Rehber Xiaomi Mi A1 2 aylık kullanım sonrası

• Konbuyu başlatan qejiz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2
  • Görüntüleme 3K

qejiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi Mi a1
Konular
1
Öncellikle merhaba arkadaşlar 11.11.2017 tarhininde gittigidiyordan Cepporttan xiaomi mi a1 siparis ettim

5.5" inc 1080x1920 pixels bir ekran iphone 7 plusla aynı arka planı yapıp denedim ekranlar neredeyse görünüs olarak aynı hatta mi a1 in ekranı daha cok hosuma gitti

Arkada 2 ayrı kamera var cidden güzel cekimlere sahip portre modunda ısık kaynagı biraz ayarlanması lazım sadece ama iphone 7 plustada neredeyse aynı sorun var.Not : "Arkadas icin profil resimi cektik portre modunda mi a1 le olanı tercih etti "
Bana ait bir kac portre ve on kamera fotograflarını koyucam

İşlemci olarak snapdragon 625 koymuslar 4 gb ddr3 ram oyun icin alınıcaksa uygun olamayabilir oda şu acıdan dolayı oyun icin bu fiyatlara daha iyi işlemci performans olan cihazlar var örnek olarak xiaomi mi5, mi 5s mi 5s plus xiaomi mi note 2. işlemci daha cok instagram whatsapp vs vs gibi kullanılıcaksa çok uygun kesinlikle sıkıntı yaratmaz

Şarj olarak daha tam olarak deniyemedim ama cihazın yanında 2a/5v bir sarj aleti geliyor bende . Şuan kullanımda olmasada Hızlı sarj destegı var normal sarjla 1 bucuk saate 0 dan fulluyor . Ekran acık suresı 7-8 saat arası min değer daha fazla aldıgım oldu 12 saat rekor oldu bir ara ama minimum 7 saat ekran suresı alırsınız.android 8 guncellemesiyle 6 saate dustu bu süre eminimki yamalarla duzeltılıcektir en yakın zamanda

Android işletim sistemi şuan Nougat 7.1.2 kullanılmış Android 8 oreo güncellemesi mevcuttur . Miui kullanılmamış Android one ile ortak cıkan bir telefon arayüzü saf android ama gördügüm en güzel saf android Saf andriod olması kesinlikle bir sorun değil hatta çok daha güzel yapmış cihazı olabildigine akıcı hale getirmiş gereksiz hiç bir uygulama yok ve miui yerine kesinlikle saf androidi tercih edilmeli böylelikle yok Miui güncellemesi gelmiş ne olucak ne biticek sorunlar olur mu olmaz mı vs olmucak gelirse androiddden gelicek sorun cıkma ihtimali bile olmucak ama yok ben Xiaomi yi Xiaomi gibi yaşamak istiyorum diyen varsa aynı özelliklere sahip arayuzu miui olan mi 5x Tercih edebilir

Yüz tanıma / Parmak izi / güvenlik
parmak izi okuyucu cok guzel calısıyor bir sefer dogrulatmam bile yetti bazı yabancı forumlarda en az 3 kez aynı parmagı okutun diye öneri vardı öyle yapınca daha hızlı okumaya basladı . Yüz tanıma olarak cidden başarılı olmuş loş ışıkta bile güzel calısıyor iphone 7 plus taki yüz tanıma kadar güzel oldugunu söyleyebilirim. Güvenlik olarak Smart lock bölümünde cihaz üzerinizdeyken ekran kilidinin acık kalması gibi birşey var cihaz elinizde veya cebinizde vs iken acık kalıyor değişik birşeyle calısıyor tam çözemedim ama hani telefonu bir yere bırakınca bir süre sonra kitliyor kendini örneğin masada telefonla oynuyorsunuz bıraktınız masaya kalktınız baskası alana kadar kitliyor telefonu . aynısı güvenilir konum diye birşey var ondada benzer bunu tam denemedim ama güvenli bölgeler belirlenip orada ekran kilidi acık kalıyor . güvenilen cihaz diye birşey var aynı ekran kildiyle alakalı bunu deniyemedim

Bildirim ekranı
Bu yazıyı yazarken fark ettiğim birşey oldu bildirim geldiğinde ekran mukkemel bir şekilde gösteriyor bildirimi siyah ekran üstünde saat ve bildirim oluyor nasıl yapmıslar bilemiyorum ss alcaktam alamadım bunun resimini cekip atıcam kesinllikle

Öneri linkler
XİAOMİ Mİ A1 CEPPORT

Yararlı linkler izlenmeli kesinlikle

Fotograflar

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
portre modu 1

Portre modu 2
Ön kamera
Ön kamera loş ışık

********Kullanım Önerileri********
Dosya yöneticisi Apk

Son düzenleme:

Yusuf1233

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Redmi k20 Pro
Meslek
Bankacı
Konular
8
Gayet güzel fotoğraflar cıkarmış benimde 2-3 gündür aklımda kardeşime xiaomi mi a1 mi yoksa mi 5s mi almak mi a1 den yanaydım ama kamera olsun kafamı kurcalıyordu ancak gördüğüm kadarıyla cok güzel işler cıkarmış

Recep5454

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Recep
Cihazım
Xiamoia a1
Konular
0
Xiamia a1 64 gb kulanicisiym yaklasik 1 aydir elimde telefon inanin 1 tek sorum bile gormedim hata fln yok on kamraa evdeki oturma odanizin isiginda netlik olarak dusuk ama normal gunes veya beyaz led karsinda cok guzel sankin 5 degilde 13 mp mis gibi arka kameraya laf yok cift led var iphonlerdeki gbi sari ve beyaz tonlari portre moduna hayarn kaldim.sanki pro kamreyla ceklmis gbi maximum 2.5 metreden odakliyo uzklikta oldukca iyi saf android deneyimini ile ucak sanki onceki cihazim lg g4 tu ondan buna gectim g4 beni yari yolda birkmadi amaa 3 yillik kullanim root fln derken yiprndi bayaa kasmaya basladi ama.bu telefonda yasamicam roota gerek yok 2 gblik oyunlari denedim hic sknti yokk superr magazadki %89 uygulamayi calistiriri hatasiz kasmasiz oyun bakimndan 4 gb ram baya yeterli ve yernde olmus sarji mukemel gunluk kullanimi cikarir sabah 11 de aldm elime %100 ile suan saaat gece 01.04 sarjm 56 ve surekli 4.5 g acikti wp instgram arada clash of clans bikac resim video blututhutla arabaya baglanp 3 saaat muzok dinledm sarji gayet basarili ozellile 8.0 guncellemesi baya iyi oldu ekran acik kalma 8 saate cikti oncden 7 diydi quick sarj var hizli dol meselaa% 50 de takip mutfaha gidip su icip lavobaya gdip kucuk su dokup geliuorum max 5 dakila saarj %55 olmus oluyo buda baya iyi birsey usb typ c var oda hos bi durum kendine ozgu gris sonraca kulaklik aldim philips kualk ici muzik acinca ayarlara gdin ses i bukun orda kulaklik icin hazir ekolizer ayarlari var 10 tane kadaruklemel baas deneyiminni yasatr insana beklentilermi cok karsilyam bi cihazzz ben bu cihazi evkurdan 15 aybtakstle 1700 aldm hepsi burda.comdaa 1100 tl fdln dusunmeden alin kardesmm her hali ile mukmmel

Üst Alt