Rehber Xiaomi Mi Mix 2 Bootloader Kilidini Açma.

bcansu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
bcan
Cihazım
note 3
Konular
62
Merhaba aranıza yeni katıldım mi mix2 ile.Bootloader kilidi için başvurdum 65 saat bekleyin diyor.Ancak bana herhangibir mesaj gelmedi.Bu mesaj ile bir şifre falanmı gönderiliyor.Bootloader açıldıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı tekrar kapanırsa yine aynı yöntemlemi açıyoruz.Son olarak açık bootloaderi tekrar kapata biliyormuyuz?

cakaner

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 5x
Konular
6
Başvuru yaparken sayfanın dilini türkçe yaparsanız mesaj almazsınız ingilizce dilde başvuru formunu doldurmanız lazım türkçe dildede kullanabilirsiniz sorun olmaz telefona onay mesajın gelmesi 3 ile 10 gün arası değişiyor dahada erken gelebiliyor mesaj arada burdan MI hesapınızla giri yapıp kontrol edin paylaştığım resimdeki gibi sayfa ile karşılaşırsanız kiliti açmak için onay verilmiştir mi hesapınızı telefonla eşleştirdikten sonra unlock toolu indirip bootlader kilidini açabilirsiniz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam dediğiniz gibi dowland ekranı çıkıyor bende ama ama unlock toolu indirip bl açmaya çalıştığımda hata veriyor . 360 saat süre vermişti ve sms doğrulaması dışında onay sms i gibi bişeyde gelmedi . Ne yapabilirim?

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Hocam dediğiniz gibi dowland ekranı çıkıyor bende ama ama unlock toolu indirip bl açmaya çalıştığımda hata veriyor . 360 saat süre vermişti ve sms doğrulaması dışında onay sms i gibi bişeyde gelmedi . Ne yapabilirim?
360 saat süre zarfını verdiyse mi unlock tool sorun olmaz 360 saat sonra bootlader kilidini açabilirsiniz.

bcansu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
bcan
Cihazım
note 3
Konular
62
Bootloader acılırken şifre istiyormu?

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Bootloader acılırken şifre istiyormu?
Bootloader kilidini açmak için başvuru yapacaksınız başvurunuz onaylandıktan sonra geliştirici seçeneklerinden cihaz ve hesap ekle diyerek mi unlock tool ile bootloader kilidini açacaksınız detaylı anlatım mi5 bölümde var.

bcansu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
bcan
Cihazım
note 3
Konular
62
Teşekkür ederim .Huawei den geldigim icin orada şifre vardı anladıgım kadarıyla bunda yok.İşlemler burada Mi hesabı üzerinden yürüyor.Her rom yüklemede bootloader kilidi kapanıyormu?Kapandıgı zaman hep aynı yöntemlemi açılıyor?

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Teşekkür ederim .Huawei den geldigim icin orada şifre vardı anladıgım kadarıyla bunda yok.İşlemler burada Mi hesabı üzerinden yürüyor.Her rom yüklemede bootloader kilidi kapanıyormu?Kapandıgı zaman hep aynı yöntemlemi açılıyor?
Xiaomi cihazlarda durum farklı mi flash ile rom kurumlarında clean all and lock seçeneğini seçip rom kurmadığınız sürece bootloader kilidi kapanmaz, bootloader kilidi kapandığı durumda mi unlock tool programı ile tekrar bootlader kilidini açabilirsiniz.

bcansu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
bcan
Cihazım
note 3
Konular
62
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Feelu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaam
Cihazım
Mi mix2
Konular
2
Xiaomi cihazlarda durum farklı mi flash ile rom kurumlarında clean all and lock seçeneğini seçip rom kurmadığınız sürece bootloader kilidi kapanmaz, bootloader kilidi kapandığı durumda mi unlock tool programı ile tekrar bootlader kilidini açabilirsiniz.

ustad selamlar

son günlerdeki mi home uygulamasının bildirim yapmamasından dolayı mi flash ile rom kurmak istiyorum eski 8.5 yada 9.5.4 ü ama uyumlu rom dosyasını bir türlü bulamadım. birkaç rom denedim flash butonuna bastığımda mismatch device hatası alıyorum. mi flash ın desteklediği rom ları nereden indirebilirm

abilgen73

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bilgen
Cihazım
Xiaomi Mi8EE
Konular
164
ustad selamlar

son günlerdeki mi home uygulamasının bildirim yapmamasından dolayı mi flash ile rom kurmak istiyorum eski 8.5 yada 9.5.4 ü ama uyumlu rom dosyasını bir türlü bulamadım. birkaç rom denedim flash butonuna bastığımda mismatch device hatası alıyorum. mi flash ın desteklediği rom ları nereden indirebilirm
Fastboot rom diye arayın. Fastboot modunda mi flash ile kurulum yaparsınız.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt