Çözüldü Xiaomi Mi Max 2, Şarj Problemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tsijemirt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Esat Erbil
Cihazım
Xiaomi Mi Max 2
Konular
1
Arkadaşlar, ekim 2017'de almış olduğum Xiaomi Mi Max 2 telefonumda oldukça memnundum aslında hala memnunum. Dün gece uyurken telefonu şarja bıraktığımda 6 saatte %30 şarj olduğunu farkettim ve sabah birisi şarj olmuştur diye çekmiştir, ondan %30 da kalmıştır dedim. (Saat sabah 6'da uyuyunca)

Ancak bu gece tekrar şarj etme girişimlerimde oldukça yavaş şarj olduğunu farkettim. Bu süreç esnasında ise telefon hiçbir şekilde darbe almadı, şarj aleti yahut kablosu hiçbir zarar görmedi. Net olarak çözümünü arıyorum ancak İngilizce ve Türkçe forumlarda bulamadım. Telefona reset atmanın düzeltme ihtimalinin yüksek olması üzerinde duruluyor ancak onunla da uğraşmak istemiyorum en azından farklı bir çözüm yolu varsa öncelikle onu denemek istiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum, herkese iyi forumlar.

turgayt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgay
Cihazım
mi max 2
Konular
6
Kabloyu değiştirmeyi denedinizmi?

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bada

ツ ꧁☪꧂ツ
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
Poco x3
Meslek
Adliye personeli
Konular
7
Hızlı şarj ozlligi olan başka bir type c özelliği olan şarj aleti ile bı deneyin .

tsijemirt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Esat Erbil
Cihazım
Xiaomi Mi Max 2
Konular
1
Hızlı şarj özelliği olan başka bir şarj aleti ile denedim nitekim sonuç yine aynı, kabloyu değiştirerek deneyeceğim ancak yeni bir kabloya ihtiyacım var.

90-500 mA arası sonuçlar görüyorum. 2 tablet şarj adaptörü, 2 tane hızlı şarj özelliği olan adaptör ve 1 tane normal yan sanayi ürünü şarj adaptörü ile denedim pek bir şey değişmedi. Bir ara telefon şarjdayken kapatıp açtım, açarken telefon otomatik olarak şarj etmeyi kesti ve yeniden şarj kablosunu çıkarıp taktığımda 1350 mA gördüm sonra yeniden düşmeye başladı.

Farklı bir kablo ile deneyeceğim en kısa zamanda ancak bunun yazılımla alakası olduğunu düşünüyorum.

JohnSmith96

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mido
Konular
10
Soketin içini temizlemeyi deneyin hocam...

tsijemirt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Esat Erbil
Cihazım
Xiaomi Mi Max 2
Konular
1
Telefoncuya gittim, 2 farklı model usb type-c kablosunu denedim ayrıca belki evdeki prizde problem olabilir diye kendi kablomu da denedim. ampere de 1860 mA'yı gördüm telefoncuda ki kablolarda, kendimde ise maksiumum 300 gördüm. Telefoncuda bir cihazda test ettim, orijinal kablo da 0,42 amper gelirken telefoncuda ki kablolarda 1,5 amper geliyordu hatta orijinal samsung usb type-c kablosuyla da denedim onda da 1 amper geliyordu.

Sonuç olarak problem kablodaymış. 15 TL'ye kablo aldım düzeldi. bu mesajı yazarken %56'dan %60'a çıktı bile şu an sevinçten ağlayabilirim.

Herkese iyi forumlar diliyorum.

Teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt