Soru Xiaomi Mi A1 Alacağım, Kullananların Düşüncelerini Alabilir miyim?

CreedLeo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra
Cihazım
Galaxy
Konular
21
Merhabalar herkese,

Xiaomi uzun zamandır almayı planladığım markalar arasındaydı ve karar verdim şuanlık Xiaomi Mi A1 modelini alacağım, kullanan arkadaşlar var mı acaba? Sorunlar var mı cihazda? Kullanıcı yorumlarınızı iletirseniz memnun olurum. Cihaz hakkında olumlu olumsuz düşüncelerinizi yazarsan süper olur. Şimdiden teşekkür ederim. :)

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
olumlu tüm özellikleri ne görüyorsanız onu sunuyor ne para verdiyseniz karşılığını diger markalara göre fazlasıyla veriyor cihaz kötü özelliği "şimdilik miui arayüzü portlanmadı tahmini 3-5 ay sonra miui isteyen miui kurar saf android isteyen saf kullanır"

Oyla:

prgali

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaman
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
Saf android deneyimi nasıl acaba , stok mu custom mu kuralım cihazlara

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
saf android iyidir ben seviyorum ama miui güzellikleri de var misal aynı programdan 2 tane yapılabiliyor 2 whatsapp gibi bir kaç daha güzel işime yarayan özelliği oldugu için miui kullanıyorum bu özellikler saf android de veya linageos sürümlerinde olsa kesin geçiş yaparım

Oyla:

prgali

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaman
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
saf android iyidir ben seviyorum ama miui güzellikleri de var misal aynı programdan 2 tane yapılabiliyor 2 whatsapp gibi bir kaç daha güzel işime yarayan özelliği oldugu için miui kullanıyorum bu özellikler saf android de veya linageos sürümlerinde olsa kesin geçiş yaparım

Stok rom ve Custom rom kıyaslamasında tercih ne olmalı PİL tarafında
customda gerçi hiçbişi yüklü değil ama ne kadar sağlıklı pil dengesi

Oyla:

Bloodin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz Han
Cihazım
Note 4
Konular
2
Merhabalar herkese,

Xiaomi uzun zamandır almayı planladığım markalar arasındaydı ve karar verdim şuanlık Xiaomi Mi A1 modelini alacağım, kullanan arkadaşlar var mı acaba? Sorunlar var mı cihazda? Kullanıcı yorumlarınızı iletirseniz memnun olurum. Cihaz hakkında olumlu olumsuz düşüncelerinizi yazarsan süper olur. Şimdiden teşekkür ederim. :)

Şahsi tercihim Miui olmakla birlikte saf android dünyada en çok arzulanan romlardan biri, bunun asıl nedeni içinde hiçbir ekstra kastırıcı şey olmaması, bu sayede en hızlı android deneyimini sunması, Mi 5X (aynı telefon, Miui rom, Band 20 yok) benim tanıdığımda var, baya bir şey yüklemesine rağmen gördüğüm en hızlı telefonlardan biri ve internette yapılan hız testlerinde Mi A1, Mi 5X'i solluyor yani yeni alınmış son model bir iPhone kadar akıcı bir deneyim yaşayacağını söyleyebilirim, genel olarak Xiaomi telefonların asıl eksisi olan Band 20 sorunu da bu telefonda bulunmuyor yani 4G problemleri yaşamazsın...

Önerim Band 20'yi göze alarak Mi Note 3 alman yönünde fakat aradaki fiyat farkını yüksek buluyorsan Mi A1 asla ama asla memnuniyetsizlik yaşatmayacaktır :) Belki gece fotoğraflarından pek memnun kalmayabilirsin, şu fotoğraflara bakabilirsin

Bu Mi A1:

Bu da Mi Note 3: (Aslında Mi 6 ama Mi Note 3'de de aynı kamera var, yazılım algoritması da daha iyi yani Mi Note 3 bundan çok az daha iyi olacaktır.)
[doublepost=1518905100,1518904962][/doublepost]Fotoğraflara yakınlaştırırsan farkı daha iyi görürsün ;)

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Stok rom ve Custom rom kıyaslamasında tercih ne olmalı PİL tarafında
customda gerçi hiçbişi yüklü değil ama ne kadar sağlıklı pil dengesi
mi a1 i bilmem ama genel olarak linage os fazla değiştirilmemiş custom romlar stock romdan daha fazla sarj süresi sağlayabiliyor çok fazla değil nedeni tahmini olarak söylüyorum miui arayüzünün sisteme olan yük %3-5 bataya kaybı diyelim fark etmek zor :)

Oyla:

CreedLeo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra
Cihazım
Galaxy
Konular
21
Şahsi tercihim Miui olmakla birlikte saf android dünyada en çok arzulanan romlardan biri, bunun asıl nedeni içinde hiçbir ekstra kastırıcı şey olmaması, bu sayede en hızlı android deneyimini sunması, Mi 5X (aynı telefon, Miui rom, Band 20 yok) benim tanıdığımda var, baya bir şey yüklemesine rağmen gördüğüm en hızlı telefonlardan biri ve internette yapılan hız testlerinde Mi A1, Mi 5X'i solluyor yani yeni alınmış son model bir iPhone kadar akıcı bir deneyim yaşayacağını söyleyebilirim, genel olarak Xiaomi telefonların asıl eksisi olan Band 20 sorunu da bu telefonda bulunmuyor yani 4G problemleri yaşamazsın...

Önerim Band 20'yi göze alarak Mi Note 3 alman yönünde fakat aradaki fiyat farkını yüksek buluyorsan Mi A1 asla ama asla memnuniyetsizlik yaşatmayacaktır :) Belki gece fotoğraflarından pek memnun kalmayabilirsin, şu fotoğraflara bakabilirsin

Bu Mi A1:

Bu da Mi Note 3: (Aslında Mi 6 ama Mi Note 3'de de aynı kamera var, yazılım algoritması da daha iyi yani Mi Note 3 bundan çok az daha iyi olacaktır.)
[doublepost=1518905100,1518904962][/doublepost]Fotoğraflara yakınlaştırırsan farkı daha iyi görürsün ;)
Değerli yorumunuz icin tesekkür ederim cihazda karşılaştığınız sorunlar var midir?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

prgali

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaman
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
mi a1 i bilmem ama genel olarak linage os fazla değiştirilmemiş custom romlar stock romdan daha fazla sarj süresi sağlayabiliyor çok fazla değil nedeni tahmini olarak söylüyorum miui arayüzünün sisteme olan yük %3-5 bataya kaybı diyelim fark etmek zor :)

Hocam şöyle bi sıkıtım var STOK mıuı 1.3 gb işte google artı kendi arayüzü
Customlar 400-500 mb nerdeyse hiçbişi yüklü gelmiyor fakat sankı boşalması stok o kadar yüklü olmasına rağmen sanki aynı gibi o kadar boş hiç bişi yok olduğu halde nasıl hemen hemen aynı süreler oluo anlaamdım
stok romun gereksiz uygulaamlarını da sevmiyorum sile sile bi hal oluyorum , bi yardımcı olursan sevinirim

Oyla:

xinit

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ufuk
Cihazım
Mi Max 2
Konular
0
yaklaşık bir aydır a1 kullanıyorum. kulaklıkta hafif cızırtı var, baya şikayet var fakat bi cevap gelmiş değil. onun dışında bir sorunum olmadı. fiyatına göre güzel bir telefon.

Oyla:
Üst Alt