Recovery Xiaomi Mi 8 Lite Twrp 3.3.0-0517 Tek Tuş Yükleme Aracı

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Twrp Recovery Yükleme
1. İşlemlere başlamadan önce bootloader kilidinin açık (bootloader unlock) olması gerekmektedir
2. Xiaomi USB driverları kurun
3. Ayarlar - ek ayarlar - geliştirici seçeneklerinden Usb hata hata ayıklamayı aktif edin.
4. USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
5. TWRP yükleme aracını zip dosyasından çıkarın, twrp_yukleme_araci_mi8lite dosyasına çift tıklayarak çalıştırın (Program Türkçe çeviri için chatin_62 hocama çok teşekkür ederim)
6. Menüdeki seçeneklerden ilerleyin.
7. Kurulum tamamlandıktan sonra,
8. TWRP'nin ilk ekranında, dili değiştiriyoruz ve Salt Okunur Tut'u seçiyoruz.
twrpsaltokunur-png.45440

Xiaomi Mi 8 Lite Twrp 3.3.0-0517
İndirme Bağlantısı
:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ahmtpzrlk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmt
Cihazım
Mi8 lite
Konular
29
ben bunu yapıyorum trwp sürekli siliniyor sürekli yeniden yapıyorum bunun bir çözümü varmi

55_sms

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
mi8 lite
Konular
9
Bana verilen 15 günlük süre dün doldu. Eğer farklı bir sorun olmazsa telefonuma rom yüklemeden bootloader kilidini açıp bırakmak istiyorum. Neye dikkat etmeliyim, Twrp illaki yüklenmesi gerekiyormu. Teşekkürler...

tarix

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
3
Bana verilen 15 günlük süre dün doldu. Eğer farklı bir sorun olmazsa telefonuma rom yüklemeden bootloader kilidini açıp bırakmak istiyorum. Neye dikkat etmeliyim, Twrp illaki yüklenmesi gerekiyormu. Teşekkürler...
Herhangi bir işlem yapmayacaksanız bence kilitli kalsın. BL kilidi güvenlik için mevcut.

55_sms

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
mi8 lite
Konular
9
Herhangi bir işlem yapmayacaksanız bence kilitli kalsın. BL kilidi güvenlik için mevcut.
Benim düşüncem ileride telefonda bi sorun olursa rom yüklemek, müdahale etmek gerekirse diye... Bilmiyorum yanlış mıyım...

tarix

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
3
Benim düşüncem ileride telefonda bi sorun olursa rom yüklemek, müdahale etmek gerekirse diye... Bilmiyorum yanlış mıyım...
Sizin tercihinize kalmış birşey ama forumda biraz gezdiğinizde sorunların büyük bir kısmının root, rom vs. gibi işlemleri yaparken ortaya çıktığını görebilirsiniz. Ben olsam herhangi bir custom recovery veya rom yüklemeyeceksem bl kilidini açmazdım. Çünkü sıradan bir kullanıcı güncelleme felan geldiğinde normal bir şekilde şarjına vs. dikkat ettiği sürece ciddi bir sorunla karşılaşmaz diye düşünüyorum. Ben olsam noktasına dikkatinizi çekerim happy~~ Dolayısıyla bu konuda daha tecrübeli arkadaşların tavsiyesini dinlemek daha doğru olur.

55_sms

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
mi8 lite
Konular
9
Sizin tercihinize kalmış birşey ama forumda biraz gezdiğinizde sorunların büyük bir kısmının root, rom vs. gibi işlemleri yaparken ortaya çıktığını görebilirsiniz. Ben olsam herhangi bir custom recovery veya rom yüklemeyeceksem bl kilidini açmazdım. Çünkü sıradan bir kullanıcı güncelleme felan geldiğinde normal bir şekilde şarjına vs. dikkat ettiği sürece ciddi bir sorunla karşılaşmaz diye düşünüyorum. Ben olsam noktasına dikkatinizi çekerim happy~~ Dolayısıyla bu konuda daha tecrübeli arkadaşların tavsiyesini dinlemek daha doğru olur.
Benim daha düne kadar düşüncem eu beta rom yükleyip kullanmaktı. Ancak sizin dediğiniz gibi kullanıcı telefonların da oluşan farklı sorunlar orjinal haliyle kalmam gerektiği izlenimi bana verdi. En doğru söylemiyle biraz gözüm korktu. Teşekkürler...

rentoka123

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
enes
Cihazım
mi 8 lite
Konular
0
merhaba, twrp'de dokunmatik çalışmıyor, nasıl çözebilirim?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro