Çözüldü Xiaomi Mi 9t nv data is corrupted hatası hakkında

tween

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
fatih
Cihazım
galaxy s4
Konular
0
Üstadlar, ben k20 pro premium cihazıma imei repair yapmaya çalıştım. forumdaki tariflerle yapıyırdum, ancak düzeltilmiş qcn yi qfil ile yükledikten sonra telefon açılır gibi yapıp bilgisayar tarafından bir anlık tanındıktan sonra orjinal recovery e geçiyor, ve nv data is corrupted hatası veriyor. düzeltimiş qcn yi yüklemeden önce bir kez de, neden yaptım hatırlamıyorum ama, orjinal qpst yedeğini yükledim, nasıl kurtaracağım bu cihazı bir yardım edin allah rızası için, ramazan-ı şerif hatrına.

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Üstadlar, ben k20 pro premium cihazıma imei repair yapmaya çalıştım. forumdaki tariflerle yapıyırdum, ancak düzeltilmiş qcn yi qfil ile yükledikten sonra telefon açılır gibi yapıp bilgisayar tarafından bir anlık tanındıktan sonra orjinal recovery e geçiyor, ve nv data is corrupted hatası veriyor. düzeltimiş qcn yi yüklemeden önce bir kez de, neden yaptım hatırlamıyorum ama, orjinal qpst yedeğini yükledim, nasıl kurtaracağım bu cihazı bir yardım edin allah rızası için, ramazan-ı şerif hatrına.
Twrp ile aldigin efs yedegini geri yukle ve yaptigin tamir isleminde bi yerlerde yaptigin hatayi bulmaya calis

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tween

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
fatih
Cihazım
galaxy s4
Konular
0
İlginiz için çok teşekkür ederim. Cihazı açtıktan sonra twrp gitti demiştim. Ben de xiaomi tooll v2 ile telefona tekrar twrp ve root yaptım. Aldığım efs yedeğinin tarih ile başlayan klasörünü telefondaki twrp ye attım. Sonra twrp üzerinden geri yükle ye tıkladım ve direkt o dosya geldi zaten. Yükle deyince de efs ve modem kısımları seçili geldi yeniden yükledim ve imeiler meid ler geldi. Şimdi sil baştan imei repair yapacağım. Sadece şunu özellikle belirtmek isterim, nv data is curropted hatası, benin işlemimde anladığım kadarıyla, twrp üzerinden silinmesi gereken modemst1 modemst2 ve fsg bilgilerinin doğru silinmemesinden kaynaklandı. Aynı hatayı alan arkadaşlara da çok dikkatlice ve doğru kodları yazarak sildiklerinden emin olmalarını tavsiye ederim.
Tekrar tüm forum yetkilileri ve ustalara teşekkür ederim. Sağolun, Varolun.

kerim6521

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kerim
Cihazım
note 6 pro
Konular
3
İlginiz için çok teşekkür ederim. Cihazı açtıktan sonra twrp gitti demiştim. Ben de xiaomi tooll v2 ile telefona tekrar twrp ve root yaptım. Aldığım efs yedeğinin tarih ile başlayan klasörünü telefondaki twrp ye attım. Sonra twrp üzerinden geri yükle ye tıkladım ve direkt o dosya geldi zaten. Yükle deyince de efs ve modem kısımları seçili geldi yeniden yükledim ve imeiler meid ler geldi. Şimdi sil baştan imei repair yapacağım. Sadece şunu özellikle belirtmek isterim, nv data is curropted hatası, benin işlemimde anladığım kadarıyla, twrp üzerinden silinmesi gereken modemst1 modemst2 ve fsg bilgilerinin doğru silinmemesinden kaynaklandı. Aynı hatayı alan arkadaşlara da çok dikkatlice ve doğru kodları yazarak sildiklerinden emin olmalarını tavsiye ederim.
Kardeş ben efs almadım peki ben nasıl cikacam bu işin için yardımcı olabilirmisin?

berkaykalaycii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi 9T
Konular
0
Biraz geç bir cevap olacak ama açıklıyorum.
Yanlış silinmeden değil qcn dosyasının bozuk olmasından veya yanlış programla atılmasından kaynaklı. Aynı hatalarla karşılaşıp 3-4 saat imei ile uğraştım sorun ise hangi programla qcn yedeği alıp hangisiyle tekrar telefona yazacağımın sırasıyla alakalıymış.

Moderatör tarafında düzenlendi:

mstfgrlr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi9t
Konular
7
iyi akşamlar mi9t kullanıcısıyım mi flash ile rom yüklerken permision denied hatası alıyorum ayrıca nv data dosyalarını silmiştim imeı repair işlemi sırasında yardımcı olabilecek olan olursa çok memnun olurum teşekkür ediyorum

mstfgrlr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi9t
Konular
7
hocam aynı sorun bende de var flash tool ile rom yükledim fast bootta kalıyor recovery ekranında nv datais corrupted yazyor cihaz açılmıyor ben de ayb şekilde sdf1 sdf5 sdf6 dosyalarını simiştim yardımcı olabilecek olan olursa çok sevinirim

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
hocam aynı sorun bende de var flash tool ile rom yükledim fast bootta kalıyor recovery ekranında nv datais corrupted yazyor cihaz açılmıyor ben de ayb şekilde sdf1 sdf5 sdf6 dosyalarını simiştim yardımcı olabilecek olan olursa çok sevinirim

tired_Devil27

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
bilal
Cihazım
k20 pro
Konular
0
beyler bende aynı durumdan müzdaribim yardımcı olunursa çok memnun olurum

Üst Alt