Rehber Xiaomi Mi 5S Plus Twrp Ve Root Yükleme Resimli Anlatım

okkesilikci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ökkeş
Cihazım
Rd Note 12 Pro
Konular
8
Yeni Windows 10'larda CMD açılmıyor PowerShell açılıyor ve onunla olmuyor eger takılan olursa windows aramadan cmd yazıp çıkan sonucun üstünde sağ klik yapıp yönetici olarak çalıştırsın ve CMD üzerinden adb klasör diznine gelsin bu şekilde arkadaşın dediklerini yaparsanız olur takılan olursa mesaj atın detaylı bilgi veririm

okkesilikci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ökkeş
Cihazım
Rd Note 12 Pro
Konular
8
Yeni Windows 10'larda CMD açılmıyor PowerShell açılıyor ve onunla olmuyor eger takılan olursa windows aramadan cmd yazıp çıkan sonucun üstünde sağ klik yapıp yönetici olarak çalıştırsın ve CMD üzerinden adb klasör diznine gelsin bu şekilde arkadaşın dediklerini yaparsanız olur takılan olursa mesaj atın detaylı bilgi veririm

SusqUnN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ata
Cihazım
Mi 5S Plus
Konular
7
Evet Windows 10 gelen güncelleme sonrası cmd açılmıyor, ama şunu belirtmek isterim. Dün akşam telefona mi flash ile sıfırdan rom kurdum, romu kurduktam sonra aynı işlemleri yine Windows 10 İle PowerShell'de yaptım ve hiç bir hata almadım.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dr.Freeman

Prepare for unforeseen consequences...
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gordon
Cihazım
Lg G2
Konular
0
Çok teşekkürler aylar önce vazgeçmiştim artık çok şükür oldu. clap~~

sahcetin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şahin
Cihazım
mi5s Plus
Konular
3
Merhaba arkadaşlar elimden geldiğince klavyem döndüğünce twrp ve root yüklemeyi adım adım anlatmaya çalışacağım.

1.Telefonumuzda Ayarlar-Telefon hakkında-MIUI Sürümü üzerine geliyoruz 5-6 kere üzerine tıklıyoruz ve geliştirici oluyoruz.

2.Şimdi burada telefonumuzun Usb hata ayıklama modunu açıyoruz Ayarlar-Ek ayarlar-Geliştirici seçenekleri-Usb hata ayıklaması bunu aktif hale getiriyoruz.

3.Verdiğim linkten dosyasını indiriyoruz, klasöre çıkartıyoruz çıkardığımız klasörü Yerel Disk C'nin içine atıyoruz.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

4. Yerel Disk C'nin içine attığımız adb klasörünün içine girip boş bir alanda shift + mouse ile sağ tik yapıyoruz, komut penceresini burada aç diyoruz.

5.Karşımıza çıkan pencereye tırnak işareti içinde belirtilen kodu yazıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz.
Kod:
"adb reboot bootloader"

6. Cmd ekranında tırnak işareti içinde belirtilen kodu yazıp enter tuşuna basıyoruz.
Kod:
"fastboot devices"

7.Tekrar cmd ekranındayken tırnak işareti içinde belirtilen kodu yazıyoruz ardından enter tuşuna basıyoruz ve twrp yüklenmiş olacak
Kod:
"fastboot flash recovery ZCX-TWR-3.0.2-X-MI5SPlus-Natrium-16.10.23.img"
.

7. Cmd ekranındayken son olarak tırnak işareti içinde ki kodu yazıp enter tuşuna basıyoruz telefonumuz kendini yeniden başlatıp fastboot moddan çıkıp twrp recovery modunda açılacak
Kod:
"fastboot boot ZCX-TWR-3.0.2-X-MI5SPlus-Natrium-16.10.23.img"

8.Açılan ekranda karşımıza twrp recovery çince geliyor aşağıda ki resimlere bakarak ingilizceye çevirebilirsiniz. Not aşağıda ki twrp ile ilgili resimler zeki gönül arkadaşımızın konusundan alıntı yapılmıştır.

9. Ota güncellemelerini alabilmek için aşağıda ki ayarları yapmanızı tavsiye ederim .

10.Son olarak root için verdiğim linkten dosyasını indirip twrp'den flashlayabilirsiniz.

Umarım anlatımla twrp ve root yüklemek isteyenlere yardımcı olabilmişimdir. iyi forumlar dilerim herkese.
Buradaki ilk 9 basamağı gerçekleştirip 10. basamağı atlarsak romu rootsuz olarak yükleyebilirmiyiz? Bankacılık işlemleri gibi sebeplerden root kullanmak istemiyorum.

SusqUnN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ata
Cihazım
Mi 5S Plus
Konular
7
Buradaki ilk 9 basamağı gerçekleştirip 10. basamağı atlarsak romu rootsuz olarak yükleyebilirmiyiz? Bankacılık işlemleri gibi sebeplerden root kullanmak istemiyorum.

Rom yüklemek için sitede gerekli detaylar var site içerisinde arama yaparak bulabilirsiniz

Admin

Elit Üye
Elit Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Admin
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Prof.
Konular
6
konu onaylandı

serdarcagran

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serdar
Cihazım
mi5s
Konular
3
elınıze saglık yukleme dedıgınız gıbı tekrardan twrp menuye nasıl gırerım tses kısma ve apowera basında mı nın kendı recor menusu acılıyor cahıllıgıme verın bılmıyorum

rapid016

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
Mİ MİX2S
Konular
14
arkadaslar super su en son surumunu ındırın 2,82 surumunu yoksa sım kartı okumuyor bılgınıze.
Eger boyle bırsey geldıysede panık yapmayın telefonu acın super su nun ıcıne gırın kaldır var kaldırıp son surumunu yukleyın sıkıntı yasanmıyor tesekkurler.
[doublepost=1515196093,1515195840][/doublepost]
Merhaba arkadaşlar elimden geldiğince klavyem döndüğünce twrp ve root yüklemeyi adım adım anlatmaya çalışacağım.

1.Telefonumuzda Ayarlar-Telefon hakkında-MIUI Sürümü üzerine geliyoruz 5-6 kere üzerine tıklıyoruz ve geliştirici oluyoruz.

2.Şimdi burada telefonumuzun Usb hata ayıklama modunu açıyoruz Ayarlar-Ek ayarlar-Geliştirici seçenekleri-Usb hata ayıklaması bunu aktif hale getiriyoruz.

3.Verdiğim linkten dosyasını indiriyoruz, klasöre çıkartıyoruz çıkardığımız klasörü Yerel Disk C'nin içine atıyoruz.

4. Yerel Disk C'nin içine attığımız adb klasörünün içine girip boş bir alanda shift + mouse ile sağ tik yapıyoruz, komut penceresini burada aç diyoruz.

5.Karşımıza çıkan pencereye tırnak işareti içinde belirtilen kodu yazıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz.
Kod:
"adb reboot bootloader"

6. Cmd ekranında tırnak işareti içinde belirtilen kodu yazıp enter tuşuna basıyoruz.
Kod:
"fastboot devices"

7.Tekrar cmd ekranındayken tırnak işareti içinde belirtilen kodu yazıyoruz ardından enter tuşuna basıyoruz ve twrp yüklenmiş olacak
Kod:
"fastboot flash recovery ZCX-TWR-3.0.2-X-MI5SPlus-Natrium-16.10.23.img"
.

7. Cmd ekranındayken son olarak tırnak işareti içinde ki kodu yazıp enter tuşuna basıyoruz telefonumuz kendini yeniden başlatıp fastboot moddan çıkıp twrp recovery modunda açılacak
Kod:
"fastboot boot ZCX-TWR-3.0.2-X-MI5SPlus-Natrium-16.10.23.img"

8.Açılan ekranda karşımıza twrp recovery çince geliyor aşağıda ki resimlere bakarak ingilizceye çevirebilirsiniz. Not aşağıda ki twrp ile ilgili resimler zeki gönül arkadaşımızın konusundan alıntı yapılmıştır.

9. Ota güncellemelerini alabilmek için aşağıda ki ayarları yapmanızı tavsiye ederim .

10.Son olarak root için verdiğim linkten dosyasını indirip twrp'den flashlayabilirsiniz.

Umarım anlatımla twrp ve root yüklemek isteyenlere yardımcı olabilmişimdir. iyi forumlar dilerim herkese.

super su don surumunu aktarırsan bunu yukleyınce mi5 s sim kartı gormuyor.super su 2.82 yukleyermısın konuya hata almasın arkadaslar ben gıbı.

Üst Alt