Soru Xiaomi Mi Max 2 Sahiplerinin dikkatine

• Konbuyu başlatan Skorpi
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 458
  • Görüntüleme 49K

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Şu an forumumuzda bildiklerim dahilinde 55 Kişiyiz.....
Bazıları forumda aktif, bazıları değil....Benim merak ettiklerim ise:

Kim hala MIUI 8 Kararlı rom 8.5.8.0 kullanıyor?
Kim BL Kilidini açtı?
Kim cihazını rootladı?
Kim hangi romu kullanıyor ve/veya hangilerini denedi ve hangisinden memnun kaldı?

Bunların yanısıra cihazınızdan genel olarak memnunmusunuz veya herhangi bir şikayetiniz varmı?

Cihazınız için büyük diyenlere, Sizde, Cihazım büyük değil, sizinki bunun yanında küçük kalıyor deyin8=)

Teşekkürler...

lonelywarrior40

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Samsung
Konular
5
Merhabalar; benim geçen aya dek galaxy E7 model telefonum vardı ve ekranı kırıldı maalesef; ayrıca şuan askerdeyim. Ve tamir için iç ekrani gittiginden 400 lira istediler. Ben de yaptirmadim kardesim benim 6 yilina giren emektar S4'ü kullaniyordu onu gönderdi şuan onu kullanıyorum. Bu ay icinde nasipse askerlik bitiyor ve eve dönüyorum; bu aşamada elimdeki s4'ü satıp az bir miktar daha ekleyip E7'yi yaptırmak ve yeni telefon almayı planliyorum ve aklımda sadece iki model var birisi xiaomi mi max 2 ve digeri Samsung pro. Biri 6 inch ve 5000 mah bayaryasi var diger 6.44 inch ve 5300 batarya var. Xiaomi'nin chipset mimarisinden dolayi cok daha iyi batarya suresi vereceğini düşünüyorum; daha iyi materyal vs sebeplerinden de xiaomi istiyorum ama buradaki konuyu dikkatlice takip ettikten sonra kafam karıştı. Acaba xiaomi aldigimda root-rom vs bu tip şeylerle uğraşmam gerekecek mi? Hicbir sekilde bu tip uygulamaları yapmak istemiyorum. Öte yandan kararli sürümden bahsediliyor sürekli acaba bir güncellemede kalma durumum yok mu?

Fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

Oyla:

Mneron44

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi max 2
Konular
4
Onc
Merhabalar; benim geçen aya dek galaxy E7 model telefonum vardı ve ekranı kırıldı maalesef; ayrıca şuan askerdeyim. Ve tamir için iç ekrani gittiginden 400 lira istediler. Ben de yaptirmadim kardesim benim 6 yilina giren emektar S4'ü kullaniyordu onu gönderdi şuan onu kullanıyorum. Bu ay icinde nasipse askerlik bitiyor ve eve dönüyorum; bu aşamada elimdeki s4'ü satıp az bir miktar daha ekleyip E7'yi yaptırmak ve yeni telefon almayı planliyorum ve aklımda sadece iki model var birisi xiaomi mi max 2 ve digeri Samsung pro. Biri 6 inch ve 5000 mah bayaryasi var diger 6.44 inch ve 5300 batarya var. Xiaomi'nin chipset mimarisinden dolayi cok daha iyi batarya suresi vereceğini düşünüyorum; daha iyi materyal vs sebeplerinden de xiaomi istiyorum ama buradaki konuyu dikkatlice takip ettikten sonra kafam karıştı. Acaba xiaomi aldigimda root-rom vs bu tip şeylerle uğraşmam gerekecek mi? Hicbir sekilde bu tip uygulamaları yapmak istemiyorum. Öte yandan kararli sürümden bahsediliyor sürekli acaba bir güncellemede kalma durumum yok mu?

Fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.
öncelikle hayırlı teskereler kardeşim Allah'a emanet olun hepiniz.Soruna gelirsek mi max 2 kullanıcısı olarak sana kesinlikle öneririm bataryasi müthiş bir cihaz rom root olayıda tamamen sana kalmış birşey istersen yaparsın istemezsen yapmazsın ben yapmadım mesela ihtiyaçtan duymadım sadece rutin güncelleme alıyor onuda istersen yaparsın ki yapman faydası var zararı yok

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
merhaba..daha öncede sormuştum ama yanıt gelmemişti..mi max 2 de Türk Telekom hat kullanıyorum..miui en son gelen güncellemede..micro sd kullandığım için sim 2 ye taktım ama hat sürekli kopuyor..konuşma ve internet kullanılmıyor..sim card tandır diye sim cardı değiştirdim yine aynı...Türk telekomdan telefon ayarı için mesaj atıyorum ayarlar gelmiyor..telefonmu bozuk hatmı sıkıntılı karar veremedim kafayı yemek üzereyim..yok mu böyle bir sıkıntı yaşayan yada çözümünü bulan?..
Türk telekom telefon ayarlarını nereden bulabilirim?..bi kaç ayar denedim ama olmadı..
Ben cihazı hazirandan bu yana kullanıyorum ve SİM kartım SIM2 yuvasında, diğerinde de SD Kartım mevcut ve sorunsuz kullanıyorum...sizin cihaz sanırım servislik

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

driqt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
aykut
Cihazım
mi max 2
Konular
0
Sizdemi Türk telekom kullanıyorsunuz?..bu gsm bandlarıyla ilgili bir yazı buldum onda xiaomi cihazlar çok az band destekliyor görünüyor..acaba onunla ilgili olabilirmi?..xperia kullanıyordum..ondada ara ara oluyordu o yüzden telefondamı şebekedemi problem çözemedim..
Ben cihazı hazirandan bu yana kullanıyorum ve SİM kartım SIM2 yuvasında, diğerinde de SD Kartım mevcut ve sorunsuz kullanıyorum...sizin cihaz sanırım servislik

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Sizdemi Türk telekom kullanıyorsunuz?..bu gsm bandlarıyla ilgili bir yazı buldum onda xiaomi cihazlar çok az band destekliyor görünüyor..acaba onunla ilgili olabilirmi?..xperia kullanıyordum..ondada ara ara oluyordu o yüzden telefondamı şebekedemi problem çözemedim..
Evet bende Türk Telekom kullanıyorum ve band ile ilgili olduğunu sanmıyorum, Siz bence Cihazınızı servise gönderin ivedilikle

Oyla:

lonelywarrior40

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Samsung
Konular
5
Allah razı olsun; haftaya dönüyorum Kayseri'ye nasipse.

Bazi yerlerde güncellemelerden sonra bayarya kullanımının değiştiğinden bahsedenler olmuştu; kafamı o karıştırmıştı. Madem öneriyorsunuz daha netim. Zaten telefondan beklentim iyi ekran+normal kamera+iyi malzeme ve çok iyi batarya. İnşAllah hayırlısıyla edinip kullanırız...

Oyla:

driqt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
aykut
Cihazım
mi max 2
Konular
0
Evet bende Türk Telekom kullanıyorum ve band ile ilgili olduğunu sanmıyorum, Siz bence Cihazınızı servise gönderin ivedilikle

teşekkürler cevaplar için..garantiye yollayip bi baktıralım ..umarım garantiden gelmesi çok uzun sürmez.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Allah razı olsun; haftaya dönüyorum Kayseri'ye nasipse.

Bazi yerlerde güncellemelerden sonra bayarya kullanımının değiştiğinden bahsedenler olmuştu; kafamı o karıştırmıştı. Madem öneriyorsunuz daha netim. Zaten telefondan beklentim iyi ekran+normal kamera+iyi malzeme ve çok iyi batarya. İnşAllah hayırlısıyla edinip kullanırız...
Zaten cihaz kararlı global rom ile geliyor, yani en az, neredeyse sıfır hatalı ve aylık veya 2 ayda bir güncelleme alıyor...Ekran süper (boyut olarak) kamera vasat/normal ve batarya muhteşem.....hiç düşünmeden alın ve aramıza katılın ve cihazın keyfini sürün.
Bu da size az çok fikir verir romlarla alakalı....

İnceleme - Muhtelif Rom'ların özellikleri ve farklılıkları

Oyla:

dgnsnm

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğancan
Cihazım
Mİ MAX 2
Konular
1
Merhabalar, 2 telefon ile aranıza katıldım.

Cumartesi akşamı 2 tane mi max 2 aldım. Biri bana biri eşime. Telefonu çok incelemiş ve hayranlık duymuştum. İndirimi bekliyordum geldiği gibi gidip aldım 5m migrostan delta servis garantisiyle. Telefonla ilgili düşüncelerimi belirteceğim; belki yeni alacaklara faydası olur.

İlk akşam malum telefonu kurcalama programlar oyunlar yani hep kuruluma zaman ayırdık eşimle.
Eşimin telefonunda gece güncellemesi otomatik olmuş, mi global 9.0.3.0 şeklinde. Baktım menüsü falan bazı değişiklikler var, Güvenlik kısmı olsun pil tasaruff kısmı olsun hepsi değişmiş. sevmedim dedim ben güncellemiyecem falan, ama nasıl olduysa oto güncelleme kapalıyken pazarı pazartesine bağlayan gece benimkinde de olmuş. Sabah görünce üzüldüm ama artı yanlarıda var benim için,

Ekran kaydedici eklenmiş bu benim için önemliydi, ekran bölme eklenmiş bu da güzel bir özellik. buna benzer şeyler işte.

Ama eksileri ise yukarda dediğim gibi pil kısmındaki kısıtlamaların kaldırılmış olması. fakat bataryaya etki etti mi emin değilim. pazar günü 100 şarj ile sabah 11 den gece 1 e kadar elden düşmeden oyundur kameradır wp görüntülü görüşmeleri derken %34 ile kapadım günü.

Güncellemeden sonra ise yani dün sabahtan itibaren sabah 9 da aldım elime başladım oyunun dibine vurmaya hepsi ağır grafikli, bir de kamerayı test edeyim dedim yarım saatten fazla ona gitti 4k video çekim olsun hd çekim olsun yeni oyunlar indirip kurmalar falan derken gece 12 de %26 kalmıştı.

Aslına bakarsak önceki günden daha çok oyun oynadım ve ek olarak kamera çekimleri işin içine girdi. her şey iyi güzel fakat %100 de iken tasarruf modunu açtım. ondan önceki gün yani güncellemesiz tasarruf modu özel olarak açık değildi. miu önerilir aktifti. ondan sonraki tasarruf modu değildi yani.

GÜNCELLEMEDE EN GICIK OLDUĞUM OLAY İSE ŞU; menüde bazı seçenekler ingilizce. türkçe değil. gelen değişikliklerin ne olduğunu anlamadık. çeviriyle uğraşmadım uğraşmam da gerekmez türkçe vermeleri gerekirdi diye düşünüyorum yani eksiklik var.
****** BU SORUN HERKESTE VAR MI ? ******

Telefon çok güzel çalışıyor, ağır oyunlarda ne donma oldu ne kasma, mesaj gelirken genelde telefonlar kasardı ama bunda kasmıyor. oyunda ekran kaydı açınca kasardı bunda kasmıyor. yani çok hızlı çalışıyor. ve ben kamerasına bayıldım. internette genelde kötünün iyisi derler de iyinin iyisi bu. ışığı ayarladın mı olay bitiyor. 4k video çekimi muazzam zaten. Şarjı efsane. telden int üzeri film açıp tv ye yansıtıp izliyoruz sorunsuz bu da çok güzel. şimdilik bu kadar.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Sayın dgnsnm aramıza hoş geldiniz, hayırlı olsun, eşiniz Hanımefendi ile birlikte güle güle iyi günlerde kullanırsınız İnşallah

Oyla:
Üst Alt