Yardım Xiaomi mi 8 ekran sorunu

bybudeer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kıvanç
Cihazım
s4
Konular
1
Arkadaşlar ekranda patlama sorunu olan var mı ??Son kararlı sürümü yüklendikten sonra bu sorun ile karşılaşmaya başladım .
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Orvn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orhan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
YENİ GELİŞME...

Bende aynı sorunu always on display modunda yaşıyordum, dün True dark diye bir tema buldum ve kullanmaya başladım, ana ekran da True dark'ın Siyah duvar kağıdını kullanıyorum, kilit ekranında da farklı bir siyah duvar kağıdı kullanmaya başladım ve Şuanlık sıkıntı çözülmüş durumda.

Oyla:

İblis

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur Kaya
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
0
Ekran parlaklığını otomatik yapmayın. Orta parlaklık derecesine getirin. Sorun ortadan kalkacaktır. Otomatik yaparsanız ışıksız ortamlarda daha fazla parlama yaşarsınız.

Oyla:

Sefa Varol 81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Sorun bende de ortaya çıktı malesef bu aksam.. Ekranı kapatıp açarken ortaya çıktı daha sonra parlaklığı tamamen 0 a getirince sürekli patlamaya basladı parlaklığı arttırınca ise düzeldi

Oyla:

kron0S

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi9
Konular
2
Sorun bende de ortaya çıktı malesef bu aksam.. Ekranı kapatıp açarken ortaya çıktı daha sonra parlaklığı tamamen 0 a getirince sürekli patlamaya basladı parlaklığı arttırınca ise düzeldi
Üzücü bir durum...
Cihazı ne kadar süredir kullanıyorsunuz?
Çin versiyon mu cihaz?

Oyla:

Sefa Varol 81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Üzücü bir durum...
Cihazı ne kadar süredir kullanıyorsunuz?
Çin versiyon mu cihaz?
15 şubattan beri kullanıyorum telefonu ve global sürüm. Şu an parlaklığı biraz yükselttik ve kapatıp açarken de sorun yok ama bilmiyorum nolcak :(

Oyla:

kron0S

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi9
Konular
2
15 şubattan beri kullanıyorum telefonu ve global sürüm. Şu an parlaklığı biraz yükselttik ve kapatıp açarken de sorun yok ama bilmiyorum nolcak :(
Genelde global versiyonlar değil de Çin cihazlarında görülüyordu fakat öyle görünüyor ki durum değişiyor.

Garantiliyse teknik servise gönderin tüm kanıtlarla beraber.
Bu forumda ve Mi resmi forumunda donanımsal bir arıza olduğunu kanıtlayan çok fazla geri dönüş var. Onları referans gösterebilirsiniz.
Servisten destek alamazsanız THH'ye verin kanıtlarla. Tavsiyem bu işin peşini bırakmamanız.

Mi8 global versiyon kullanıyorum, acaba bende de olacak mı diye düşünmüyor değilim...

Oyla:

Sefa Varol 81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Genelde global versiyonlar değil de Çin cihazlarında görülüyordu fakat öyle görünüyor ki durum değişiyor.

Garantiliyse teknik servise gönderin tüm kanıtlarla beraber.
Bu forumda ve Mi resmi forumunda donanımsal bir arıza olduğunu kanıtlayan çok fazla geri dönüş var. Onları referans gösterebilirsiniz.
Servisten destek alamazsanız THH'ye verin kanıtlarla. Tavsiyem bu işin peşini bırakmamanız.

Mi8 global versiyon kullanıyorum, acaba bende de olacak mı diye düşünmüyor değilim...
İthalatçı garantili ama nolur bilmiyorum açıkçası şimdilik oled saver programıno kurdum herşey normal gibi eğer sorun devam eder ve büyürse garantiye yollayacağım gibi duruyor

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Küçük bir güncelleme geçeyim arkadaşlar...

Bu sorun maalesef ki tüm OLED ve AMOLED ekranlarda olabiliyor... Bazılarında farkedilemeyecek kadar daha az bazılarında sizlerin de belirttiği üzere daha fazla. Ağırlıkla parlaklık seviyesi düşürüldüğünde meydana geliyor. Xiaomi sorunun üstesinden gelmek için yeni bir yöntem geliştirdi ve şu anda Mi9 modelinin alpha romlarında test ediliyor. Oldukça başarılı. Umarım bir sorun çıkmaz ve yakında Mi9 Beta ve daha sonra diğer amoled cihazlara da yayınlanır ve sorun tamamen ortadan kalkar.

Oyla:

Orvn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orhan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4

Çok az parlaklıkta kullanmayın, bende de AOD modunda aynı sorun oluyordu, genel de %40-45 parlaklıkta kullanıyorum ve sorun ortadan kalkmış durumda

Oyla:

chalurs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hamit
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
sorun bende devam ediyor nasıl çözebilirim