Ana Başlık Xiaomi Mi 9 Tanıtılıyor!

Xiaomi'nin 2019 Amiral Gemisi Mi 9 Şuanda Tanıtılıyor!

Xiaomi Mi 9 modelinin en dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi de holografik lazer işlemeli ışığın açısına göre değişen renklere sahip arka kapağı olmuş. Şirket Lansmanda buna oldukça fazla vurgu yaptı. Arka kısımda 3 adet kamera bulunurken bu kameralar safir cam ile çizilme ve darbelere karşı daha dayanıklı bir hale gelmiş. Buna ek olarak, Xiaomi 9 modelinin gövdesi son derece ince ve hafif, sadece 173g ağırlığında.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cihazın 6.39 inç boyutunda Full HD+ Amoled bir ekranı mevcut ve bu ekran Samsung tarafından üretilmiş. Xiaomi Mi 9 daha da incelen alt çene kısmı ile birlikte %90.7 ekran kasa oranını yakalamış. Geçen yıl sadece Mi 8 Explorer edition modelinde karşımıza çıkan Ekran üzerinden parmak izi okuyucusu ise %25 hızlanarak Mi 9 modelinde karşımıza çıkıyor.

Kamera tarafında firma gerçekten çok büyük bir adım daha atmış. Xiaomi Mi 9 DxoMark'dan 107 puan alıyor ve iPhone Xs Max Galaxy Note 9 gibi rakiplerini ezip geçiyor!

Kamera kısmına baktığımızda ise Mi 9 modeli Xiaomi’nin ilk 3 arka kameraya sahip telefonu olacak. 48MP Çözünürlüğünde Sony IMX586 sensörlü ana kameraya 16MP çözünürlüğünde geniş açı kamerası ve 12MP çözünürlüğünde 2x optik zoom yapabilen telefoto kamera eşlik edecek. Aynı zamanda odaklama kısmında lazer odaklama sistemini göreceğiz. Cihazın ön kısmında damla çentiğin içerisinde bulunacak ön kameramız ise 20MP çözünürlüğünde olacak.

Firma sık sık iPhone modelleriyle karşılaştırma yaparken Mi 9 modelinde kamera konusunda büyük ilerleme kaydedildiği belirtilmiş.

Gelelim Performans kısmına bu noktada Xiaomi Mi 9 en tepeye oynuyor diyebiliriz.

Xiaomi Mi 9 Qualcomm Snapdragon 855 işlemcisiyle geliyor ve AnTuTu'dan 387851 puan alarak Huawei Mate 20 Pro modelini geride bırakıyor. Kirin 980 işlemcisi artık Android Dünyasının kağıt üzerindeki en güçlü işlemcisi değil. Cihaz 2133MHz DDR4X Ramler ile geliyor ve hem performans hem verimlilik olarak en iyisini sunuyor. Depolama birimi olarak da UFS 2.1 Standardı kullanılmış okuma yazma hızları noktasında cihaz en tepede yerini alıyor.

GPU performansında ise Snapdragon 855 içerisinde yerleşik gelen Adreno 640 grafik birimi yüzde 20 daha performanslı çalışıyor ayrıca GPU Turbo özelliği ile birlikte Xiaomi Mi 9 Oyun Performansı konusunda rakipsiz bir deneyim sunacak gibi duruyor.

Xiaomi Mi 9 Modelinde 3300 mAh batarya bulunuyor. Mi Mix 3 modelinde kutudan 15W kablosuz şarj adaptörü çıkıyordu Mi 9 modelinde ise bir adım daha atan firma Mi 9 modeline 20W kablosuz şarj desteği koymuş. Cihazın kutusundan ise 27W Şarj adaptörü çıkıyor. Cihaz ile birlikte 10W 10000 mAh kapasiteli bir kablosuz şarj destekli Powerbank de piyasaya sürülülüyor.

1. Giriş seviyesi olan model 6GB of RAM ve 64GB depolama $487
  2. 8GB RAM + 128GB versiyon $517
  3. 8GB RAM + 256GB versiyon $547
  4. 8GB RAM + 256GB Saydam versiyon $739

Bu fiyatlar Çin’de ortaya çıkan fiyatlar ve Yuan üzerinden dönüştürülmüş halleri. Avrupa satış fiyatını lansmanda öğreneceğiz. Fiyatlandırma konusunda Mi 8 modeline göre biraz artış yaşanmış. Geçtiğimiz yıl Mi 8 modelinin giriş seviyesi modeli 420 dolar civarında piyasaya sürülmüştü. Aradaki farkın yeni nesil ekran üzerinden parmak izi okuma sensörü ve kablosuz şarj sebebiyle yaşandığı düşünülüyor.

Haber lansman ilerledikçe güncelleniyor.

Ekli dosyalar

• 1550647106384.png
    1550647106384.png
    59,1 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

rivermental

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi A1
Konular
13
Teşekkürler, bomba gibi bir cihaz geliyor bir telefonda dikkat ettiğim ilk özellik her zaman kameradır, kamerasını çok merak ediyorum fiyat uygun olursa alacağım.

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Webtekno 6 gb ramlik versiyona 445 dolar demiş. Resmen hiç bir şey !

Sekot

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Meslek
Videographer
Konular
6
arkadaşlar bu fiyatlar sanırım yurtdışı fiyatları acaba türkiyede fiyatı ne olur bilen varmı 8gbram 128gb rom modelinin ??

Xhaka

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Virgil
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
7
Türkiye'de 4300'den açılış yapar, o paraya S9+ alınır. Xiaomi'nin ürettiği üst seviye f/p telefonlar güzel ama bizde kur farkı ve vergi olduğu için bizim için bir anlam ifade etmiyor. Daha kaliteli yazılımı olan telefonlar bu fiyat bandında varken xiaomiye bu kadar para verilmez. Zevk için alınır o başka mevzu. Önce bizim telefonlara bir güncelleme yayınlasınlar telefonu alalı 1 haftayı geçti adam gibi 1 kere kullanamadık bin tane sorunu var. 1 tane bile kendi tasarımı var mı acaba bu firmanın hep kopya çin işi yapıyor.

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Baz modeli 487$ sa, giriş fiyatı 4299 TL olur kanımca

Frelinnn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lenovo
Cihazım
Tab 2a30
Konular
10
Bana kalsa 4000 liradan aşağı olmaz vergiler yüksek

ismuta

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Türkiye'e bu fiyatlarla girmeyeceği için sevgili Mi 8 ile yola devam ediyorum. Şu yazılımdaki hataları düzeltseler de telefonu doğru düzgün kullansak.

Kamera konusunda çok iyi bir atılım yapmış bana göre. İşlemci için de hakeza. Fakat tasarımı nedense bana OnePlus 6T yi anımsattı.

Cb1111-1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşkun
Cihazım
Xiaomi Mi 8lite
Konular
5
İlk getirenler zaten çok yüksek fiyat yazacaklar biraz daha yayılmasını beklemek en mantklısı...

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Benim için batarya hayal kırıklığı oldu. En azından 3500-3750 mAh olmalıydı. Yaşasın Poco clap~~

Üst Alt