İnceleme Xiaomi Mi 6 Deji Pil Performansı

sturkyilmaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
SüleyTürkyıl
Cihazım
Mi max
Konular
4
hocam aşırı bastırmak gibi değilde yuvaya normalden biraz fazla baskı uygulayarak deneyin orjinaldeki gibi ses gelmiyor çıt fiye ama oturduğunu anlıyorsunuz

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bendeki bataryada mı sorun var bilmiyorum ama ne yazık ki yapamadım. Oturmuyor, soket giriş yerine de zarar verdim diye korkuyorum açıkçası. Sanki biraz aşındı gibi. Mecburen başka bir batarya alacağım. Umarım o alacağım bataryada böyle bir sorun yaşamam.

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
Bendeki bataryada mı sorun var bilmiyorum ama ne yazık ki yapamadım. Oturmuyor, soket giriş yerine de zarar verdim diye korkuyorum açıkçası. Sanki biraz aşındı gibi. Mecburen başka bir batarya alacağım. Umarım o alacağım bataryada böyle bir sorun yaşamam.
hocam eski piliniz sokete kolayca oturuyorsa sorun yoktur yuvada rahat olun
birazck uğrasmak gerekiyor deji bataryanın soketi orjinali kadar rahat oturmuyor ama oturur mutlaka birazck daha deneyin ..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yagamisan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yagami
Cihazım
Redmi k60
Meslek
Gizli Youtuber
Konular
3
Deji çok kalitesiz batarya.5-6 sene önce s3 mini için 3-5 tane almışımdır biri direk bozuk geldi şarj bile almıyordu iade etmekle bile uğraşmadım.Diğerleri de 3 ayda performanısını orjinalin 2-3 sene kaybettiği kadar kaybediyordu şanslıysanız 6 ay yaşıyordu sonra şarj bile almayıp telefon kapanıyordu.Yani burada yorumlar hep ilk günler ve ilk ay için olduğu herkes memnun.3-6 ayda çöpe çıkıyor o batarya.Zaten biri 6.ayda 1-2 saat anca vermeye başladı yazmış önceki sayfalarda.

O zaman orjinal diye satılan ama çakma olan bataryalarda aldım kutusunda samsung vs yazıyordu onlarda aynı deji gibi 3 ayda mefta oluyordu.Piyasadaki diğer bataryalar gibi fason üretim yapıp üstüne deji logosu basıp gönderiyorlar.Belki tanesi 3-5 dolar ancadır çinde.

Ne önerirsiniz diyecek olursanız önerecek başka bir şey de yok kaliteli batarya falan yok piyasa da el pençe son çare olarak alınır.

cemilelci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cemil
Cihazım
mi6
Konular
0
Ben de dejinin sitesinden aldım bataryayı. Youtube dan izleyip fön makinesi kullanarak söktüm, taktım.. Telefon ilk haline döndü... Arka kapağı üzerinde kalan yapistiriciyi isitarak yeniden yapıştırdım sorun yok.... İlerleyen günlerde ne olur bilmem ama şimdilik çok memnunum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-03-11-20-27-29-397_com.android.settings.png
    Screenshot_2021-03-11-20-27-29-397_com.android.settings.png
    108,8 KB · Görüntüleme: 57
  • Screenshot_2021-03-13-19-27-46-807_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2021-03-13-19-27-46-807_com.miui.securitycenter.png
    53,8 KB · Görüntüleme: 52
  • Screenshot_2021-03-13-19-27-51-202_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2021-03-13-19-27-51-202_com.miui.securitycenter.png
    60,4 KB · Görüntüleme: 47
  • Screenshot_2021-03-14-22-07-02-893_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2021-03-14-22-07-02-893_com.miui.securitycenter.png
    64,3 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_2021-03-14-22-47-05-220_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2021-03-14-22-47-05-220_com.miui.securitycenter.png
    57 KB · Görüntüleme: 51

Antagonist35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi6,PocoX3 NFC
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
Ben de dejinin sitesinden aldım bataryayı. Youtube dan izleyip fön makinesi kullanarak söktüm, taktım.. Telefon ilk haline döndü... Arka kapağı üzerinde kalan yapistiriciyi isitarak yeniden yapıştırdım sorun yok.... İlerleyen günlerde ne olur bilmem ama şimdilik çok memnunum.
kapakta aciklik kaldımı hocambatarya orjinalden kalinmi

cemilelci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cemil
Cihazım
mi6
Konular
0
kapakta aciklik kaldımı hocambatarya orjinalden

kapakta aciklik kaldımı hocambatarya orjinalden kalinmi
Sağda belli belirsiz bir açıklık var gibi ama rahatsız etmiyor kapağı tırnağımla deniyorum çıkmıyor... Sol taraf tam yapışmış sağ taraf tam değil... Zaten kılıfla kullanıyorum sorun olmuyor... Şu an %46 sarj var, kullanım sürem 3 saat 25 dakika, telefon 15 saattir açık... Sadece kendi şarj aletiyle sarj ederek bu pili kullanıyorum bakalım böyle devam edecek mi??? 2 sene dayansa razıyım sonra yeniden deji alırım mi6 dan vazgeçemiyorum.

turkeycel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
xiaomi Mi 6
Meslek
Mühendis
Konular
10
1 aydır deji batarya kullanıyorum mi 6 için. Bataryayı telefoncuda taktırdım. Herhangi bir sorun ile karşılaşılmadı arka kapak kapanmama, soket uymama gibi. Performansına gelecek olursam 1 günü çıkartıyor. 4.5 saat gibi bir ekran süresi var öyle 6-7 saat beklemeyin bence en azından bende öyle bir etkisi yok. ısınma problemi ile karşılaşmadım ama havalar soğuk zaten. 1 sene civarında böyle götürür diye düşünüyorum. pili zayıfladığı zaman tekrardan yeni batarya ile yoluma devam ederim. Dolar 17 tl olmuş iken eldekine iyi bakmak lazım :)

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
İki haftadır ben de TR'deki Deji'nin sattığı ama deji olmayan Woyax batarya taktım. Performansı düşük. Tabi bundan başka takabileceğimiz pil yok. Orijinal batarya yok zira.

Yani bence bu konunun da pek bir anlamı yok. Mecburen deji takacaksınız. Orijinal sıfır batarya bulamayacağınız için Mi6 için Deji takmaktan başka şansınız yok.

Mrtayfreat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 6
Konular
65
İki haftadır ben de TR'deki Deji'nin sattığı ama deji olmayan Woyax batarya taktım. Performansı düşük. Tabi bundan başka takabileceğimiz pil yok. Orijinal batarya yok zira.

Yani bence bu konunun da pek bir anlamı yok. Mecburen deji takacaksınız. Orijinal sıfır batarya bulamayacağınız için Mi6 için Deji takmaktan başka şansınız yok.
Ben de woyax düşünüyordum daha premium deniyor dejiye göre, deji 500 şarj döngüsü woyax 800 şarj döngüsü vaat ediyor. Katılıyor musunuz buna, sizce woyax almaya değer mi?

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
Ben de woyax düşünüyordum daha premium deniyor dejiye göre, deji 500 şarj döngüsü woyax 800 şarj döngüsü vaat ediyor. Katılıyor musunuz buna, sizce woyax almaya değer mi?
Deji kullanmadığım için onu bilmiyorum ama Woyax 800 pil döngüsüne sahipse orijinal pil 1500 döngüye falan sahip olmalı. Woyax'ın 800 döngüye sahip olabileceğini pek düşünmüyorum.

Uçak modu açık değilken 4 yıllık orijinal pil ile aynı süreyi alıyor.

Üst Alt