Rom Xiaomi Mi Max 3 MIUI 12 Stable (12.0.1.0) [Android 10] by GREESHAN

cemko28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cem
Cihazım
note 4
Konular
2
Hocam MIUI 11 de tam ekran kullanımındaki önceki uygulamaya dönü MIUI 12 de kullanabilir miyiz değiştirme imkanı var mi

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sinan.k

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
sinan
Cihazım
MI Max 3
Meslek
Bilgi İşlem
Konular
0
Greeshan rom, içinde bir çok özelleştirme seçeneği bulunan, Custom rom tadında, Global stable temel bazlı bir Rom'dur..

Tüm Kaşınanlara ve Yenilik Arayışında olan Mi Max 3 kullanıcılarına Armağan olsun....

Sistem
  • Her zaman sadece yeni bir resmi çekirdek
  • Miui.com adresinden yalnızca resmi global kararlı (Global Stable) bellenimi temel alarak veri toplarım.
  • Devre dışı bırakılmış sistem değişiklikleri ve veri bölümünün şifrelenmesi kontrolü
  • Marketten kurulabilecek çok sayıda çöp ve uygulama kaldırıldı
  • Uygulama dosyalarının ve boyutlarının optimizasyonu
  • Bazı gizli ayarlar ve menüler açılır
  • Kök hakları var (Magisk)
  • Eklendi Titanyum Yedekleme (bir kullanıcı uygulaması olarak)
  • MiRemote eklendi (özel bir uygulama olarak)
  • Perde hata ayıklama etkin hakkında devre dışı bildirimi etkin
  • Bellenim güncellemelerini kontrol etmek için menü eklendi [Ayarlar - Telefon hakkında (Cihazım)
  • Yapımlarla çatışmaları önlemek için resmi güncelleme yöneticisini kaldırdım
  • Sistemin yanı sıra uygulamaların imzalarının ve uygulamaların bütünlüğünün kaldırılması kaldırıldı
  • Uygulamaların daha düşük sürümlerini yükleyebilme (daha yüksek bir sürümün üstüne)
  • Kulaklıklardaki ses seviyesi arttığında uyarı kapatılır.
  • Reklamları ve kontrol menüsünü engellemek için ana bilgisayar dosyası eklendi [Ayarlar - Gelişmiş ayarlar - Reklam engelleme]
  • "Bileşen Güncellemesi" kaldırıldı, böylece değişikliklerin ve çevirimin güncellemelerden sonra üzerine yazılmaması için kaldırıldı
  • Wlan_logs klasörüne WiFi girişi kaldırıldı
  • Özel MiFit’te Bluetooth kilidini açma ayar hatası
  • AptX desteği eklendi
Masaüstü saati
  • Yazı tipi boyutu düzeltildi
  • Standart tema için kısaltmadan saat widget tarihinde haftanın günü (Thur yerine şimdi Perşembe)
  • Kişisel asistanı masaüstünde devre dışı bırakma yeteneği [Ayarlar - Masaüstü]
  • Hareketler üzerine hareketler, masaüstüne iki kez dokunup yukarı kaydırın [Ayarlar-Ekran]
  • Masaüstlerinde gezinme [Ayarlar - Masaüstü]
  • Kaydırma sırasında google aramayı etkinleştir / devre dışı bırak [Ayarlar - Masaüstü]
  • Masaüstü klasöründeki sütun sayısını ayarlama [Ayarlar - Ekran]
  • Masaüstündeki klasörlerin otomatik kapanmasını etkinleştir / devre dışı bırak [Ayarlar - Ekran]
  • Bir alarmdan sonra sabah özeti eklendi [Saat - Menü - Sabah Özeti]
  • Genel klasör reklamları kaldırıldı
  • Genişletilmiş masaüstü ızgarası eklendi [Ayarlar - Masaüstü]
  • Masaüstü simgelerinin imzasını etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için seçenek eklendi [Ayarlar - Ekran]
  • Masaüstü simgelerinin gölgesini etkinleştirme / devre dışı bırakma seçeneği eklendi [Ayarlar - Ekran]
  • Seçenek "Son kullanılan uygulamaları gizle" [Ayarlar - Masaüstü]
Aramalar, rehber, mobil şebeke
  • Çeviricide T9 seti
  • Aramalarda ve rehberde yanlışlıkla tıklanmaya karşı koruma [Rehber - Menü]
  • Sayısal tuş takımını aramalarda gizleme özelliği (çağrıları bir sonraki açışınızda, açana kadar gizlenecektir)
  • Gelen / giden aramalar için sabit ok simgeleri (tüm oklar görüntülenmedi)
  • Uzun kişi adları 2 satırda görünür
  • Giden aramada artan yuvarlak temas avatarı
  • Arama çubuğunu rehberde ve aramalarda etkinleştirme / devre dışı bırakma (kullanım için kişileri kaldırma) [Rehber - Ayarlar]
  • Arama yaparken SIM kartı seçme zamanını ayarlama [Ayarlar - SIM kartlar ve mobil ağlar]
  • “Yalnızca 3G”, “yalnızca 4G” vb. Ek ağ modları eklendi ... Yeniden başlattıktan sonra ağ modu sıfırlanmıyor
  • İnternet anahtarına uzun süre dokunarak ağ tipi ayarlarına geçme
  • Arama yaparken parlaklığı otomatik olarak maksimuma çıkarmak için seçenek eklendi [Ayarlar - Ekran]
  • Akıllı Mobil Şebeke [Ayarlar - Bağlantı ve Paylaşma]
  • Bağlantı zamanlayıcıları (otomatik ağ bağlantısının kesilmesi için zamanın ayarlanması) [Ayarlar - Bağlantı ve paylaşım]
  • 3 hatlı arama günlüğü [Aramalar]
  • Sayıların coğrafi tanımı eklendi (operatör + ülke veya bölge)
Temalar, arayüz, tasarım
  • Uygulamalar için yeni simgeler (2000'den fazla)
  • Üçüncü taraf temalar koyma yeteneği (doğrulama devre dışı)
  • Sistem animasyonu varsayılan olarak hızlandırılmıştır
  • Gelişmiş yeniden başlatma menüsü [Ayarlar - Gelişmiş ayarlar - Erişilebilirlik]
  • Animasyon ayarlama ve kaydırılabilir listelerin enterpolasyonu [Ayarlar - Ekran
  • Bildirim perdesindeki anahtarların sayısını ayarlama [Ayarlar - Bildirimler - Durum Çubuğu ]
  • Bildirim perdesindeki anahtarların sayısını ayarlama [Ayarlar - Bildirimler - Durum Çubuğu ]
  • [Ayarlar - Gelişmiş Ayarlar] içindeki menü öğeleri için simgeler eklendi
  • Hava Durumu uygulamasında gün doğumu / gün batımını görüntülemek için etkinleştirildi
  • Yazı tipini menüden değiştirebilme [Ayarlar - Ekran]
  • İki SIM için dikey ağ simgesi [Ayarlar - Bildirimler - Durum Çubuğu]
  • [Ayarlar - Bildirimler - Durum Çubuğu] içindeki “Simge Düzeni” ayarı
  • “Durum çubuğundaki saatleri gizle” ayarı [Ayarlar - Bildirimler - Durum çubuğu]
  • “Durum çubuğundaki renkli simgeler” ayarı [Ayarlar - Bildirimler - Durum çubuğu]
Kamera
  • 4K video kaydı
  • Seçilen hareketsiz nesneleri çekmek
  • Camera2api için destek eklendi, Google Kamera çalışıyor
Ayarlar
  • Yeniden başlatma sonrasında bir şifre girmeden cihazın kilidini açmak için ayarlama [Ayarlar - Kilitle ve Koru]
  • Çalkalama hareketleri için ayarlar eklendi [Ayarlar - Ekran]
  • Kontrol panelinde sıcaklık, akü voltajı, işlemci frekansı ve diğerlerinin gösterimi [Ayarlar - Bildirimler - Durum çubuğu ]
  • Performans modu ayarı etkin [Ayarlar - Güç ve Performans]
  • Ses panelini görüntülemek için zamanın ayarlanması (tek ve gelişmiş) [Ayarlar - Ses ve titreşim]
  • Yardım menüsü öğesi [Ayarlar] kaldırıldı
  • Kullanılmayan yerel öğe "Sistem Güncellemesi" kaldırıldı [Ayarlar]
  • Galeri uygulamasında parlaklığı otomatik olarak maksimuma çıkar [Ayarlar - Ekran]
  • Test menüsü eklendi [Ayarlar - Gelişmiş Ayarlar - Geliştiriciler İçin]
  • Eklenen bilgi menüsü [Ayarlar - Gelişmiş Ayarlar - Geliştiriciler İçin]
  • Ek uygulama yönetimi menüsü eklendi [Ayarlar - Gelişmiş ayarlar - Erişilebilirlik]
  • “Konum” öğesi [Ayarlar - Gelişmiş Ayarlar] menüsünde işlenir
  • 2.4Ghz için WiFi Kanal Uzantısı
  • A-GPS Ayarları menüsü aktif [Ayarlar - Gelişmiş Ayarlar - Gizlilik - Konum]
  • Varsayılan USB modu seçimi eklendi [Ayarlar - Gelişmiş ayarlar - Erişilebilirlik]
  • Bildirimler (klasörler) filtre ayarı etkin [Ayarlar - Bildirimler - Durum çubuğu ]
  • Ağ hızı güncelleme aralığını seçme [Ayarlar - Bildirimler - Durum Çubuğu ]
  • Ses seviyesi tuşlarının kontrolü eklendi [Ayarlar - Gelişmiş ayarlar - Düğmeler ve hareketler]
  • Döndürülen Uyku Modu [Ayarlar - Güç ve Performans - Scriptler]
  • Ek pil bilgisi menüsü eklendi [Ayarlar - Güç ve Performans - Temel Bilgiler]
  • “Ses seviyesi düğmeleriyle ayarlamaayarı [Ayarlar - Ses ve titreşim]
  • Eklenen yüz kilidi (faceID) [Ayarlar - ScreenLock - Şifreler ve Güvenlik]
Cihazınızın Bootloader Kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...

Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alın....

Greeshan ROM u indirin ve dahili/SD Kart belleğe aktarın.
Cihazınızı TWRP kurtarma modun da başlatın.
TWRP kurtarmasında, Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin.
TWRP ana menüsüne dönün, Install üzerine dokunun ve cihazınıza aktardığınız Greeshan ROM Zip dosyasını seçin.
Zip dosyasını seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız.
ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra, Wipe cache/Dalvik yapın ve reboot edin.
Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları TWRP Nandroid Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler

*Konuda yer alan Anlatım tarafımca Mi Max 3 Cihazımda 23.10.2020 da denenmiş, çalıştığı doğrulanıp konuya eklenmiştir. Bende çalışan bir şey Sizde çalışmayabilir.

**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
***Konu tüm
üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.
Çok yakında burada
İndirme Linkİ:
Buradan indirin

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Hayırlı olsun hocam. Güle güle kullanın. Emeğinize sağlık. angel~~

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

sinan.k

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
sinan
Cihazım
MI Max 3
Meslek
Bilgi İşlem
Konular
0
Teşekkürler hocam, ancak ben EU stabile geçtim

Tebrikler hocam. Ben de geçeceğim. MIUI Global kararlı sürümünü beğenmemiştim.

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
eu candır demi hocam :) port romlar stabil olmuyor sanki :)
Aslında Greeshan fena değil ama global kararlı bazlı ve saat geri kalıyordu maalesef, mecburen EU kararlı ya geçtim ve çok memnunum, imzam da detaylı yazıyor zaten

zaferturk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
zafer
Cihazım
mi max 3
Meslek
işçi
Konular
11
Skorpi hocamız bu roma geçmişse bir bildiği vardır, ki bizimde kendisini takip etmemiz lazım...

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Skorpi hocamız bu roma geçmişse bir bildiği vardır, ki bizimde kendisini takip etmemiz lazım...
Estağfurullah hocam, Greeshan bende kusurluydu, bende EU Stabile geçtim, zaten ORD hastalığımı da yendim...yanlız Sayın 1231243 hocam az önce kanıma girdi, yüklesem mi, yüklemesem mi...kara kara düşünüyorum valla...romu indirdim de, elim bir türlü varmıyor...yüklersem pişman olurmuyum, yoksa memnun mu kalırım...offfff offff, paylaşmayın bu tür romları yahu

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Estağfurullah hocam, Greeshan bende kusurluydu, bende EU Stabile geçtim, zaten ORD hastalığımı da yendim...yanlız Sayın 1231243 hocam az önce kanıma girdi, yüklesem mi, yüklemesem mi...kara kara düşünüyorum valla...romu indirdim de, elim bir türlü varmıyor...yüklersem pişman olurmuyum, yoksa memnun mu kalırım...offfff offff, paylaşmayın bu tür romları yahu

Ben şu anda romdan gayet memnunum hocam. Ram optimizesi diğer portlara göre çok daha iyi, üstüne GCAM var, dolby sorunsuz ve güncel bir taban. Bence yedek alıp denemekten zarar gelmez :D

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Ben şu anda romdan gayet memnunum hocam. Ram optimizesi diğer portlara göre çok daha iyi, üstüne GCAM var, dolby sorunsuz ve güncel bir taban. Bence yedek alıp denemekten zarar gelmez :D
Dolby sorunsuz demeniz benim için yeterli hocam, zaten indirmiştim, yedek alıp, hemen yükleyeceğim

Üst Alt