Recovery Xiaomi Mi 8 Twrp 3.3.0-0423 Tek Tuş Yükleme Aracı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam,
Elimde stock recovery var. Twrp'yi kaldırmak istiyorum. Telefonu sıfırlamadan nasıl yapabilirim?
Twrp yükler gibi stock recovery yükleyebilirsiniz ancak twrp yüklenirken boot partisyonu da kırılıyor, orjinal boot imajını da yüklemek gerekir. Yine de cihazın açılmasını garanti edemem. En temizi ve kesin yolu rom yüklemektir.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fox5578

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
17
Bugün denedim mi flash ile ama mi flaşh da teli görüyor flash diyorum ilk baş dolmaya başlıyor ama doltuktan sonra bi değişim olmuyor. Saatlerce öylece kalıyor yükleme ekranında ne bir hata nede bir bittiğine dair işaret çıkmıyor. Saniye 5000 lere geldi

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

clean all işaretle sonrada rom dosyalarını başka klasöre at. klasörün adı basit birşey olsun mesela rom yazabilirsin. resimde romun ismi bayağı karışık ve Türkçe karakterler var.

MehmetNY

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
5
Twrp yükler gibi stock recovery yükleyebilirsiniz ancak twrp yüklenirken boot partisyonu da kırılıyor, orjinal boot imajını da yüklemek gerekir. Yine de cihazın açılmasını garanti edemem. En temizi ve kesin yolu rom yüklemektir.

Hocam, bende bi eski sürümün recovery img'si varmış.
Boot img'sini de mevcut rom sürümünnün orjinal zip halinden çektim.

Güncel recovery'i bulacağım veya rom dosyasından çekeceğim bir yöntem var mı?
----
Yoksa bu recovery'yi twrp'den yükleyeyim mi?

t

anyhow

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
mi 8
Konular
0
teşekkürler

Alicandk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alican
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
15
Merhabalar hocam cihaza twrp atarsam cihazı guncellemede problem yaşar mıyım otomatik güncellemeler gelir mi ya da robot atarsam vs

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhabalar hocam cihaza twrp atarsam cihazı guncellemede problem yaşar mıyım otomatik güncellemeler gelir mi ya da robot atarsam vs
Güncelleme sıkıntısı olmaz. Robot yazarken Root yazdığınızı düşünerek, root yapmanızın da bir mahsuru olmadığını söyleyebilirim. Ama güncellemeyi 2 defa yapmak zorunda kalırsınız. Çünkü ilk gelen güncelleme küçük boyutlu ve sadece değişen dosyaların olduğu güncelleme olacak fakat güncellerken sistem dosyaları twrp ve Root ile değiştiği için hata verecektir. Güncelleme yapılmadan telefon açılacak ve güncellemeye girdiğinizde bu durum belirtilerek size en yüksek boyutu ile full romu indirecek ve sorunsuzca güncellemeyi yapacaktır. Full rom, twrp ve Root dosyalarını kaldıracağı için yeniden twrp ve magisk yükleyerek cihazınızı eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Alicandk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alican
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
15
Güncelleme sıkıntısı olmaz. Robot yazarken Root yazdığınızı düşünerek, root yapmanızın da bir mahsuru olmadığını söyleyebilirim. Ama güncellemeyi 2 defa yapmak zorunda kalırsınız. Çünkü ilk gelen güncelleme küçük boyutlu ve sadece değişen dosyaların olduğu güncelleme olacak fakat güncellerken sistem dosyaları twrp ve Root ile değiştiği için hata verecektir. Güncelleme yapılmadan telefon açılacak ve güncellemeye girdiğinizde bu durum belirtilerek size en yüksek boyutu ile full romu indirecek ve sorunsuzca güncellemeyi yapacaktır. Full rom, twrp ve Root dosyalarını kaldıracağı için yeniden twrp ve magisk yükleyerek cihazınızı eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sadece twrp kursam root atmasam da güncelleme olayı böyle olur mu magisk den Dolby ve stereo hoparlör modülünü yükleyeceğim ve root a gerek olmadığını düşünüyorum

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Sadece twrp kursam root atmasam da güncelleme olayı böyle olur mu magisk den Dolby ve stereo hoparlör modülünü yükleyeceğim ve root a gerek olmadığını düşünüyorum
Twrp de orjinal recovery yerine kendisini recovery olarak yüklediği için aynı durum geçerlidir. Ayrıca sadece twrp yüklenirse cihaz açılmaz, boot partisyonunun patch edilmesi gereklidir. Bunun için farklı yöntemler olsa da Magisk bunu otomatik olarak yaptığı için ben twrp ve sonrasında magisk yüklerim.

Alicandk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alican
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
15
Twrp de orjinal recovery yerine kendisini recovery olarak yüklediği için aynı durum geçerlidir. Ayrıca sadece twrp yüklenirse cihaz açılmaz, boot partisyonunun patch edilmesi gereklidir. Bunun için farklı yöntemler olsa da Magisk bunu otomatik olarak yaptığı için ben twrp ve sonrasında magisk yüklerim.

Hocam cihaza twrp yukledikten sonra ne yapmam gerekiyor herhangi bir kesin bilgi bulamadım ne yapacağımı kısa bir şekilde ve adım adım anlatabilir misiniz ve 2 kez güncelleme olayında telefon bir sıkıntı yaşar mi zarar görür mü yazılımı vs yardımcı olursanız çok sevinirim

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Alicandk
Benim Mi5, Mi Note 2, Mi Mix 2'de yaptığım, twrp yükle, magisk yükle reboot et şeklinde. Eğer güncelleme yaparsam, cihaz güncellenip açıldıktan sonra, twrp yükle, magisk yükle, reboot et şeklinde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt