Yardım Xiaomi Mi 8 Ahize Sesi Kısıklığı

daekyeol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Merhaba arkadaşlar, telefonumda yaklaşık 1 aydır telefon görüşmelerinde ahize sesinin kısıklığı mevcut. Ama bu sorun Whatsapp'taki ses kayıtlarını ahizeyle dinlediğim zaman gerçekleşmiyor. Sebebi nedir acaba?

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Oto yıkamacıya araba yıkatmaya gittiğimde orada tazyikli hava tuttum ve resmen kendine geldi karşı taraftan gelen ses şiddeti. Tavsiye ederim.
Hocam hava tutmak sıkıntı yaratabilir. Toz varsa cihazın iç kısmına doğru itilebilir ön kamera veya sensör kısımları için sorun olabilir.

Oyla:

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Hocam hava tutmak sıkıntı yaratabilir. Toz varsa cihazın iç kısmına doğru itilebilir ön kamera veya sensör kısımları için sorun olabilir.
Hocam aylardır telefon kulağımda kullanamıyordum, sıkılmıştım artık bu işten, ne özelim kaldı ne başka bir şey. Sürekli hoparlör açık konuşuyordum. Aklıma geldi, herşeyi göze alarak yaptım ve şahane oldu şimdi. Tamamen pislik kaynaklı bir sorun bu. Bende bir sıkıntı olmadı ama yapmayı düşünen arkadaşlar dikkatli olsun, havayı çok yakın tutmasınlar telefona, yada başka bir yöntem denesinler diyelim o zaman. Belki de benim şansım yaver gitti.

Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Hocam aylardır telefon kulağımda kullanamıyordum, sıkılmıştım artık bu işten, ne özelim kaldı ne başka bir şey. Sürekli hoparlör açık konuşuyordum. Aklıma geldi, herşeyi göze alarak yaptım ve şahane oldu şimdi. Tamamen pislik kaynaklı bir sorun bu. Bende bir sıkıntı olmadı ama yapmayı düşünen arkadaşlar dikkatli olsun, havayı çok yakın tutmasınlar telefona, yada başka bir yöntem denesinler diyelim o zaman. Belki de benim şansım yaver gitti.
Toz maalesef akıllı telefonlar için büyük bir sorun. Özellikle ahize ve hoparlör kısımları için. Ben cihazımı periyodik ıslak mendille silip elektrikli süpürge ile de haftada bir veya iki haftada bir ahize ve hoparlör kısmını çektiriyorum.

Oyla:

qray123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
alican
Cihazım
samsung
Konular
2
hocam kağıt bandı ahize kısmını yapıştırıp kürdan yardımıyla çok fazla bastırmadan temizleyin. bu işlemi birkaç kere tekrar edin. sorun çözülecektir

Oyla:

daekyeol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
2
hocam kağıt bandı ahize kısmını yapıştırıp kürdan yardımıyla çok fazla bastırmadan temizleyin. bu işlemi birkaç kere tekrar edin. sorun çözülecektir
Teşekkür ederim hocam. Yazılımsal bir sorun değilmiş zararsız olan bütün yolları denedim en son da sizin önerinizi. İşe yaradı şuan ses gayet sağlıklı.

Oyla:
Üst Alt