Ana Başlık Xiaomi Mi 9 Tanıtılıyor!

Xiaomi'nin 2019 Amiral Gemisi Mi 9 Şuanda Tanıtılıyor!

Xiaomi Mi 9 modelinin en dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi de holografik lazer işlemeli ışığın açısına göre değişen renklere sahip arka kapağı olmuş. Şirket Lansmanda buna oldukça fazla vurgu yaptı. Arka kısımda 3 adet kamera bulunurken bu kameralar safir cam ile çizilme ve darbelere karşı daha dayanıklı bir hale gelmiş. Buna ek olarak, Xiaomi 9 modelinin gövdesi son derece ince ve hafif, sadece 173g ağırlığında.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cihazın 6.39 inç boyutunda Full HD+ Amoled bir ekranı mevcut ve bu ekran Samsung tarafından üretilmiş. Xiaomi Mi 9 daha da incelen alt çene kısmı ile birlikte %90.7 ekran kasa oranını yakalamış. Geçen yıl sadece Mi 8 Explorer edition modelinde karşımıza çıkan Ekran üzerinden parmak izi okuyucusu ise %25 hızlanarak Mi 9 modelinde karşımıza çıkıyor.

Kamera tarafında firma gerçekten çok büyük bir adım daha atmış. Xiaomi Mi 9 DxoMark'dan 107 puan alıyor ve iPhone Xs Max Galaxy Note 9 gibi rakiplerini ezip geçiyor!

Kamera kısmına baktığımızda ise Mi 9 modeli Xiaomi’nin ilk 3 arka kameraya sahip telefonu olacak. 48MP Çözünürlüğünde Sony IMX586 sensörlü ana kameraya 16MP çözünürlüğünde geniş açı kamerası ve 12MP çözünürlüğünde 2x optik zoom yapabilen telefoto kamera eşlik edecek. Aynı zamanda odaklama kısmında lazer odaklama sistemini göreceğiz. Cihazın ön kısmında damla çentiğin içerisinde bulunacak ön kameramız ise 20MP çözünürlüğünde olacak.

Firma sık sık iPhone modelleriyle karşılaştırma yaparken Mi 9 modelinde kamera konusunda büyük ilerleme kaydedildiği belirtilmiş.

Gelelim Performans kısmına bu noktada Xiaomi Mi 9 en tepeye oynuyor diyebiliriz.

Xiaomi Mi 9 Qualcomm Snapdragon 855 işlemcisiyle geliyor ve AnTuTu'dan 387851 puan alarak Huawei Mate 20 Pro modelini geride bırakıyor. Kirin 980 işlemcisi artık Android Dünyasının kağıt üzerindeki en güçlü işlemcisi değil. Cihaz 2133MHz DDR4X Ramler ile geliyor ve hem performans hem verimlilik olarak en iyisini sunuyor. Depolama birimi olarak da UFS 2.1 Standardı kullanılmış okuma yazma hızları noktasında cihaz en tepede yerini alıyor.

GPU performansında ise Snapdragon 855 içerisinde yerleşik gelen Adreno 640 grafik birimi yüzde 20 daha performanslı çalışıyor ayrıca GPU Turbo özelliği ile birlikte Xiaomi Mi 9 Oyun Performansı konusunda rakipsiz bir deneyim sunacak gibi duruyor.

Xiaomi Mi 9 Modelinde 3300 mAh batarya bulunuyor. Mi Mix 3 modelinde kutudan 15W kablosuz şarj adaptörü çıkıyordu Mi 9 modelinde ise bir adım daha atan firma Mi 9 modeline 20W kablosuz şarj desteği koymuş. Cihazın kutusundan ise 27W Şarj adaptörü çıkıyor. Cihaz ile birlikte 10W 10000 mAh kapasiteli bir kablosuz şarj destekli Powerbank de piyasaya sürülülüyor.

1. Giriş seviyesi olan model 6GB of RAM ve 64GB depolama $487
  2. 8GB RAM + 128GB versiyon $517
  3. 8GB RAM + 256GB versiyon $547
  4. 8GB RAM + 256GB Saydam versiyon $739

Bu fiyatlar Çin’de ortaya çıkan fiyatlar ve Yuan üzerinden dönüştürülmüş halleri. Avrupa satış fiyatını lansmanda öğreneceğiz. Fiyatlandırma konusunda Mi 8 modeline göre biraz artış yaşanmış. Geçtiğimiz yıl Mi 8 modelinin giriş seviyesi modeli 420 dolar civarında piyasaya sürülmüştü. Aradaki farkın yeni nesil ekran üzerinden parmak izi okuma sensörü ve kablosuz şarj sebebiyle yaşandığı düşünülüyor.

Haber lansman ilerledikçe güncelleniyor.

Ekli dosyalar

• 1550647106384.png
    1550647106384.png
    59,1 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
3300mAh pil nedir ya?
her ne kadar hızlı şarj olursa olsun yani....

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Gps çözülmüşmü acaba mi 9 da. En azından belki mi 8 ciler faydalanır.

juventus18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mi6 seramik
Meslek
isletme lisans
Konular
9
Türkiye'e bu fiyatlarla girmeyeceği için sevgili Mi 8 ile yola devam ediyorum. Şu yazılımdaki hataları düzeltseler de telefonu doğru düzgün kullansak.

Kamera konusunda çok iyi bir atılım yapmış bana göre. İşlemci için de hakeza. Fakat tasarımı nedense bana OnePlus 6T yi anımsattı.
mi9 piyasaya cikacakken mi8 deki yazilim hatalarini xiaomi kasitli olarak duzeltmez benim dusuncem :) mi9 u satmak isteyecegi icin. xiaomi de diger firmalar gibi yeni amiral gemisi cikarttikca bir onceki modelden yavas yavas destegini kesmeye basliyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

arkadaşlar bu fiyatlar sanırım yurtdışı fiyatları acaba türkiyede fiyatı ne olur bilen varmı 8gbram 128gb rom modelinin ??
ithalatcilar yine daha insafli evofone 5500 den asagi satmaz ithalatcilarda 4500 den acilis yapar zaman gectikce fiyat duserler

Üst Alt