Yardım Xiaomi mi 5s'i Hepsiburada iade aldı

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Merhaba arkadaşlar, Xiaomi mi5s'imi ghost screen sorunu için hepsiburada'ya göndermiştim süreç biraz uzadığı için ve benim ısrarla ürün takibim neticesi ile ürün alınarak tarafıma para iadesi yapılacağı bildirildi. Size sorum yine Xiaomi ile yola devam etmeyi düşünüyorum. Mİ6 ya da Mİ NOTE 3 modelleri arasında kaldım. mi5s deki ghost screen gibi kronik sorunları var mı, mi6 için aradaki farkı vermeye gerek var mı, yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

Pentaloris

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
üstad o zaman ne yapmamak lazım ki bu ekranda gost oluşmasın. ayrıca LG , sharp vs ... panel bilgisini ne şekilde öğreniyorsunuz?
ve almadan önce bilme şansınız? nasıl olur? teşekkürler
Şöyle alıntı ekleyeyim ben de yeni baktım JDI çıktı benimki, kutuda yazmıyor sanırsam.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
üstad o zaman ne yapmamak lazım ki bu ekranda gost oluşmasın. ayrıca LG , sharp vs ... panel bilgisini ne şekilde öğreniyorsunuz?
ve almadan önce bilme şansınız? nasıl olur? teşekkürler

almadan once bilme sasin malesef yok test ekranindan ogrenebiliyorsun.
gost olusmasini onlemek icin yapilicak islermler ise sunlar

1.otomatik aydinlatmayi kapali tutucaksin ve isin yari parlaklikta kalicak ( lg ekranlar zaten asiri parlak eksikligini hissetmezsin)
2. direk gunes isigina maruz kalacak sekilde facebooktur diger uygulamalardir fazla kurcalamicaksin ozellikle oyun oynamicaksin oynicaksanda kisa surelerde oynicaksin
3. cihazin isinmasini engellemen lazim yani asiri isinmasini yaz ayinda illaki isinicak ama kontrolun altinda oldgu surece sikinti yok asiri bi isiya maruz kalirsa ekran ister istemeze yanar sarimtirak yada siyah yanma izi cikar.
bunlara uydugun surece ekranda sorun yasamazsin

lg ekranin eksisi bu ama sharo ve jdi ekranlara gire muazzam renk derinligine sahiplerve cok cok daha parlaklar ve beyaz renkde gercek beyaz digerleri gibi sari yada pembe durmuyor beyaz ekranlar bu diger renklerdede gozle gorulur sekilde belli oluyir ozellikle yan yana koydugun zaman.
ben mix 2 icinde keske lg olsaydi diyorum ama.malesef jdi ekran kullaniyorum:)

Oyla:

Cb1111-1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşkun
Cihazım
Xiaomi Mi 8lite
Konular
5
almadan once bilme sasin malesef yok test ekranindan ogrenebiliyorsun.
gost olusmasini onlemek icin yapilicak islermler ise sunlar

1.otomatik aydinlatmayi kapali tutucaksin ve isin yari parlaklikta kalicak ( lg ekranlar zaten asiri parlak eksikligini hissetmezsin)
2. direk gunes isigina maruz kalacak sekilde facebooktur diger uygulamalardir fazla kurcalamicaksin ozellikle oyun oynamicaksin oynicaksanda kisa surelerde oynicaksin
3. cihazin isinmasini engellemen lazim yani asiri isinmasini yaz ayinda illaki isinicak ama kontrolun altinda oldgu surece sikinti yok asiri bi isiya maruz kalirsa ekran ister istemeze yanar sarimtirak yada siyah yanma izi cikar.
bunlara uydugun surece ekranda sorun yasamazsin

lg ekranin eksisi bu ama sharo ve jdi ekranlara gire muazzam renk derinligine sahiplerve cok cok daha parlaklar ve beyaz renkde gercek beyaz digerleri gibi sari yada pembe durmuyor beyaz ekranlar bu diger renklerdede gozle gorulur sekilde belli oluyir ozellikle yan yana koydugun zaman.
ben mix 2 icinde keske lg olsaydi diyorum ama.malesef jdi ekran kullaniyorum:)

Bana kalırsa çok mantıklı bir açıklama değil bu ben 1. dediğin şeyi fazlasıyla yaptım hiçbi zaman oto parlaklık açık değildi ve hep düşük ışıkta kullandım. 2. dediğin şeyde de hiç bi zaman facebook vs sosyal medya uygulamaları kullanmadım ve dış mekanda güneşte kullanmadım oyun kısmında da ara ara 5dklık sürelerle Stronghold Kingsdoms oyununa girip baktım 3. dediğin şeyi kedimiizin kontrol etmesi mümkün değil telefon kendiliğinden zaten ısınıyor Ayrıca belirteyim benim panelim Jdi dı...

Tüm bunların ışında senin söylediklerini yapabilmek için telefonu hiç kullanmamamız lazım zaten o şekilde de ghost screen değil hiçbi sorun olmaz :D

Her neyse benim sorunuma uzun yazışmalar sonunda Hepsiburadadan cevap alabildim o kadar uğraştırdılar ki kendimi zor tuttum kopyala yapıştır cevaplarla oyalayıp duruyorlar 23 temmuzda teslim ettiğim ürün için 28 Agostosta işlemleriniz bitecektir diye cevap verip anında konuyu kapatmışlar bende twitter üzerinden mesaj atarak 20 iş günün 15 agostosta biteceğini ve tüketici heyetine başvuracağımı söyledim yine bir cevapla işlemlerimi hızlandıracaklarını söylediler bende bunu kabul etmediğimi zaten hiçbi sıkıntı yok diye geri yollayacaklar o yüzden 20. iş günü başvuracağımı söyledim bakalım ne olacak...

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
valla ben senelerdir bunu uygularim herkesin patir patir gost ve ekran sararmasi yasadigi ekranlarda ben hic sorun yasamadim.test edilmis denenmis bi sey diger kullanimlarinizi bence bi gozden gecirin kullanim ile alakali cunku bu hanimda.dediklerime uydu ve hanimin lg ekranli mi5s inin ekranida hala nazarlik olarak duruyor...
hatta benim suan lg g3 umde var ondada tik yok en ufak ekran sorunu yok sanirim 6. senedi oda sararma ve gost sorunlu bi ekran.
yanliz telefonun canjni okuyana kadarda kullanirim ama sinirlarini asiri zorlamam her cihazin belli bi fiziksel siniri oluyor ozellikle kronik sikintisi olan cihazlarin. kronik sikintisini varsa bunu goz onune alarak kullandigin zaman asla sorun yasamazsin demiyorum.ama.sorun yasama ihtimalini minimuma indirirsin
gunes isiginda.oyun oynama sarjdayken oyun iynama nette dasma temel.ihtiyaclar icin kullan bunlar.en temel fiziksel onlem mesela

sizin ekran jdiis zaten jdi ekranda gost screen yasayani daha hic gormedim ama. hic bir jdi ekranda lg panel kadar net ve parlak degil iste ikisininde sikintisi bunlar ben kaliteden odun vereyim jdi ile memnunum diyorsan oda tercih meselesi ama ben kaliteden odun vermeyeyim.bazi seyleri surekli dikkat ederek kullanayim dersen oda tercih meselesi:)

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt