Haber Xiaomi Mi 5X Tanıtıldı

Xiaomi 26 Temmuz etkinliğinde beklendiği gibi MIUI 9 ve Mi 5X tanıtıldı.

Çoğu takipçimizin merakla beklediği MIUI 9 konusunu daha detaylı olarak mi konusunda tecrübeli editörlerimiz sizler için haber yapacak.

Fakat kısaca MIUI 9 da öne çıkan yenilikleri sıralayım.

• Uygulamaların ve sistemin daha hızlı çalışmasını sağlayacak optimizasyon
  • Yeni akıllı asistan
Ben şimdi kendi konuma geçeyim. Mi 5x Xiaomi’nin en iyi yaptığı fiyat/perfomans segmentine yeni bir dokunuş olacak.

Öncelikle Mi5x in genel donanım özelliklerine bir göz atalım.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

İşlemci tarafında Qualcomm Snapdragon 625 tercih edilmiş. Bu işlemcinin başarılı pil tüketimi için 3080 mAh pil kapasitesi yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

4GB hızlı Ram ve 64 GB dahili hafıza ise bu segmentteki kullanıcıların beklentileri karşılayacaktır.

Peki Xioami ekran konusunda nasıl bir tercih yapmış?

Xiaomi bu cihaz için 5.5″ boyutlarıdna 1920×1080 çözünürlüğe sahip IPS LCD ekran kullanmış. Ekran başına düşen yoğunluk değeri 401 ppi .

Bu segmentte FullHD çözünürlük ve 5.5″ ekran makul karışılanabilir.

Telefon boyutlarına göz attığımızda ise 7.3mm kalınlığında 155.4mm x 75.8 mm ölçülerindeki telefonun 165gr ağırlığa sahip olduğunu görüyoruz.

Xiaomi’nin en çok eleştirildiği noktaların başında ses konusu geliyordu. Çinli üretici bu konuda 5x için bazı geliştirmeler yapmış.

Sesin kulaklıklarda daha iyi bir deneyim elde etmesi için DHS ses algoritması ile ses yükseltimini sağlayan bir ses amfisi sisteme eklenmiş durumda.

Bakalım bu geliştirmeler ile cihaz nasıl bir ses deneyimi sunacak?

Gelelim Xiaomi’nin orta segmente kamera konusundaki hediyesine. Şahsen bu cihazda Mi6 da kullanılan kamerayı görmek beni şaşırttı.

12MP çözünürlüklü f1.8 ve f2.6 değerlere sahip çift kamera yine karşımıza çıkıyor. Çift Led yine mevcut. Mi6 tasarımından farklı olarak burada kamera çıkıntı yapıyor.

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Ne olursa olsun gece çekimleri berbat. Arkadaşımın s7 si ve benim m5s ile çekim yaptık arasında burdan çin kadar fark var.

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
ft81 paylaşım için teşekkürler hocam. Emeğinize sağlık.
By.TRabZonLu™ hocam bu eleştiriyi çoğu kimse yapıyor, zaten tek ve en büyük eksikliği bu olsa gerek..

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
ft81 paylaşım için teşekkürler hocam. Emeğinize sağlık.
By.TRabZonLu™ hocam bu eleştiriyi çoğu kimse yapıyor, zaten tek ve en büyük eksikliği bu olsa gerek..
sırf bu yüzden hiç kullanmadığım samsung'u kullandırmak zorunda kalıyor. ve ekran kalitesi amoled çok daha iyi

ft81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi5S
Konular
28
Mi 6 ile teknoseyirde yapılan örnek çekimlere baktığımızda orta seviye idare eder diyebiliriz :D

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Kamerada güzel gelişmeler var, redmi serisi içinde yapılsa keşke...

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
" data-source="post: 154147" class="bbCodeBlock bbCodeBlock--expandable bbCodeBlock--quote js-expandWatch">
sırf bu yüzden hiç kullanmadığım samsung'u kullandırmak zorunda kalıyor. ve ekran kalitesi amoled çok daha iyi
Bu konuda haklısınız. Dün ilk kez arkadaş vasıtasıyla samsung s8'i genişten inceledim. İtici geldi acayip derecede ve o fiyata çok basit bir telefon. Fakat kusursuzluğu, işleyişi, akıcılığı konusunda insanı cezbediyor. Hatalar ve büyük yanlış seçimler xiaomi'ye ciddi oranda zarar veriyor.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Redmi note 4 e göre daha uzun ama biraz daha ince bir telefon olmuş, tabii bu ince gövde pilden hatrı sayılır derecede çalmış, sonuçta redmi note 4 de de aynı işlemci var, bu demek oluyor ki efsane pil süreleri olmayacak bu telefonda.

ft81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi5S
Konular
28
Beni telefonların performansı zaten hiçbir zaman memnun etmiyor. Aynasız Sony NEX 6 her daim yanımda :D O kadar telefona para vereceğime adam akıllı bir dslr taşırım yani.

Üst Alt