Rom xiaomi mi 8 Pixel Experience ROM kurmak??

samirqelender

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
samir939
Cihazım
mi9 lite
Konular
21
hayirli aksamlar forum uyeleri.cihaz mi 8.yuklu olan rom suan xiaomi eu miui 10 versiyonu.telefon rootlu bl acik.twrp yuklu.simdi ben Experience romunu kurmak istiyorum.twrpden sistem dalvik cacha dalvik cacheni secmem mi lazim ? yoksa 3yontemle yapmam mi lazim? ilk aosp romunu kuracagim icin tam bilemedigimden soruyuorum sizlere.birden pixel experience romunun hangisini kurucam ? plus mu yoksa digerimi bu isleri bilen arkadas yardimci olursa cok sevinirim simdidden tesekkurler

adeptseo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
28
Ben format data yaparak kurdum. Format data yapınca bütün veriler siliniyor tabi yedek almak gerekiyor. Plus olanı kurmanı tavsiye ederim diğer versiyona göre bir kaç tane fazladan özelleştirmesi var. Bu arada kullandığım en iyi AOSP Rom diyebilirim aşırı stabil ve şarj süresi MIUI'ye göre daha iyi gidiyor.

samirqelender

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
samir939
Cihazım
mi9 lite
Konular
21
Ben format data yaparak kurdum. Format data yapınca bütün veriler siliniyor tabi yedek almak gerekiyor. Plus olanı kurmanı tavsiye ederim diğer versiyona göre bir kaç tane fazladan özelleştirmesi var. Bu arada kullandığım en iyi AOSP Rom diyebilirim aşırı stabil ve şarj süresi MIUI'ye göre daha iyi gidiyor.
kardesim nasil kuruluyor bu pixel romu ? miui uzerinemi kuruluyor ? bi anlatirmisin rica etsem ? ben xiaomi.eu romunun uzerine kurabilirmiyim ?

adeptseo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
28
Kurarsın ben de eu romun üzerine kurdum. TWRP'den format data yapacaksın ardından wipe data,cache vs. Sonra Rom dosyasını telefona atıp TWRP'den kuracaksın.

samirqelender

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
samir939
Cihazım
mi9 lite
Konular
21
yok kardesim galiba pixel romunu kurmak icin firmware dosyalarini twprpden flaslayib sonrada pixel romunu kurmak lazim tam bilmiyorum .sen nasil kurdun kardesim ? tek tek anlatabilirmisin rica etsem senden ? ilk kez yapiyorumda aksilik cikmasin diye soyluyorum sana

adeptseo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
28
Firmware falan kurmadım yukarıda da yazdığım gibi aynen o şekilde kurdum hiçbir sıkıntı olmadı.

Djkjmer25

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi8
Konular
19
nereden indiriyorsunuz site atarmisiniz bende gecmek istiyorum da

adeptseo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
28
kendi sitesinde bütün sürümler var. Android 11 yeni çıktı ve Beta o yüzden sıkıntıları var. Ben Android 10 Plus versiyonunu kullanıyorum daha hiçbir sıkıntısını görmedim.

Djkjmer25

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi8
Konular
19
plusa girince iki secenek cikiyor hangisini indirmemiz gerekiyor acaba

samirqelender

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
samir939
Cihazım
mi9 lite
Konular
21
simdi kardesim benim cihazda xiaomi ue miui 10.3.6 surumu var android 9.twrpden format data yapicam dimi bi tek ? gelismis temizlikden sistem cache filan yapmam lazimmi ? format data yapip sonra pixel romunu kurucam.kurulum duzgun olmus oluyor dimi oyle ?

Üst Alt