Soru Xiaomi Mi 5x Ekran Pixeli Sayılıyor

cakaner

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 5x
Konular
6
İyi akşamlar. Telefonu aldığımdan beri gözüm hep ekrana takılıp durdu. Özellikle güneş ışığında ekrana bakınca telefon ekranının her yerinde küçük küçük noktalar görünüyor. Tıpkı un ufak olmuş ama hâlâ dağılmamış cam gibi. Acaba bunlar pixel mi? Rahatsız edici bir görüntüsü var. Telefonda kırılmaz ekran mevcut ondan dolayı mı yoksa?

Dadaskolik

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
mi not 2
Konular
4
google play den ölüpixel test uygulamarı var ordan belli olur .

Oyla:

cakaner

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 5x
Konular
6
google play den ölüpixel test uygulamarı var ordan belli olur .
Teşekkürler ama ölü pixel ile ilgili değil ya yani ölü pixel yok. Sadece güneş ışığında görünüyor dediğim ve anlam vermediğim için pixel diye adlandırdığım garip görünüm. Ekranda gören yoksa kırılmazdan sanırım. 5x kullanan ve böyle bir sorun gören var mı? Böyle birşeyle karşılaşmayan varsa kırılmaz camı değiştiriyim. Gerçekten rahatsız edici oluyor gün ışığında.

Oyla:

cappa_tr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi6 6/64gb
Meslek
Öğretmen
Konular
4
İyi akşamlar. Telefonu aldığımdan beri gözüm hep ekrana takılıp durdu. Özellikle güneş ışığında ekrana bakınca telefon ekranının her yerinde küçük küçük noktalar görünüyor. Tıpkı un ufak olmuş ama hâlâ dağılmamış cam gibi. Acaba bunlar pixel mi? Rahatsız edici bir görüntüsü var. Telefonda kırılmaz ekran mevcut ondan dolayı mı yoksa?
5x kullanmadım ama daha önceki xperia z3 compact cihazımda aynen dediğiniz noktalar mevcuttu. Ekran koruyucu camınla alakalı değil dokunmatik ekran böyle görünüyor güneşte.

Oyla:

cakaner

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 5x
Konular
6
5x kullanmadım ama daha önceki xperia z3 compact cihazımda aynen dediğiniz noktalar mevcuttu. Ekran koruyucu camınla alakalı değil dokunmatik ekran böyle görünüyor güneşte.
Peki hocam anladım sağ ol. Acaba bütün 5x ler de mi böyle bu durum?

Oyla:

cappa_tr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi6 6/64gb
Meslek
Öğretmen
Konular
4
Dediğim gibi 5x kullanmadım ama bütün 5x'lerde tek model dokunmatik panel kullanılmışsa hepsi aynıdır muhtemelen.

Oyla:

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
hiç canını sıkma üstad kullandığın ekran koruyucu tam kaplayan olduğunu varsayıyorum bu tip camlar çift katmanlı üretildiği için görüntü kalitesini düşürür ve katmanlar arasındaki birleşmeyi sağlaması için noktalar halinde yapıskan madde uygulanmıştır ve sadece pencere kısmından cama yapıştığı için ekran kısmı ile koruma arasında boşluk vardır buda yansımadan dolayı soluk görüntüye neden olur

Oyla:
Üst Alt