Haber Xiaomi Mi 6 için MIUI 10 Stable Rom Dağıtımına Başlandı

sunqfu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sunqfu
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MIUI 10 beta ROM ilk kez 19 Haziran tarihinde toplamda 37 farklı Xiaomi akıllı telefon için sunulmuştu. Global beta ise 20 farklı model için geçtiğimiz ay dağıtıldı. Şirket şimdi de MIUI 10 Çin stabil ROM dağıtımına 2017 amiral gemisi Xiaomi Mi 6 ile başladı. 1 Ağustos tarihli Google güvenlik yamasını da içeren güncelleme paketinin boyutu ise 589 MB olarak karşımıza çıkıyor.

Çinli Mi 6 kullanıcıları güncellemeye stabil beta ROM olması sebebiyle tabii ki hemen ulaşamayacak. Öte yandan, OTA güncellemesi seçilmiş Mi 6 kullanıcılarına sunulurken, tam dağıtımın ise kısa zamanda başlayacağı ifade ediliyor.

Android 8.0 Oreo tabanlı MIUI 10, yapay zeka teknolojisi sebebi ile en büyük güncellemelerden birisi. Bu teknoloji sayesinde derin öğrenme kullanılarak uygulamaların yükleme süresi, uygulama kullanım davranışları odaklı olarak düşürülüyor. Ek olarak, tek kamera ile bokeh etkisi Xiaomi Mi 5 ve Xiaomi Mi Note 2 gibi modellere de getirilebiliyor. Ayrıca yeni sürüş modu, akıllı ev aygıtları yöneticisi ve diğer yeniliklerle Xiaomi akıllı telefon kullanıcıları için önemli geliştirmeler sağlanıyor.

Emir18

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emir
Cihazım
Mi6
Konular
0
Güncellemeyi alan varmı arkadaşlar...

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
ben 1eylul diye okumustum ama erken baslamislar dagitmaya ozaman :)

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Bende beta 8.8.23 var.
Cihazda twrp yok. Global stable geldiğimde nasıl geçebilirim?

Matrix31

AndroitriX
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 8
Meslek
Memur
Konular
21
Amiral gemisi mi 8 zaten 3310 ona vermesinler güncellemeyi! Hiçbirşey anlamadım ya güncellemeyle birçok eksigi hızla düzeltmeleri gerekirken tık yok

sunqfu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sunqfu
Cihazım
Mi 8
Konular
11
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende beta 8.8.23 var.
Cihazda twrp yok. Global stable geldiğimde nasıl geçebilirim?

OTA üzerinden dağıtılmasını beklersiniz yada güncelleme dosyasını cihazınıza indirip güncelleyici üzerinden gösterip yapabilirsiniz.

fahrikavrar2

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Fahri
Cihazım
Redmi 5
Konular
0
OTA üzerinden dağıtılmasını beklersiniz yada güncelleme dosyasını cihazınıza indirip güncelleyici üzerinden gösterip yapabilirsiniz.

Beta'da iseniz cihazınıza Global sürüm gelmez. Yeni Global sürümünün devam edecek olan Beta'ları ile devam edersiniz.

Alternatif yöntemler (fastboot, twrp..) ile internetten indirerek yüklemelisiniz.

sunqfu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sunqfu
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Amiral gemisi mi 8 zaten 3310 ona vermesinler güncellemeyi! Hiçbirşey anlamadım ya güncellemeyle birçok eksigi hızla düzeltmeleri gerekirken tık yok

Yazılım tarafı aşırı zayıf kalıyor Xiaomi' nin sürekli geri çekilen güncellemeler ve her güncelleme ile değişiyor telefonun stabilitesi bir güncelleme ile iyi iken bir sonra ki ile batarya performansı aşırı düşebiliyor.
Beta'da iseniz cihazınıza Global sürüm gelmez. Yeni Global sürümünün devam edecek olan Beta'ları ile devam edersiniz.

Alternatif yöntemler (fastboot, twrp..) ile internetten indirerek yüklemelisiniz.

Pardon beta kısmı gözümden kaçmış. Dediğiniz gibi fastboot veya bootloader açıp twrp üzerinden yüklenebilir.

Üst Alt