Yardım Xiaomi mi 9 se kasma

abdullahcann19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
8
Xiaomi mi 9 se kullanıyorum telefon kasmaya başladı takılarak gidiyo sayfalara falan sorun cihazda mı yoksa başka yaşayanlar var mı benim gibi karanlık moda geçtiğim zaman daha fazla oluyo bu olay

elnina

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
21
Bugün 3 4 saat pubg oynadım hiç kasma olmadı fakat özellikle ana ekran menü geçişlerinde oluyor yeni güncelleme falan da gelmedi neden böyle oldu birden anlamadım
Telefon ısınınca kasma yapar oyun sonrası vesaire gibi nedenler olabilir belkide. Bazı oyunlar telefonu yıpratıyor kanımca.

Oyla:

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Miroom beta 20.3.26
Ziraat mobil(fiyat belirleme) sorunu da devam ediyor(miroom da sadece var bu sorun maalesef) + bt ve wifi birlikte aktif kullanırken wifi yavaşlaması da oluyor.

Eu beta'ya geri dönücektim de her güncelleme sonrası magisk flashlamak gerektiği için uğraşmak istemedim.

Miui12 çıkınca duruma göre belki rom değiştiririm. Forumda en performanslı miui12 romu karşılaştırmaları ve miui11le kıyaslamaları yapılacaktır, ona göre hareket ederim yüksek bir ihtimalle. Bakalım şuanlık beklemedeyiz.
Hocam, haftada bir iki, Twrp den Wipe>Advanced wipe> Dalvik/ARTcache+Cache yaparak temizlik yapmanın takılmalara ve performansa faydası olabilir.

Oyla:

Mehmet alim

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Memoooo
Cihazım
mi 9 se
Konular
23
arayüzdeki kasmanın sebebi app vault a gelen son güncelleme .play storedan güncellemeyi kaldırırsanız sorun hallolucak bende de kasıyordu sorun app vaulttan kaynaklı uygulamayı kullnmasanız dahi kasıyor güncellmeyi kaldırın

Oyla:

kemalozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 12 Lite
Konular
0
arayüzdeki kasmanın sebebi app vault a gelen son güncelleme .play storedan güncellemeyi kaldırırsanız sorun hallolucak bende de kasıyordu sorun app vaulttan kaynaklı uygulamayı kullnmasanız dahi kasıyor güncellmeyi kaldırın

Tamamdır hocam denicem.

Hocam, haftada bir iki, Twrp den Wipe>Advanced wipe> Dalvik/ARTcache+Cache yaparak temizlik yapmanın takılmalara ve performansa faydası olabilir.

Hocam bugün miui launcherı güncelledim son sürüm olan alpha versiyona. Uygulamaları açıp kapatınca launcher da açılan uygulamanın simgesi gidiyor. Ve çok kasmaya başladı. Bu performans sorunu genel bir launcher sorunu galiba.

Oyla:

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Tamamdır hocam denicem.

Hocam bugün miui launcherı güncelledim son sürüm olan alpha versiyona. Uygulamaları açıp kapatınca launcher da açılan uygulamanın simgesi gidiyor. Ve çok kasmaya başladı. Bu performans sorunu genel bir launcher sorunu galiba.
Hocam Beta sürümler, teste açılarak çıkabilecek sorunları bularak gidermek için yayınlanıyor. Kaldı ki, alpha sürümler, çok fazla hata barındırabilirler. Günlük kullanım için betalar, özellikle de alphalar hiç uygun olmuyorlar.

Oyla:

abdullahcann19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
8
Stock romlar performans vermez. Aosp rom yuklersen ust modele gecmis gibi hissedersin
Rom yüklemeyi hiç denemedim bilgim de yok bu işlemle ilgili kolay bi yolu var mı veya yanlış bişey yapsam sonuçlar ne olur

Oyla:

plaintiger

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
mi9 t pro
Konular
50
Rom yüklemeyi hiç denemedim bilgim de yok bu işlemle ilgili kolay bi yolu var mı veya yanlış bişey yapsam sonuçlar ne olur
zor olan bişey yok forumda anlatılmış.kilit açıksa yardımcı olurum.yanlış bişey den kastın en fazla brick edersin miflash ile yüklersin

Oyla:

SametC

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Çelik
Cihazım
Xiaomi Mi 9 SE
Konular
3
Eu stabil öneririm. En sorunsuz miui bence bu.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt