Yardım Xiaomi mi 8 format atma

Verygood17

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
9
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Turkce rom
Telefon Modeli
Xiaomi mi 8
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba xiaomi mi 8 cihazi kuaniyorum 2 sene evvel amerikadan almistim turkce rom yoktu ve yuklemeyi basardim fakat simdi telefonu sifirlamak sitiyorum eger sifirlarsam rom gider mi rom gitmeden nasil fabrika ayarlarina dondururum cjnku rom yuklemeyi unuttum ve suan bilmiyorum zaten turkce rom yuklerkende cok yardim almistim romu kaybetmeden telefonu nasil sifirlarim

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Merhaba xiaomi mi 8 cihazi kuaniyorum 2 sene evvel amerikadan almistim turkce rom yoktu ve yuklemeyi basardim fakat simdi telefonu sifirlamak sitiyorum eger sifirlarsam rom gider mi rom gitmeden nasil fabrika ayarlarina dondururum cjnku rom yuklemeyi unuttum ve suan bilmiyorum zaten turkce rom yuklerkende cok yardim almistim romu kaybetmeden telefonu nasil sifirlarim
Cihazınızda IMEI işlemi var mı ?
Twrp yüklü mü ?

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
3.11. Acil Yardım, Pls, Lütfen Bakın, Help vb. şeklide başlık açılması yasaktır.
Konu Başlığı Düzeltilmiştir.

Oyla:

Verygood17

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
9
Cihazınızda IMEI işlemi var mı ?
Twrp yüklü mü ?

telefonu aldiktan sonra cinceydi ve biri turkce rom yukledi o yuzden twrp ne bilmiyorum ama yuklu degil ve imei islemi derken ben ucretini odemistim herhangi bir imei eklenmedi buna ama dedigim gibi tek yaptigim turkce rom yuklenmekti ben telefonu baskasina vericem degistiricez o yuzden reset atmak istiyorum sifirlansin bilgiler diye bunuda rom gider korkussuyla yapamiyorum tek korkum o cunku cinceye donerse telefon nasil turkce rom yukliycem bilmiyorum

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
telefonu aldiktan sonra cinceydi ve biri turkce rom yukledi o yuzden twrp ne bilmiyorum ama yuklu degil ve imei islemi derken ben ucretini odemistim herhangi bir imei eklenmedi buna ama dedigim gibi tek yaptigim turkce rom yuklenmekti ben telefonu baskasina vericem degistiricez o yuzden reset atmak istiyorum sifirlansin bilgiler diye bunuda rom gider korkussuyla yapamiyorum tek korkum o cunku cinceye donerse telefon nasil turkce rom yukliycem bilmiyorum
Hocam cihazı kapatıp ses açma (+) güç tuşuna basarak twrp menüsüne girebiliyor musunuz ? Main menü mü geliyor?

Çıkan ekrandan reboot diyerek tekrar cihazı açabilirsiniz

Oyla:

Verygood17

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
9
Hocam cihazı kapatıp ses açma (+) güç tuşuna basarak twrp menüsüne girebiliyor musunuz ? Main menü mü geliyor?

Çıkan ekrandan reboot diyerek tekrar cihazı açabilirsiniz
Main menu geliyor rebootun altindakiyle reset atarsam turkce rom silinirmi yada telefonun ayarlar kisminsa fabrika ayarlarina dondursem silinirmi rom

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Main menu geliyor rebootun altindakiyle reset atarsam turkce rom silinirmi yada telefonun ayarlar kisminsa fabrika ayarlarina dondursem silinirmi rom
Hocam rom silinmez.
Eğer cihazda IMEI işlemi yapılmış ise fabrika ayarlarından veya hard reset atarsanız IMEI silinir.

Türkçe rom atmış iseniz bootloader kilidiniz açık olması lazım cihazı açarken ekranda unlocked yazısı var mı ?

Oyla:

Verygood17

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
9
Hocam rom silinmez.
Eğer cihazda IMEI işlemi yapılmış ise fabrika ayarlarından veya hard reset atarsanız IMEI silinir.

Türkçe rom atmış iseniz bootloader kilidiniz açık olması lazım cihazı açarken ekranda unlocked yazısı var mı ?
Evet yaziyor unlocked. O zaman telefona reset nereden atayim bastan kurulum yapicam ama dedigim gibi global rom yoktu cihazda ben yuklemistim eger reset atarsam global rom kalcak o zaman dimi giderse ne yapicam peki ?

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Evet yaziyor unlocked. O zaman telefona reset nereden atayim bastan kurulum yapicam ama dedigim gibi global rom yoktu cihazda ben yuklemistim eger reset atarsam global rom kalcak o zaman dimi giderse ne yapicam peki ?
Romunuz gitmeyecek hocam ben size adımları söylüyorum rom ve IMEI ye zarar gelmeden cihazı sıfırlayacaksınız.
Eğer olaki yanlışlıkla sıfırlarsanız mi flash ile fastboot rom veya twrp ile recovery rom kurabilirsiniz.

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Hocam aşağıdaki yöntem ile twrp kurunuz.

Twrp ekranından Wipe>Format data> yes (çıkan klavyeden yazın) aşağıdali sürgüyü sağa doğru çekin.
İşlem bittikden sonra reboot system yapın.

Oyla:
Üst Alt