İnceleme Xiaomi Mi 5 Teknik Özellikleri

muratxiaomi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
13
mi5 te suya ve toza dayanıklılık özelleği ip68 var mı?

Kaan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan Dönmez
Cihazım
S4 mini 9190
Konular
0
Mi5 in pili testlere göre z5 compact, 6s,s7 g flex 2 gibi telefonlara karşı baya iyi. İsterseniz buradaki linkten bakabilirsiniz :)

Kaan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan Dönmez
Cihazım
S4 mini 9190
Konular
0
Gelsede alsak :(
Cidden s7 nin ip68 dışında telefon halt etmiş, Sony x serisi zaten fiyasko, lg g5 pili insanı güldürüyor :D, diğer markalara gerek yok zaten. Bu arada mi 5 te kullanılan kamera sensörü imx 298 ki şuan imx 300 den bir kat aşağıda ki aşağıda dediğime bakmayın sadece mpx farkı var. Zaten Sony z5 yada x serisinde kullanılan sensör güzel ama fotoğraf işleme algoritması cidden berbat. Xiaomi işi baya kapmış ki GSM arena testinde lg v10 dan bile güzel sonuç çıkardığını gördüm. Yani sözün özü : abi ya getirin artık şu telefonu :D

captainhook

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
düşük
Cihazım
mi5
Konular
3
merhabalar öncelikle yabancı türkçe hiçbir sitede mi5 cihazinin ses kalitesiyle ilgili özellikle kulaklık çıkışıyla ilgili kesin ve net bir bilgiye rastlamadım mi note pro mesela hifi chipsetleri ile donatılmıştı içerisinde kaliteli dac ve dahili amp vardı acaba tecrübe eden deneyen arkadaşlar bize cihazin ses kalitesinden bahsedebilirlermi teşekkürler.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
merhabalar öncelikle yabancı türkçe hiçbir sitede mi5 cihazinin ses kalitesiyle ilgili özellikle kulaklık çıkışıyla ilgili kesin ve net bir bilgiye rastlamadım mi note pro mesela hifi chipsetleri ile donatılmıştı içerisinde kaliteli dac ve dahili amp vardı acaba tecrübe eden deneyen arkadaşlar bize cihazin ses kalitesinden bahsedebilirlermi teşekkürler.

casibao hocam bu konuda yorumlarınızı bekliyoruz :)

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124
cantara hocam Aslında bunu bir konu olarak açacaktım siz beni etiketleyince bu başlıkta bende burada paylaşayım istedim..
Merhaba Kullanmakta olduğum Xiaomi Mi5 cihazımın ses kalitesi nasıl diye kendi kendime sorup duruyordum aslına bakarsanız beni oldukça tatmin ediyordu ama yinede merakımı gidermek için etrafımdaki arkadaşlarımın kullandığı cihazlar ile bir karşılaştırma yapayım istedim, test ettiğim cihazların listesi aşşağıda..
Denemiş olduğum tüm cihazlarda kendi kullanmakta olduğum Xiaomi Piston 3 reddot kulaklık ile yaptım bu bilgiyide göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.
Bugüne kadar hep müzik kulağımın iyi olduğunu düşünmüş ve etrafımdaki arkadaşlarımdan da bu yönde olumlu eleştiriler almışımdır, hiç konservatuar düzeyinde bir sınavdan geçmedim ya da uzman birisi tarafından test edilmedim, yapmış olduğum testlerde tamamen amatör müzik kulağıma ve bilgime dayanarak sizlere bu paylaşımı yapmaktayım. :)

Eğer kulaklığın ve telefonun potansiyelini benim gibi denemek istiyorsanız ve bu konuda bir test yapıyorsanız sub-bass, bas, mid, tiz, enstrüman, vokal, pes vokal, ve sahne derinliğini hissedecek parçalar gibi pek çok kriteri göz önünde bulundurmaya çalıştım ve bunları anlayabilmek için de kendi müzik zevkime göre 10 parçadan oluşan bir liste yaptım, tüm cihazlarda bu parçaları tek tek dinledim ve kendimce yorumladım.
Arkadaşlar kimse yanlış anlamasın yukarıda da belirttiğim gibi kendi amatör müzik kulağımla yaptığım bir testtir hiç bir şekilde marka model kötülemesi yapmıyorum dedikten sonra başlayalım cihazları yorumlamaya..

İphone 4s ve İphone 5 modelleri yetersiz ses sevyesi ve kalitesine sahip, İphone 6S evet evet bişeyler hissediyorsunuz firma önceki modellerine göre ses kalitesini artırmış böyle giderse bir sonraki modelde mükemmelliği bulacak gibi.
Huawei Ascend P7 yüksek volümde ses veriyor ama net vokalleri alamıyorsunuz Huawei P8 başarılı ses performansı var, baslarda bana göre yetersiz kalmış yardımcı programlar takviyesi ile iş görür.
General mobile 4 G ve LG G 3 arasında neredeyse hiç fark yok ben bu iki cihazın performansını yetersiz buldum.
Samsung S5 başarılı, Samsung Note3 firma bu telefonda müzik dinlemeyin arkadaş demek istemiş, Samsung S7 mükemmel adamlar yapmışlar yaa, şaka bir yana daha güçlü baslar, daha net vokaller enstürüman seslerini hissetmeniz size verdiği müzik dinlemenin hazzı apayrı.
Htc M8 telefonun içinde yaptığınız bir iki küçük ayar ile müziğin zevkini yaşıyorsunuz.
Xiaomi Redmi Note 3 G bu listedeki en kötü ses performası olan cihaz daha fazla yorum yapıp da modeli yerin dibine sokmayayım,
Evet geldik kendi kullandığım cihaza Xiaomi Mi5 son rom güncellemesi ile beraber Viper4 Android yüklerseniz tadından yenmiyor arkadaş berrak ses kalitesi sahne derinliğini hissettirmesi, pes sesleri net bir şekilde size ulaştırması bence yeterli, birde kendi kullandığım cihaz olduğu için kötülememi bekliyorsanız yanılıyorsunuz..
Bu listede bana ilk 5 sırayı yap derseniz inanın ki Samsung S7 ile Xiaomi birincilik için kapışır ama ben çok az önde gördüğüm Samsung S7 1. liğe koyup listeyi ona göre şekillendireyim.

Samsung S7
Xiaomi Mi5
HTC M8
İphone 6S
Huawei P8

Test ettiğim cihazlar.
Iphone 6s
Iphone 5
Iphone 4s
Samsung S7
Samsung note 3
Samsung S5
Xiaomi Mi 5
Xiaomi Redmi Note 3 G
Huawei Ascend P7
Huawei P8
Htc m8
General mobile 4 G
LG G3

Test sırasında kullandığım müzikler.
Ray Charles - Hit The Road Jack
Deep Purple-Child in Time
David Gilmour Wish you were here
The Animals - The House of the Rising Sun
Led Zeppelin - Stairway to Heaven
Ken Hensley - Lady in Black
Styx - Boat On The River
Santana - Soul Sacrifice
Le Trio Joubran Asfar Nawwar
Elvis Presley - Always on my mind

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Test sırasında kullandığım müzikler.
Ray Charles - Hit The Road Jack
Deep Purple-Child in Time
David Gilmour Wish you were here
The Animals - The House of the Rising Sun
Led Zeppelin - Stairway to Heaven
Ken Hensley - Lady in Black
Styx - Boat On The River
Santana - Soul Sacrifice
Le Trio Joubran Asfar Nawwar
Elvis Presley - Always on my mind
Elinize sağlık hocam.
Ben de biraz tembellik yapayım. :)
Bu parçaların flac biçimleri var mı elinizde? Varsa izinden döner dönmez paylaşmanızı isterim.
Özellikle Deep Purple'ın tüm parçalarını isteyebilirim.

Üst Alt