Rehber Xiaomi Mi 5X için TWRP ve EU Rom Kurulumu

hoyluseyi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf
Cihazım
note 4
Konular
0
A1 ile olan farkı nedir? Araştırdığım kadarı ile A1 ile 5x birebir aynı. Neden aynı ürünü 2 farklı model olarak çıkardı anlamış değilim. İki modelin farkını bilen varsa; bilgilendirise sevinirm.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
A1 ile olan farkı nedir? Araştırdığım kadarı ile A1 ile 5x birebir aynı. Neden aynı ürünü 2 farklı model olarak çıkardı anlamış değilim. İki modelin farkını bilen varsa; bilgilendirise sevinirm.

5X yalnızca çin için üretilen model, A1 ise global versiyon hocam. A1'i Android One programına dahil etti Xiaomi. Kısaca güncellemeleri ilk alan cihazlar arasında olacak. 5X Miui, A1 ise saf android kullanıyor.

hoyluseyi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf
Cihazım
note 4
Konular
0
5x te güncelleme alacak değil mi? almıyacaksa birden üzüldüm keşke A1 alsaydım diye

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
5x te güncelleme alacak değil mi? almıyacaksa birden üzüldüm keşke A1 alsaydım diye

Alacak tabii ki hocam neden almasın. Xiaomi, 5X'in üzerine fazlasıyla düşüyor ama global rom vermiyor. EU gibi alternatifler olduğu sürece senelerce güncelleme desteği gelir. Veya çin stabil romu ile falanda kullanabilirsiniz dilediğiniz gibi. O da olmadı, A1 romu kurup keyfinize bakın. :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Buradan detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz. Xiaomi Mi A1

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam paylaşımınız için sağolun fakat teknik veri içermiyor ne yazikki. Kamera sensörü olarak ne kullanildigi gibi verileri göremiyoruz.

Hocam bu sadece tanıtım. Sadece genel özelliklerden bahsettim. Detaylı incelemeyi hazırlıyorum. Özellikle pil istatistiklerini tutmak zaman aldığı için biraz daha gecikecek. Daha sonra da Bootloader, TWRP, root vs. rehberleri yayınlayacağım :)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam bu sadece tanıtım. Sadece genel özelliklerden bahsettim. Detaylı incelemeyi hazırlıyorum. Özellikle pil istatistiklerini tutmak zaman aldığı için biraz daha gecikecek. Daha sonra da Bootloader, TWRP, root vs. rehberleri yayınlayacağım :)

Anladim hocam o zaman merakla bekliyoruz :) Özellikle Teknik bilgi manasinda da A1 ve Mi 5x inde kiyaslamasini da hazirlayabilirseniz cok memnun oluruz :) Şimdiden elinize sağlık.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Anladim hocam o zaman merakla bekliyoruz :) Özellikle Teknik bilgi manasinda da A1 ve Mi 5x inde kiyaslamasini da hazirlayabilirseniz cok memnun oluruz :) Şimdiden elinize sağlık.

Hocam elimde 5x olmadığı için maalesef test ederek karşılaştırma imkanım yok. Kağıt üzerinden karşılaştırmaları da zaten ilgilenen herkes rahatça bulabildiği için büyük ihtimalle kıyaslamalı olarak yapmayacağım :)

Üst Alt