Soru Xiaomi Mi 6 Ekranda İki adet Mavi Leke Sıkıntı Yaratır mı ?

YavuzSelim0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yavuz Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Merhabalar, forumda yeniyim eğer konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın, İkinci el Xiaomi Mi 6 alacağım Pazartesi günü, fakat ekranın sol alt tarafında iki adet Mavi Nokta var bir sıkıntı yaratır mı ? Kişi 2 Yıldır böyle kullandığını söyledi, telefonun kutu fatura orjinal şarj aleti mevcut, resimleri ekledim. 1000 TL'ye anlaştık sözleşme vs yapacağım, dokunmatiğini vs test edeceğim eğer sıkıntılıysa almam kişi sadece bu sorun olduğunu söyledi. Sadece beyaz kısımlarda ortaya çıkıyormuş

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-01-27 at 17.29.23.jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-27 at 17.29.23.jpeg
    51,3 KB · Görüntüleme: 54

XiaomiClub

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
1
Bataryayı sökmek için kullanılan bant baskı yapıyor ekrana sağ veya sol alt köşeye bir kere oluştuktan sonra kaybolmuyor... Ekran filtresi ile ciddi anlamda sorunu çözebiliyorsun ghost screen falan da kalmıyor. Sağlam düşmelerde kamerada siyah leke oluşuyor kontrol etmeni öneririm

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.218
Muhtemelen ekran değişimi olmuş bir cihaz. Ya takılan ekran sorunlu yada ekranı takarken arkadaki vidaları çok sıktılar ve ekran cortu çekti. Siz ekran değişmiş mi onu bir sorun yada alırken kontrol edin. Ekranı değişen bir cihaz tekrar dikiş tutmaz kolay kolay.

YavuzSelim0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yavuz Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Muhtemelen ekran değişimi olmuş bir cihaz. Ya takılan ekran sorunlu yada ekranı takarken arkadaki vidaları çok sıktılar ve ekran cortu çekti. Siz ekran değişmiş mi onu bir sorun yada alırken kontrol edin. Ekranı değişen bir cihaz tekrar dikiş tutmaz kolay kolay.
anladım aldığım kişi tamir görmedi dedi, ben de pek inanmadım ama kontrol ederim, bana şöyle geliyor dokunmatiğe çok sert bastırınca iz oluşuyor ya ona benziyor bence öyle vida sıksalar arkasından ekran direkt patlamaz mı ?

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.218
anladım aldığım kişi tamir görmedi dedi, ben de pek inanmadım ama kontrol ederim, bana şöyle geliyor dokunmatiğe çok sert bastırınca iz oluşuyor ya ona benziyor bence öyle vida sıksalar arkasından ekran direkt patlamaz mı ?

Tecrübe ile sabit. Ekran değişmiştir. Vida olayı tüm tamirciler bilir bunu da.

YavuzSelim0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yavuz Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Tecrübe ile sabit. Ekran değişmiştir. Vida olayı tüm tamirciler bilir bunu da.
anladım tamamdır teşekkür ediyorum, peki mi 6'ya 1000 TL fiyat nasıl sence kutu fatura orjinal şarj aleti mevcut ?

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.218

emreudi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
@emreudi
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Konular
56
Hocam sizin sıkıntınız şöyle, bende de vardı mi6 muhtemelen cihazın içini falan temizlemişler ya da ekran değişmiş olabilir ama ekran değişmiş gibi durmuyor. Her neyse cihazı kapattıktan sonra yapışkan sıkıyorlar sıktıktan sonra ise lastik ile mengeneye alıyorlar o sırada lastik sıktığı için bu şekilde oluyor benimde başıma gelmişti. Herhangi bir sıkıntım yoktu çok severek kullanıyordum fakat garanti bozana kadar. Ekran Ips olduğu için büyüme yapmaz eğer amoled olsaydı ekran pixelleri yanardı ekran ölü duruma gelirdi. Tercih sizin ama anlaşmanızı iyi yapın para vereceksiniz sonuç olarak.

Ekran bir baskıya maruz kalmış cepte vs. sıkışmış olabilir. Nedenini iyi öğrenin öyle alın.

YavuzSelim0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yavuz Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Hocam sizin sıkıntınız şöyle, bende de vardı mi6 muhtemelen cihazın içini falan temizlemişler ya da ekran değişmiş olabilir ama ekran değişmiş gibi durmuyor. Her neyse cihazı kapattıktan sonra yapışkan sıkıyorlar sıktıktan sonra ise lastik ile mengeneye alıyorlar o sırada lastik sıktığı için bu şekilde oluyor benimde başıma gelmişti. Herhangi bir sıkıntım yoktu çok severek kullanıyordum fakat garanti bozana kadar. Ekran Ips olduğu için büyüme yapmaz eğer amoled olsaydı ekran pixelleri yanardı ekran ölü duruma gelirdi. Tercih sizin ama anlaşmanızı iyi yapın para vereceksiniz sonuç olarak.

Ekran bir baskıya maruz kalmış cepte vs. sıkışmış olabilir. Nedenini iyi öğrenin öyle alın.
anladım peki 1000TL'ye almam normal mi? fiyat nasıl sence?

Silinenkullanıcı93803

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
0
batarya şişmeye başlamış olabilir. Aynı izler eski cihazım Huawei Nova'da da olmuştu. Orjinal servisi ekran batarya değiştirmişti. Senin cihazında da batarya şişmeye başlamış ekrana baskı yapmış olabilir ya da yukarıdaki arkaların dediği gibi. Almamanı öneririm.

Üst Alt