Yardım Xiaomi Mi 9 SE Dokunmatik Problemi

yusufdj

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi Mi9 SE
Konular
9
Merhabalar, cihazımda bu aralar dokunmatik problemi yaşamaya başladım, biraz araştırdım çakmak ile ekrana elektirik verince geçtiğini öğrendim denedim evet geçiyor fakat 10 15 dakika sonra tekrar kendiliğinden ekrana dokunmalar uygulama açmalar devam ediyor bunun çözümü var mı? yada ne yapmam gerekiyor?

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 9 se,Mi 8 se
Konular
31
Bende de aynı sorun oluyor bazen, şarza takıp çıkarınca ya da ekranı açıp kapatınca geçiyor bir süreliğine

farukkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Mi 8 se
Konular
6
Ekran değişmeden sorun düzelmez

elnina

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
21
Amoled ekranı değiştirmekte çok maliyetli.. geçmiş olsun

maldoror

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
mi 9 se
Konular
1
Bende geçmiyor hocam maalesef

Merhaba, aynı sorunu ben de yaşıyordum. En kötü 2-3 gün olmuyordu daha sonra tekrar oluyordu ve bazen gün içinde bu çakmak işlemini 5-6 kere farklı zamanlar da yapmak zorunda kalıyordum. Bu telefonu alırken V12.x.x sürümü vardı ve son olarak en son güncel yazılımı vardı. Ben 3 gün önce V10.3.4.0.PFBMIXM geri dönüş yaptım ve 3 gündür 1 kere bile hayalet ghost ekran sorunu yaşamadım :) İlerleyen günlere kadar böyle devam ederse zaten bu bilgiyi paylaşayacağım. Belki sorun yazılımsaldır. Çünkü her yer de donanımsal ekran ile alakalı olduğu yazılıyordu fakat kimse de eski sürüm kullandığını ama sorunun hala devam ettiği yönünde bir şey paylaşmamıştı. Ben de deniyorum işte bakalım...3 gündür ama 1 kere bile olmadı. Ve bu sürüm telefonda sarj'ın daha fazla gitmesine yardımcı oldu. Daha çok beğendim

yusufdj

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi Mi9 SE
Konular
9
Ekran değişmeden sorun düzelmez
Maalesef öyle gözüküyor sanırım hocam.
Amoled ekranı değiştirmekte çok maliyetli.. geçmiş olsun
Evet orjinal ekranı gerçekten çok pahalı.
Merhaba, aynı sorunu ben de yaşıyordum. En kötü 2-3 gün olmuyordu daha sonra tekrar oluyordu ve bazen gün içinde bu çakmak işlemini 5-6 kere farklı zamanlar da yapmak zorunda kalıyordum. Bu telefonu alırken V12.x.x sürümü vardı ve son olarak en son güncel yazılımı vardı. Ben 3 gün önce V10.3.4.0.PFBMIXM geri dönüş yaptım ve 3 gündür 1 kere bile hayalet ghost ekran sorunu yaşamadım :) İlerleyen günlere kadar böyle devam ederse zaten bu bilgiyi paylaşayacağım. Belki sorun yazılımsaldır. Çünkü her yer de donanımsal ekran ile alakalı olduğu yazılıyordu fakat kimse de eski sürüm kullandığını ama sorunun hala devam ettiği yönünde bir şey paylaşmamıştı. Ben de deniyorum işte bakalım...3 gündür ama 1 kere bile olmadı. Ve bu sürüm telefonda sarj'ın daha fazla gitmesine yardımcı oldu. Daha çok beğendim
Merhaba, hocam deneyin ve sonucu buradanda belirtirseniz çok çok iyi olur. Saçma bir kısmı ise güncelleme ile telefon neden çöp olsun ki? resmen kullanılmaz hal almaya başladı maalesef cihazım. Çakmak taktiğini yapa yapa artık gına geldi. Ekran değişimide oldukça pahalı olduğu için ve sorun böyle devam edecekse sanırım telefonu çöpe atacağım.

maldoror

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
mi 9 se
Konular
1
Maalesef öyle gözüküyor sanırım hocam.

Evet orjinal ekranı gerçekten çok pahalı.

Merhaba, hocam deneyin ve sonucu buradanda belirtirseniz çok çok iyi olur. Saçma bir kısmı ise güncelleme ile telefon neden çöp olsun ki? resmen kullanılmaz hal almaya başladı maalesef cihazım. Çakmak taktiğini yapa yapa artık gına geldi. Ekran değişimide oldukça pahalı olduğu için ve sorun böyle devam edecekse sanırım telefonu çöpe atacağım.

Evet bu akşam yaptı :) Ben de açıkcası Xiaomi'den vazgeçmeyi düşünüyorum. Gerçekten tuhaf...

Üst Alt