Haber Xiaomi Mi 6 için MIUI 10 Stable Rom Dağıtımına Başlandı

omrdemir75

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Yazılım tarafı aşırı zayıf kalıyor Xiaomi' nin sürekli geri çekilen güncellemeler ve her güncelleme ile değişiyor telefonun stabilitesi bir güncelleme ile iyi iken bir sonra ki ile batarya performansı aşırı düşebiliyor.

Pardon beta kısmı gözümden kaçmış. Dediğiniz gibi fastboot veya bootloader açıp twrp üzerinden yüklenebilir.
Katılıyorum hocam telefonu alalı bir yıl olmadı, iki miui sürümü değişti. Her sürümde illaki o sürümden soğutan bir problem oluyor. Stabillikten uzak bir güncelleme politikası izliyor. Kullanıcı dostu yazılım politikası yürüttüğünü öne sürüyor ama gördüğüm kadarıyla çoğu kullanıcı bu durumdan muzdarip.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HollyHood

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taner
Cihazım
Mi 6
Meslek
Muhasebeci
Konular
9
Face id yok hala. Yeni sistem seslerini beğendim

salih0460

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Salih
Cihazım
Mi6
Konular
0
Yazılım tarafı aşırı zayıf kalıyor Xiaomi' nin sürekli geri çekilen güncellemeler ve her güncelleme ile değişiyor telefonun stabilitesi bir güncelleme ile iyi iken bir sonra ki ile batarya performansı aşırı düşebiliyor.

Pardon beta kısmı gözümden kaçmış. Dediğiniz gibi fastboot veya bootloader açıp twrp üzerinden yüklenebilir.
Nasıl yüklüyoruz acaba

abdrrhmnbyrk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ABDRRHMNBYRK
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Herkese merhaba, Mi6 kullanıyorum. Telefonum güncellemeleri otomatik alıyor. Son güncellemeden sonra hızlı şarj olmadığını farkettim. 9.5.8'e geçmiştim. Bir faydası olur diye 10'a geçtim ama yine de tahmini şarj süresi için 4 saate yakın zaman veriyor. Sizce sorun donanım kaynaklı olabilir mi? 9.2.2 denemeli miyim? Geriye dönük güncelleme yapılabilir mi?

mgkocer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Herkese merhaba, Mi6 kullanıyorum. Telefonum güncellemeleri otomatik alıyor. Son güncellemeden sonra hızlı şarj olmadığını farkettim. 9.5.8'e geçmiştim. Bir faydası olur diye 10'a geçtim ama yine de tahmini şarj süresi için 4 saate yakın zaman veriyor. Sizce sorun donanım kaynaklı olabilir mi? 9.2.2 denemeli miyim? Geriye dönük güncelleme yapılabilir mi?

Hocam aynı sorunu bende yaşadım. İlk başta sadece hızlı şarj olmuyor zannettim. Başka rom indirdim kurdum direk recovery den sonra o da açılmadı. Bootloop a girdi. Bilgisayardan atayım dedim rom dosyasını bi baktım okumuyor telefonu. Sonra USB girişinin bozulduğunu anladım. Servise gönderdim 3 haftada yapıp gönderdiler. Kısacası bence bilgisayara bağlamayı deneyin. Muhtemelen USB type c girişinde bir problem oluyor ve bozuluyor. Garantisi varsa değiştirip gönderiyorlar zaten. Geçmiş olsun.

abdrrhmnbyrk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ABDRRHMNBYRK
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Hocam aynı sorunu bende yaşadım. İlk başta sadece hızlı şarj olmuyor zannettim. Başka rom indirdim kurdum direk recovery den sonra o da açılmadı. Bootloop a girdi. Bilgisayardan atayım dedim rom dosyasını bi baktım okumuyor telefonu. Sonra USB girişinin bozulduğunu anladım. Servise gönderdim 3 haftada yapıp gönderdiler. Kısacası bence bilgisayara bağlamayı deneyin. Muhtemelen USB type c girişinde bir problem oluyor ve bozuluyor. Garantisi varsa değiştirip gönderiyorlar zaten. Geçmiş olsun.
Valla dün bilgisayara bağlamayı denedim, şarj oluyor ama görmüyordu bilgisayar... Demek böyle bir problem. Bu Type-C bence başa bela.

Üst Alt