Yardım Xiaomi mi Max 2 telefonum kendini yeniden başlatıyor

Yunemate

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi mi Max 2
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
4gb ram. kararlı 10.2.1.0
Telefon Modeli
Xiaomi mi Max 2
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Telefonu 5 ay önce aldım ilk zamanlar telefon şarjı 2 gün gidiyordu 2 günde 1 şarj ediyordum gün geçtikçe sayı düştü şuan günde 5 kere falan takiyorum ve bugün sabah ilk defa durduk yere şarjı varken kapandı ve yeniden başladı pek umursamadim ama sorun akşama kadar sürdü bugün yaklaşık 5 6 kere kapandı şarjı varken kapanıp yeniden başlıyor oyun da oynamıyorum sadece sosyal medya da geziniyorum sorun sizce neden kaynaklı ne yapmalıyım ben bataryadan diye düşünüyorum

PyhX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
:)
Cihazım
Redmi Note 4 SD
Konular
46
Bataryanız artık ömrünü tamamlıyor sanırsam, garantisi varsa garantiye yollayın ücretsiz batarya değişimi yapmaları lazım.(delta,lg cihazım için ücretsiz değiştirmişti) Eğer garantisi yoksa internetten orjinal batarya temin edip tanıdığınız sağlam bir telefoncuya taktırabilirsiniz.
Edit:
5 ay önce yazısına dikkat etmemişim, çok kısa bir sürede batarya bu duruma gelmesi garip. Fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin, yedekleri almayı unutmayın.

Son düzenleme:
Oyla:

Mmseg

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Öğrenci
Konular
22
5 ayda bataryanın bu hale gelmesi biraz tuhaf değil mi ya?

Oyla:

PyhX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
:)
Cihazım
Redmi Note 4 SD
Konular
46
5 ay önce yazısına dikkat etmemişim, çok kısa bir sürede batarya bu duruma gelmesi garip. Fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin, yedekleri almayı unutmayın.

Oyla:

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Benim 6 ay oldu. Size katılıyorum. Orjinal romdaysanız hemen greeshana geçin derim ben. Telefonu ilk aldığım zaman (miui 9) 3d oyun testleri falan yapmıştım oyun oynaya oynaya 2 gün normal kullanım 3 gündü. Bazen 4 günğ bile zorladığım oluyordu. Zaten fazla uğraşmıyorum telefonla. 2 günde bir sarj ediyodum. Bi baktım MIUI 10 betası var. Ön kameraya portre gelmiş diye indireyim dedim. Demez olaydım. Günde bir sarj etmeye başladım pil eskisi gibi dayanmıyorfu. İşte biraz araştırıyım dedim. Baktım garantisi çöp şikayetler fazla. Birden bu forumla karşılaştım. Biraz işi roota getirmeye korktuğumdan. Rootsuz tüm yöntemleri denedim. En sonunda işin artık root+romla çözüleceği kanaatine vardım. Telefon artık 1.5 gün dayanıyor. Rootsuz ve romsuz yarım günü görnüşlüğüm olmuştu. Demem o ki boşverin. Büyük ihtimal sizde migrostan aldınız benşm gibi ritzy garantili 1.4k TL'e. Greeshanlıyım mutluyum.

Oyla:

Yunemate

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi mi Max 2
Konular
1
Ben ama 2. El aldığım için önceki sahibi nekadar kullandı bilmiyorum yoksa sizde haklısınız ben en iyisi bataryası sizin dediğiniz gibi değişeyim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Benim 6 ay oldu. Size katılıyorum. Orjinal romdaysanız hemen greeshana geçin derim ben. Telefonu ilk aldığım zaman (miui 9) 3d oyun testleri falan yapmıştım oyun oynaya oynaya 2 gün normal kullanım 3 gündü. Bazen 4 günğ bile zorladığım oluyordu. Zaten fazla uğraşmıyorum telefonla. 2 günde bir sarj ediyodum. Bi baktım MIUI 10 betası var. Ön kameraya portre gelmiş diye indireyim dedim. Demez olaydım. Günde bir sarj etmeye başladım pil eskisi gibi dayanmıyorfu. İşte biraz araştırıyım dedim. Baktım garantisi çöp şikayetler fazla. Birden bu forumla karşılaştım. Biraz işi roota getirmeye korktuğumdan. Rootsuz tüm yöntemleri denedim. En sonunda işin artık root+romla çözüleceği kanaatine vardım. Telefon artık 1.5 gün dayanıyor. Rootsuz ve romsuz yarım günü görnüşlüğüm olmuştu. Demem o ki boşverin. Büyük ihtimal sizde migrostan aldınız benşm gibi ritzy garantili 1.4k TL'e. Greeshanlıyım mutluyum.
Bende sürüm güncelledim sonra böyle oldu zaten sizde haklisiniz

Oyla:
Üst Alt