Yardım Xiaomi Mi A2 androidone yazısında takılı kalma sorunu

mrgunee

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
1
İyi günler belirttiğim modeldeki telefonumda bugun birden telefon açılmadı ve androidone ekranında takılı kaldı aldığımdan beri hiçbir ayarıyla oynamadım normal bir kullanıcı gibi kullandım siyah ekranda power tuşuna basınca titriyor basılı tutunca açılma yerine geçip androidone ekranında takılı kalıyor acil yardım lazım servise mi yollamam gerekli ?

Ayriyetten ekran siyahken yani telefon kapalıyken power tuşuna bastığımda 1 kez titriyor basılı tutunca androidone ekranı geliyor

Son düzenleme:

mrgunee

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
1
Koskoca forumda yardım edebilecek kimse yok mu arkadaşlar yoksa servise yollamaktan başka çözüm yok sanırsam

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam ses açma ile güç tuşuna aynı anda 5-10 saniye basılı tutunca recovery ekranı açılacak. Ordan wipe menüsüne girip delete all user kısmını tıklayıp yes yazınca cihaza format atılıyor ve herşey silinir (resim video msj vs) ikisine (ses açma+güç) aynı anda uzun süreli basınca recovery menüsü açılmak zorunda.....

Oyla:

The Goddess

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İpek
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
0
Koskoca forumda yardım edebilecek kimse yok mu arkadaşlar yoksa servise yollamaktan başka çözüm yok sanırsam

Aynı sorunla 2 kez karşılaştım. Xiaomi Mi A2 cihazım ilk kez bu sorunu yaşadığında, telefonu Fastbood modundan düzelttim ve cihaz fabrika ayarlarına dönerek eskisinden daha iyi oldu. Ardından 3-4 gün sonra 2.kez yine aynı sorunla karşılaştım. :( Telefon ''Android One'' yazısında takılı kaldı, sadece o açılış ekranı açılıp kapanıyor sürekli... Diğer kullanıcıların tavsiye ettiği yöntemlerde herhangi bir işe yaramadı. Bu durum saatlerdir böyle, umarım telefonun anakartına sorun vermez. Şarjı bitse de bari telefon kapansa ve kendini böyle bug'a sokmasa, moduna geçtim şu an. Telefonu teknik servise götürecekmişsin, ama günümüz de virüsün olduğu şu günlerde cihazı garantiye götürmek de sıkıntılı, oradaki kişilerin önlem yollarını da bilemeyiz. Zaten şu sıralar sık sık sokağa çıkma yasağı oluyor, Xiaomi'nin teknik servis açısından bu yasak sebebi ile hizmet vermeyeceğini düşünüyorum. Hizmet verseler bile, senin cihazını hemen yapıp teslim etmezler, en az 1 hafta veya 10 gün beklersin.
Xiaomi'den 2 kez cihaz aldım, hep böyle sorunlarla karşılaşıyorum. nedense... :|
Uzun lafın kısası, senin de dediğin gibi diğer kullanıcıların önerdiği çözüm yolları işe yaramıyor. Telefon ''Android One'' yazısında takılı kaldı, bug'a girdi resmen. Umarım batarya ısınarak patlamaz. Güç ve ses tuşlarını da algılamıyor ve bu yüzden hiçbir şey yapamıyorsun ve sadece izliyorsun, sinir bozucu durum. headbang~~

Oyla:

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
İyi günler belirttiğim modeldeki telefonumda bugun birden telefon açılmadı ve androidone ekranında takılı kaldı aldığımdan beri hiçbir ayarıyla oynamadım normal bir kullanıcı gibi kullandım siyah ekranda power tuşuna basınca titriyor basılı tutunca açılma yerine geçip androidone ekranında takılı kalıyor acil yardım lazım servise mi yollamam gerekli ?

Ayriyetten ekran siyahken yani telefon kapalıyken power tuşuna bastığımda 1 kez titriyor basılı tutunca androidone ekranı geliyor
Titreme olayı normal onda sorun yok telefonun şarjına bak recovery alıp sıfırla

Oyla:

Kartal8154

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi
Konular
0
Bir ay önce aynısı benim başıma geldi.Bootlader kilidi açık olmadığı için resetleme yapamadım.KVK teknik servise götürdüm onlar da yapamayınca fiyat iadesi talep ettim.Şahsi fikrim bootlader kilidi ile hiç uğraşma imkanın ve garantin varsa servise götür derim.

Oyla:

The Goddess

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İpek
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
0
Titreme olayı normal onda sorun yok telefonun şarjına bak recovery alıp sıfırla

Telefonu, teknik servise götürdüm. Telefona format attılar, yazılımını da Android 8'e düşürdüler. Çünkü, cihaz Android 10'dayken sistem arayüzü durduruldu hataları, kamera durduruldu hataları ve takvim durduruldu gibi hatalar aldığım için Android 10'a geri döndürmediler cihazı. Cihazı servisten 3 gün sonra teslim aldım, aradan 2-3 gün geçer geçmez Android 9 güncellemesi geldi, kurdum. 1 gün aradan sonra cihazın güncellemelerini denetlediğimde, cihazıma Android 10 güncellemesi gelmişti. Cihazı, Android 10'a yükseltmek istemedim. Çünkü yukarıda sıraladığım sorunlara ek olarak, uygulamalar arası geçişte veya ekranı sağa sola geçiş yaparken de donma, kasma gibi sorunlarla karşılaştığım için Android 10 istemiyordum. Sonrasında cihazın Android 10'a güncellenmesini istemesem bile, cihaz kendini yeniden başlattı ve kendi kendine Android 10'a geri döndü. Zaten Android 10'da bu tür sorunlar yaşadığım için cihazım yazılımsal sorunlarla karşı karşıya kalmıştı, o yüzden teknik servise götürmüştüm. Şimdi yine, aynı sorunlarla karşı karşıya kaldım. Ardından, telefonu fabrika ayarlarına getirdim. Cihaz yeni alınmış gibi oldu. Son 10-15 saattir cihazda video izlediğimde veya uygulamalar arası geçiş sağladığımda ekran yine donuyor ve 10-15 dakika öyle kalıyor. Güç düğmesini algıladığı için cihazı tekrardan açıp kapatıyorum, sanırım cihazı 2.kez teknik servise götüreceğim. Sıkıldım artık yazılımsal problem yaşamaktan... headbang~~ Korkuyorum cihaz yeniden Android One açılış ekranında takılı kalacak diye, çünkü cihaz orada takılı kalınca güç düğmesi ve ses tuşlarını algılamadığı için herhangi bir mod'a geçiş yapamıyorsun.

Son günlerde forumlara bakarken, Android 10 hakkında bir sürü problemlerin olduğunu ve güvenlik açıklarının da olduğunu gördüm. Umarım bir an önce Android 11 güncellemesi yayınlanır da, şu saçma Android 10'dan kurtuluruz. Yoksa, cihazın yazılımsal sorunlarından çok çile çekeceğiz gibi duruyor. :@

Konuyu açan mrgunee arkadaşa da teşekkür ederim, yaşadığın sorunları bende yaşıyorum hemde daha fazlasıyla. Cihazı teknik servise götürüyorsun, 1 hafta içerisinde yine aynı sorunu yaşıyorsun. Fazla macera aramaya gerek yok, yeni bir cihaz alacağız. Çünkü, cihazımızda düzeltilemeyen bir sistemsel problem var. Android 11 güncellemesini bekleyene kadar bu sorunla savaşmaktansa, yeni bir cihaz alacağız mecburen. Yes~~

Oyla:

C.A.

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
C.A.
Cihazım
Xiaomi mi a2
Konular
9
Telefonu, teknik servise götürdüm. Telefona format attılar, yazılımını da Android 8'e düşürdüler. Çünkü, cihaz Android 10'dayken sistem arayüzü durduruldu hataları, kamera durduruldu hataları ve takvim durduruldu gibi hatalar aldığım için Android 10'a geri döndürmediler cihazı. Cihazı servisten 3 gün sonra teslim aldım, aradan 2-3 gün geçer geçmez Android 9 güncellemesi geldi, kurdum. 1 gün aradan sonra cihazın güncellemelerini denetlediğimde, cihazıma Android 10 güncellemesi gelmişti. Cihazı, Android 10'a yükseltmek istemedim. Çünkü yukarıda sıraladığım sorunlara ek olarak, uygulamalar arası geçişte veya ekranı sağa sola geçiş yaparken de donma, kasma gibi sorunlarla karşılaştığım için Android 10 istemiyordum. Sonrasında cihazın Android 10'a güncellenmesini istemesem bile, cihaz kendini yeniden başlattı ve kendi kendine Android 10'a geri döndü. Zaten Android 10'da bu tür sorunlar yaşadığım için cihazım yazılımsal sorunlarla karşı karşıya kalmıştı, o yüzden teknik servise götürmüştüm. Şimdi yine, aynı sorunlarla karşı karşıya kaldım. Ardından, telefonu fabrika ayarlarına getirdim. Cihaz yeni alınmış gibi oldu. Son 10-15 saattir cihazda video izlediğimde veya uygulamalar arası geçiş sağladığımda ekran yine donuyor ve 10-15 dakika öyle kalıyor. Güç düğmesini algıladığı için cihazı tekrardan açıp kapatıyorum, sanırım cihazı 2.kez teknik servise götüreceğim. Sıkıldım artık yazılımsal problem yaşamaktan... headbang~~ Korkuyorum cihaz yeniden Android One açılış ekranında takılı kalacak diye, çünkü cihaz orada takılı kalınca güç düğmesi ve ses tuşlarını algılamadığı için herhangi bir mod'a geçiş yapamıyorsun.

Son günlerde forumlara bakarken, Android 10 hakkında bir sürü problemlerin olduğunu ve güvenlik açıklarının da olduğunu gördüm. Umarım bir an önce Android 11 güncellemesi yayınlanır da, şu saçma Android 10'dan kurtuluruz. Yoksa, cihazın yazılımsal sorunlarından çok çile çekeceğiz gibi duruyor. :@

Konuyu açan mrgunee arkadaşa da teşekkür ederim, yaşadığın sorunları bende yaşıyorum hemde daha fazlasıyla. Cihazı teknik servise götürüyorsun, 1 hafta içerisinde yine aynı sorunu yaşıyorsun. Fazla macera aramaya gerek yok, yeni bir cihaz alacağız. Çünkü, cihazımızda düzeltilemeyen bir sistemsel problem var. Android 11 güncellemesini bekleyene kadar bu sorunla savaşmaktansa, yeni bir cihaz alacağız mecburen. Yes~~

Kaç GB versiyon sizin ki benim a2 im 128 lik 6gb ram olan versiyon banka uygulamaları dışında oyun vs hicbisey yok telefonda 2 yıldır hiçbirini yaşamadım bende birde a2 lite var o ise sorundan geçilmiyor

Oyla:

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6

otomatik güncellemeleri kapatabilirsin android 8.1 güzel yanlız istersen 9 da kalabilirsin android 10 olarak aralık ocak ayı iyi bazı güncellemelerde sorunlu istersen senın cihaza miuıda kurabiliriz miuı11 yada başka custom rom
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir ay önce aynısı benim başıma geldi.Bootlader kilidi açık olmadığı için resetleme yapamadım.KVK teknik servise götürdüm onlar da yapamayınca fiyat iadesi talep ettim.Şahsi fikrim bootlader kilidi ile hiç uğraşma imkanın ve garantin varsa servise götür derim.
bazı güncellemeler hatalı bu sorunlar ondan oluyor çoğu titreme olayıda yazılımsal o şekil yapılmış

Oyla:

furkan5500

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi a2
Konular
16
kusura bakmayın geç gördüm. Zenex işinizi çözebilir hocam benim işimi çözmüştü. Zenex

Oyla:

The Goddess

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İpek
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
0
Kaç GB versiyon sizin ki benim a2 im 128 lik 6gb ram olan versiyon banka uygulamaları dışında oyun vs hicbisey yok telefonda 2 yıldır hiçbirini yaşamadım bende birde a2 lite var o ise sorundan geçilmiyor

64 GB olanı kullanıyorum, keşke yazılımı Google'a ait olan bir Xiaomi almasaydım. Onun yerine, Xiaomi'nin kendi yazılımı olan MIUI olan cihazlarından alsaydım keşke... ;( Bende de fazla uygulama yok. Sadece Twitter, Facebook gibi sosyal medya uygulamaları var. O da cihazda otomatikman yüklüydü. Cihazım arızalandıktan sonra hiçbir uygulama dahi yüklemedim. Ama cihazımı teknik servisten teslim aldıktan 1 ay sonra yine aynı sorunu yaşamaya başladım. Sistem arayüzü donduğu için hiçbir işlem yapamıyorum, ekranı sağ veya sola hareket ettiremiyorum. Mesela, uygulamalar içerisinde gezinemiyorum çünkü ekran donuyor. Cihazı tekrardan başlatıyorum. Ekran kilidi sayfası açılıyor, şifremi de giriyorum. ''Telefon başlatılıyor'' uyarısını aldıktan sonra ekran siyah ekran oluyor. Başka bir cihazdan kendi numaramı aradığında hat çalıyor ama ekrana arama bildirimi bile gelmiyor. Ekran siyah ekran olarak kalıyor. Siyah ekran düzelir diye güç düğmesine ve ses kısma tuşuna basarak cihazı 2 kez tekrar başlattım ama yine aynı sorunla karşı karşıyayım. headbang~~ Cihaz kendine gelemiyor her ne kadar güç düğmesine basılı tutup cihazı yeniden baştasam da faso fiso bunlar... Cihaza Hard reset atmayacağım, cihazı ilk kez teknik servise götürmeden önce yine aynı sorunu yaşıyordum ve cihaza hard reset atarken cihaz donup kalmıştı öyle... O yüzden, cihaza hard reset'i tekrardan atmayı düşünmüyorum. Bu cihaz, şu an 2.kez yazılım hatası veriyor. Sıkıldım artık. Yani, uygulamalarla alası yok bu sorunun, cihazda telefonun kendi uygulamaları olunca bile aynı sorun veriyorsa ohooo ölme eşeğim yaz gelsin. Cihazı 2.kez teknik servise götürmektense, yeni cihaz almam daha mantıklı olacak sanırım. facepalm~~ Sizin cihazınızda da sorundan geçilmiyorsa geçmiş olsun, ya Xiaomi'den uzak duracağız ya da Xiaomi'nin Google işbirliği ile çıkardığı cihazlardan uzak duracağız. clap~~

otomatik güncellemeleri kapatabilirsin android 8.1 güzel yanlız istersen 9 da kalabilirsin android 10 olarak aralık ocak ayı iyi bazı güncellemelerde sorunlu istersen senın cihaza miuıda kurabiliriz miuı11 yada başka custom rom

bazı güncellemeler hatalı bu sorunlar ondan oluyor çoğu titreme olayıda yazılımsal o şekil yapılmış

Cihazın otomatik yazılım güncellemesini kapattığım zaman da, yine yukarıdaki yanıtlarımda da bahsettiğim gibi aynı sorunlarla karşılaşıyorum. Cihaz belli bir süreden sonra yazılım güncellemesi almayınca bile telefonda fazla uygulama olmamasına rağmen bile kasma, donma gibi problemlerle karşı karşıya kalıyor. Mecburen otomatik olarak yazılım güncellemesi açık. Başka çare yok. Gerçi otomatik yazılım güncellemesi açık olsa ne olur ki, Google işbirliği ile çıkarılan bir cihaz olduğu için 2020 itibariyle son yazılım güncellemesini aldı. Bir daha yazılım güncellemesi almayacak. Yanni, bu sefer yine aynı yazılımsal sorunlarla karşı karşıya kalıp, teknik servise sürekli götürme döngüsü içerisinde yaşamaktansa, ya Xiaomi'den uzak durarak yeni bir cihaz satın alacağım ya da Xaiomi'nin Google işbirliğiyle çıkardığı cihazlardan uzak durarak yeni bir cihaz satın alacağım. Çünkü cihazda her ay aynı sorunu yaşamaktan ve teknik servise sürekli ücret ödemekten sıkıldım. Teknik servise verdiğim paralarla, şu an kendime yeni cihaz almıştım yahu! :D

kusura bakmayın geç gördüm. Zenex işinizi çözebilir hocam benim işimi çözmüştü. Zenex

Sanırım, Zenex bile benim cihazımdaki problemi çözemez, adım gibi eminim. Çünkü öyle bir sıkıntılı cihaz ki, her ay gittiğim teknik servis bile çözemiyor. :D Bu sorunu çözerse, nasıl çözenecek? Veya ücretli midir, ücretliyse ücreti nedir? Ve garanti veriyor mu? Mesela cihazı onardığında 1 ay sonra tekrar arızalanmaz değil mi? Çünkü cihazımda düzenli olarak her ay aynı yazılımsal problemler yaşanıyor da... Artık her ay teknik servise götürme veya her ay fabrika ayarlarına sıfırlama durumundan kurtulmak dileğiyle... Umarım, Zenex bu iletiyi görür ve geri dönüş yapar. ;(

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt