Soru Xiaomi Mi Mix 2s Fiyatları

Onoresa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Henüz yok
Konular
4
Herkese iyi akşamlar dilerim.

Tanıtıldığı mart sonundan beri bu telefonu almak için bekleyen birisi olarak fiyatları şuan oldukça yüksek geliyor. Şuan hb üzerinde 3350 gibi bir rakama 6/64 gb versiyonu satılmakta. Üstelik garantisi de xiaomi türkiye değil. Sizce Mi store’lar istanbul’da açıldıktan sonra bu telefonun fiyatları ne yönde oynar? Ya da ne olacağı konusunda bilginiz var mıdır? Bir de Ben 8/256 versiyonunu istiyorum. Türkiye’ye gelmez diyorlar ancak mi store’ların getirmemesi için herhangi bir sebep göremiyorum açıkçası. Böyle demelerinin sebebi nedir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Herkese iyi akşamlar dilerim.

Tanıtıldığı mart sonundan beri bu telefonu almak için bekleyen birisi olarak fiyatları şuan oldukça yüksek geliyor. Şuan hb üzerinde 3350 gibi bir rakama 6/64 gb versiyonu satılmakta. Üstelik garantisi de xiaomi türkiye değil. Sizce Mi store’lar istanbul’da açıldıktan sonra bu telefonun fiyatları ne yönde oynar? Ya da ne olacağı konusunda bilginiz var mıdır? Bir de Ben 8/256 versiyonunu istiyorum. Türkiye’ye gelmez diyorlar ancak mi store’ların getirmemesi için herhangi bir sebep göremiyorum açıkçası. Böyle demelerinin sebebi nedir?

Telefonlar bölgesel olarak satışa çıkarılıyor ve diğer markalarda da durum şuydu çok tutulan ülkelerde tüm versiyonlarını görürken, markanın az tutulduğu yerlerde ise tek bir versiyonunu görüyorduk xiaomi nin politikasını da mağaza açıldıktan sonra göreceğiz :)

Ama şunu da unutmamalısınız ki Xiaomi mi A2 telefonu Hindistan'a özel quick charge 4.0 ile satışa çıkacak.

Oyla:

Onoresa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Henüz yok
Konular
4
Telefonlar bölgesel olarak satışa çıkarılıyor ve diğer markalarda da durum şuydu çok tutulan ülkelerde tüm versiyonlarını görürken, markanın az tutulduğu yerlerde ise tek bir versiyonunu görüyorduk xiaomi nin politikasını da mağaza açıldıktan sonra göreceğiz :)

Hocam store’ların ne zaman açılacağı ile ilgili bilgi var mı peki?

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Hocam store’ların ne zaman açılacağı ile ilgili bilgi var mı peki?

''Xiaomi’nin Türkiye’den sorumlu yöneticisi Harry ile konuştum. Açılış tahminen Eylül gibi dedi, net tarih vermedi. İşletmesini resmi distribütörün yaptığı yetkilendirilmiş Mi Store olacakmış. Türkiye için aynı tarihlerde bir de lansman yapacaklarmış''

şöyle bir yazı okudum umarım nettir.

Oyla:

Onoresa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Henüz yok
Konular
4
Yetkilendirilmiş mi store.. Sanırım Evofone muhabbetleri gerçek :)

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Mı mix 2 s şu an cepport' bağlantılı olarak 3299 TL den satılıyor dostum. Ustelik te kvk garantili. Dolar kuru yüzünden aşağı inmesi de pek mümkün görünmüyor.
O dediğiniz mı store' larin açılmasi bu yılın son çeyreğini bulur. Hoş açılsa da yine ithalatçı firma garantisi altında satılacaktır. Yani Xiaomi resmi olarak kendisi ülkemize gelmediği sürece Türkiye garantisii diye bir durum söz konusu değil.
8/256 GB satışı olur mu bilemem ama eğer olursa da Fiat 4000-4500 TL bandını bulur.

Oyla:

Onoresa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Henüz yok
Konular
4
Mı mix 2 s şu an cepport' bağlantılı olarak 3299 TL den satılıyor dostum. Ustelik te kvk garantili. Dolar kuru yüzünden aşağı inmesi de pek mümkün görünmüyor.
O dediğiniz mı store' larin açılmasi bu yılın son çeyreğini bulur. Hoş açılsa da yine ithalatçı firma garantisi altında satılacaktır. Yani Xiaomi resmi olarak kendisi ülkemize gelmediği sürece Türkiye garantisii diye bir durum söz konusu değil.
8/256 GB satışı olur mu bilemem ama eğer olursa da Fiat 4000-4500 TL bandını bulur.

Peki Hb’da satılan ‘Xiaomi Türkiye garantili’ ürünler ne oluyor? Teknosa’da da aynı durum söz konusu. Telefon kutularından mi türkiyr yazan garanti belgeleri çıkıyor.

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Peki Hb’da satılan ‘Xiaomi Türkiye garantili’ ürünler ne oluyor? Teknosa’da da aynı durum söz konusu. Telefon kutularından mi türkiyr yazan garanti belgeleri çıkıyor.

Bu konuyu bende merak ediyorum hepsiburaya mail atmıştım cevap verince sizi de burdan bilgilendiririm hocam.

Oyla:

Onoresa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Henüz yok
Konular
4
Bu konuyu bende merak ediyorum hepsiburaya mail atmıştım cevap verince sizi de burdan bilgilendiririm hocam.

Ben araştırdım haftasonu. Hatta youtube’da bir teknoloji kanalı buna gerekli açıklamayı getirmiş. Bizzat Xiaomi güvencesi imiş. Video’yu yasak değil ise buraya atabilirim. Forumda yeni olduğum için kuralları tam bilmiyorum

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36

Forumda daha önce bunun tartışması yaşanmıştı arkadaşım; sanırım takip etmelisiniz. Xiaomi Türkiye diye bir garanti yok. Bu sadece bir algı, pazarlama taktiği. HB gibi sitelerde satılan Xiaomi ürünleri Evofone adında dağıtıcı bir firmanın sattığı ürünler. Xiaomi' nin Türkiye distribütörü olduklarını söylüyorlar ama Xiaomi' nin bundan haberi var mı orası muamma.
Bu konuda yorum yapacak daha deneyimli arkadaşlar forum vasıtasıyla fikir beyan edebilirler.Lâkin bence siz siz olun böyle ucuz pazarlama taktiklerine aldanmsyin. Sonra üzülürsünüz.

Oyla:
Üst Alt