Üst Alt