İnceleme Xiaomi Mi Headphones - 100 dolarlık şaheser incelemesi

kadir3120

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi PRO
Konular
4
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

İlk olarak kutu içeriğinden ve özelliklerinden bahsedelim.

Özellikler:

Malzeme: Metal
Kablolu uzunluğu: 1.4 Metre

Frekans: 20 - 40KHz

Empedans: 32ohms

Dahili Mikrofon: Gürültü Önleme
Tuş Sayısı: 1 (Arama cevaplama, müziği başlatma ve durdurma,

bir sonraki müziğe ve bir önceki müziğe geçme)

Kutu İçeriği:

Mi Headphones II

Ses Kablosu

Koruyucu Sert Kılıf

6.3mm jak adaptörü

Uçaklarda kullanım için özel adaptör

Kullanım Kılavuzu

Rahatlık

Kulak pedleri deri ve oldukça yumuşak. Aynı şekilde taç kısmı da yumuşak süngerle desteklenmiş ve yapısı deri. Hem kulaklar hem de başımız rahat ediyor, 2 saat sürekli kullanım sonrası kulakta biraz baskı oluyor, sanırım pedlerin, kulağı kavrayan büyük pedlere göre daha küçük oluşundan dolayı, normal olduğunu düşünüyorum ve rahatsızlık yaratmadığını söyleyebilirim. Ayrıca kulak pedleri tamamen kulağı içine almadığı için izolasyon olarak da biraz performans olarak düşük kalmış diyebilirim, 10 üzerinden 8 verirdim herhalde... Detaylı inceleme için göz atabilirsiniz...

Malzeme Kalitesi

Deri ve metal malzeme uyumunu başarılı şekilde yansıtmış, eldeki oluşan hissi premium ve üst seviye, kolay kolay zarar göreceğe benzemiyor, malzeme olarak 10 üzerinden 10'u hak ediyor ve malzeme bakımından beni memnun ettiğini söyleyebilirim. Malzeme kalitesi gibi tasarım ve estetik olarak da oldukça minimalistik ve şık bir görüntü sunuyor...

Ses

Kulaklıkta en önemli konu olan ses... Mid ve tizler gayet başarılı ve bass olarak oldukça zengin bir kulaklık, bass seven biriyseniz bu kulaklığı da oldukça seveceksiniz.
Bu kulaklığı araştırdığım ve öğrendiğim kadarıyla stüdyo kullanımı veya profesyonel kullanım için uygun değil, Fakat her tür müzik ve video, film, konuşma için ideal ve kaliteli bir ses deneyimi yaşatıyor diyebilirim. Maksimum ses seviyelerinde de patlamalar ve bozulmalar hissetmedim.
Kıyaslama amacıyla elimdeki imkanlar doğrultusunda JBL, Sony, Sennheisser gibi ses konusunda ün yapmış markaların kulaklıklarıyla kıyaslamalar yapmaya çalıştım ve Türkiye'de ortalama 300 TL civarında, bu ünlü markaların kulaklıklarından, Xiaomi'nin sunduğu ses kalitesini alabiliyoruz. Fakat bir diğer yandan Xiaomi'nin sunduğu tasarım ve malzeme kalitesini de bu kulaklıklarda pek rastlayamadım.
Xiaomi ses olarak fiyat performans bir kulaklık sunarken malzeme kalitesiyle premium bir kulaklık sunmayı hedeflemiş anladığım kadarıyla.

Kısaca kulaklığı puanlamam gerekirse:
Bass: 10/10
Mid: 9/10
Tiz: 10/10
İzolasyon: 8/10
Mikrofon: 7/10

Tekrardan söylediğim gibi Xiaomi'nin sunduğu ses kalitesini ortalama 300 TL'lik kulaklıklarda bulmanız mümkün fakat aynı şekilde sağlam bir malzeme kalitesi, şık bir tasarım, kolay taşıma ve sağlam bir kılıf gibi beklentileriniz de varsa bu fiyat doğru orantılı olarak artıyor...

Mi Headphones olumlu bulduğum yönleri:

Şık bir tasarım,
Temiz bir ses, güzel basslar,
Katlanabilirlik, sert taşıma kılıfı,
Altın kaplama jak soketleri,
İnce detaylar, iple kaplanmış kablo ve jak kısmında demir yay kullanılması

Mi Headphones olumsuz bulduğum yönleri:

Önceki versiyonda ekstradan iki çift kulak pedi geliyordu,
Bunda olmaması bir dezavantaj olmuş,
Fiyatının biraz daha az olmasını beklerdim.

da Xiaomi'nin diğer incelemelerini de bulabilirsiniz, hoşça kalın :)

Üst Alt