Soru Xiaomi mi mix Türktelekom marka model görmüyor

CARDEX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selim
Cihazım
xiaomi mimix
Konular
3
Xiaomi mi mix telefonda Türktelekom online hizmetlerden giriş yaptığımda marka model görmüyor.Telefonumun marka modelini okuması için herhangi bir yama veya program varmı?

oskans

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
mi 6
Konular
16
Yama vs olmayacaktır sebebi şu ki turktelekomun database'lerinde xioami görseli ve bilgisi yer almadığı için çıkmayacaktır ki bu sizde ne tür bir eksiklik yarattı ?

Oyla:

CARDEX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selim
Cihazım
xiaomi mimix
Konular
3
Telefon modeli markası olmadığı için türk telekom online işlemlere hangi mesajı atarsam atayım hata alıyorum online işlemlerden hiçbir işlemi yapamıyorum.Volte ayarları ,3g ,4,5G ayarlarını yapamıyorum.Bankalara mesajlar atıyorum hata alıyorum.Türk telekom mobil imzayı kullanamıyorum.

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
evet aynı problem bende de oluyo hiç bir şebeke ayarı değiştirilmiyor zararı bu ..

Oyla:

CARDEX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selim
Cihazım
xiaomi mimix
Konular
3
Telefonların marka ve modellerini mobil şebekelerin okumaması ile ilgili Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile telefon görüşmesi yaptım.Bu marka telefonların İMEİ kaydı yapılmış fakat marka ve model belirtilirken telefonun içinde yazan marka ve model BTK ya yanlış bildirilmiş.Bana telefonun marka ve modelini bulabileceğim bir program yükletti ve BTK dan imei sorgulaması yaptırttı.Örneğin Xiaomi mi mix telefonların Marka A8 Model Bilgisi olarak 20160608 bildirilmiş..Bu düzeltilip doğru model ve marka olduğunda (Telefonun kendisinde kayıtlı marka ve Model) sorunun düzeleceğini ve mobil şebekenin telefonu okuyabileceğini belirtti..Benim telefonuma MARKA: Xiaomi ,MODEL: Xiaomi MIX olması gerekiyormuş.

Son düzenleme:
Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
CARDEX forumda büyük harflerle yazı yazmak uasaktır.

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Telefonların marka ve modellerini mobil şebekelerin okumaması ile ilgili Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile telefon görüşmesi yaptım.Bu marka telefonların İMEİ kaydı yapılmış fakat marka ve model belirtilirken telefonun içinde yazan marka ve model BTK ya yanlış bildirilmiş.Bana telefonun marka ve modelini bulabileceğim bir program yükletti ve BTK dan imei sorgulaması yaptırttı.Örneğin Xiaomi mi mix telefonların Marka A8 Model Bilgisi olarak 20160608 bildirilmiş..Bu düzeltilip doğru model ve marka olduğunda (Telefonun kendisinde kayıtlı marka ve Model) sorunun düzeleceğini ve mobil şebekenin telefonu okuyabileceğini belirtti..Benim telefonuma MARKA: Xiaomi ,MODEL: Xiaomi MIX olması gerekiyormuş.
Peki ne yapmak gerekiyor bunun için duzelebilecek mi?

Oyla:

CARDEX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selim
Cihazım
xiaomi mimix
Konular
3
Düzelmesi için ithalatçı firmayı aramanız onların bu bilgileri düzeltmesi gerekiyor.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Arkadaşlar İthalatçı firmalar değil üreticilerin düzeltmesi gerekiyor aslında.

İthalatçı firmalar üreticilerin yayınlamış olukları doc adı verilen belgeyi BTK'ya sunarlar kendileri isim uyduramazlar. Hatta BTK da bu bilgileri GSMA üzerinden kontrol eder ve ondan sonra kayıt işlemi gerçekleşir. Yani ürünün ismi üretici neyi bildirdiyse odur BTK'nın ya da ithalatçıların bir isim vermesi mümkün değil.

Örnek olarak aşağıya Mi5s için yayınlanmış ve onaylanmış doc belgesini ekliyorum kendiniz de inceleyebilirsiniz. Bizler Mi5s diyoruz evet ama görebileceğiniz üzere Mi5s'in gerçek adı 2015711'dir.

Ekli dosyalar

• Mi5s.pdf
    136,9 KB · Görüntüleme: 39
Oyla:

CARDEX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selim
Cihazım
xiaomi mimix
Konular
3
Doğru söylüyorsunuz ama BTK bundan anlamaz bunu çözecek olanda yine ithalatçı firma adam telefonda problemi anlattı.Bu sorun sadece Xiaomide değilmiş Huavei samsung gibi firmalardada oluyormuş.Geçenlerde Huavei p10 lite de olmuş hemen düzeltme yazısıyla çözülmüş.Bunuda ithalatçı firma fabrikadan gerekli yazıyı yazıp düzeltme alacak ve BTK ya bildirecek.Bunu vatandaş yapamaz.

Oyla:
Üst Alt