Rom xiaomi mi 8 Pixel Experience ROM kurmak??

adeptseo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
28
plusa girince iki secenek cikiyor hangisini indirmemiz gerekiyor acaba
Full olan paketi indirmeniz gerek. Diğeri eski romun üstüne kurmak için güncelleme paketi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

simdi kardesim benim cihazda xiaomi ue miui 10.3.6 surumu var android 9.twrpden format data yapicam dimi bi tek ? gelismis temizlikden sistem cache filan yapmam lazimmi ? format data yapip sonra pixel romunu kurucam.kurulum duzgun olmus oluyor dimi oyle ?
Önce Android 10 uyumlu TWRP kurmanız gerek. Mi 8 bölümünde konusu var ordan bakarak kurabilirsiniz. Format data yaptıktan sonra bir şey yapmanıza gerek yok romu telefona atıp kurabilirsiniz.

samirqelender

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
samir939
Cihazım
mi9 lite
Konular
21
twrp zaten var hocam.gelismis temizlikden sistem cache filan silsem bisey olmaz dimi ?bide diyorlarki daha iyi olmasi icin pixelin firwmare dosyalarinida flaslarsaniz daha iyi olur

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
MIUI Romlardan AOSP romlara geçerken öncelikle FW kurulması ve ardından format data yapılması çok daha sağlıklı olmaktadır.

Kendi adıma FW kurmak yerine geliştiricinin belirtmiş olduğu stock romu mi flash ile wipe all yaparak kuruyorum. Ardından TWRP yükleyip formay data yaptıktan sonra telefonu bilgisayarıma bağlayıp yüklemek istediğim AOSP romu kopyalıyor ve normal TWRP kurulumu ile kuruyorum.

FW uyumsuzluğu ya da format data yapılmaması halinde genellikle cihaz fastboot'a atar ya da rom kurulsa dahi tam performans alamaz hatalar ile karşılaşırsınız.

Djkjmer25

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi8
Konular
19
MIUI Romlardan AOSP romlara geçerken öncelikle FW kurulması ve ardından format data yapılması çok daha sağlıklı olmaktadır.

Kendi adıma FW kurmak yerine geliştiricinin belirtmiş olduğu stock romu mi flash ile wipe all yaparak kuruyorum. Ardından TWRP yükleyip formay data yaptıktan sonra telefonu bilgisayarıma bağlayıp yüklemek istediğim AOSP romu kopyalıyor ve normal TWRP kurulumu ile kuruyorum.

FW uyumsuzluğu ya da format data yapılmaması halinde genellikle cihaz fastboot'a atar ya da rom kurulsa dahi tam performans alamaz hatalar ile karşılaşırsınız.
Hocam bu konu hakkında detayli bi konu acmaniz cok yararli olabilir cok makbule gecer

samirqelender

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
samir939
Cihazım
mi9 lite
Konular
21
simdi xiaomi.eu romunu kurup sonra format data yapip sonrada pixel expereinceye kurucam.bakalim olucak mi.kafam cok karisti bu pixel romunu kurmakta ya.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

kardesim simdi stok bir miui romu android 10 lu romu kurub sonra format data yaparak.pixel expereince romunu kurabilirmiyim en basit olarak ?

samirqelender

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
samir939
Cihazım
mi9 lite
Konular
21
herseyi yaptim stok miui romunu indirip sonra twrp kurdum format data yaptim pixel experienceyi flasladim ama tekrar mi logosu geliyor sonrada twrpye atiyor nedir yanlis yaptigim ??

tokatcı

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Phonecu
Cihazım
mi 8
Konular
1
herseyi yaptim stok miui romunu indirip sonra twrp kurdum format data yaptim pixel experienceyi flasladim ama tekrar mi logosu geliyor sonrada twrpye atiyor nedir yanlis yaptigim ??
Sadece data yı formatladı isen mi logosunda kalması normal temiz kurulum yap 3 wipe romu tekrar yükle açılacaktır cihaz

samirqelender

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
samir939
Cihazım
mi9 lite
Konular
21
simdi kardesim temiz kurulum yaptim suan cihazda miui 11.0.4 surumu var android 10.simdi yapacaklarim boyle mi ? tprp kurucam twrpde format data yapicam sonra gelismis temizlikden data,cache,dalvik cache. tikleyib silicem.ondan sonrada pixel romunu yukleyicem oylemi ?

Üst Alt