İpucu xiaomi mi 5 dokunmatik ekranın donması % 100 Çözüm!!!

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8
Merhaba arkadaşlar mi 5 telefonumun dokunmatik ekran kendi kendine donuyordu bir çok araştırma yaptım çözüm yolu bulamadım .
Telefonumun dokunmatik ekran ve kasa kople değişti yine telefon özellikle masa üstünde filan boşta dururken kendi kendine donuyordu.
Eğer sizinde böyle bir sorunuz var ise çözüm yolu çok basit tamircilere kalsa anakart değişecek yok dokunmatik entegre arızası falan filan sallıyorlar .
Yapmanız gereken tek şey telefonun anakartını söküp ekrana dayanan yerlerdeki rom ,işlemci kısmı dahili hafıza olan yerdeki termal pedleri değiştirmek, eskimiş olmasından dolayı böyle bir sorun oluyor .

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    63,7 KB · Görüntüleme: 76
  • 2.jpg
    2.jpg
    54,1 KB · Görüntüleme: 75
  • 3.jpg
    3.jpg
    63,3 KB · Görüntüleme: 78
  • 4.jpg
    4.jpg
    60,7 KB · Görüntüleme: 77
  • 5.jpg
    5.jpg
    62,4 KB · Görüntüleme: 75

EMREARD

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EmreARD
Cihazım
Mİ5
Konular
56
Hocam bu termal padleri nerden buluruz

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8
internette dolu ben bu marka aldım tavsiye ederim

bydogan20

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
10
Cihazım
mi5 pro
Konular
6
Merhaba arkadaşlar mi 5 telefonumun dokunmatik ekran kendi kendine donuyordu bir çok araştırma yaptım çözüm yolu bulamadım .
Telefonumun dokunmatik ekran ve kasa kople değişti yine telefon özellikle masa üstünde filan boşta dururken kendi kendine donuyordu.
Eğer sizinde böyle bir sorunuz var ise çözüm yolu çok basit tamircilere kalsa anakart değişecek yok dokunmatik entegre arızası falan filan sallıyorlar .
Yapmanız gereken tek şey telefonun anakartını söküp ekrana dayanan yerlerdeki rom ,işlemci kısmı dahili hafıza olan yerdeki termal pedleri değiştirmek, eskimiş olmasından dolayı böyle bir sorun oluyor .
hocam benim telefonda da aynı sorun var. ben anakartın batarya soketinin üzerine bir kalın bant yapıştırıp bir müddet idare ediyorum. demekki sorun gerçekten de anakartın altındaymış. bugün xiaomi teknikservis sitesine yazdım 300 tl fiyat çekti. peki bu pedlerin değişimi nasıl olur aynı ebatta mı kesip takıyorsun tam olarak ne yaptın?

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8
hocam benim telefonda da aynı sorun var. ben anakartın batarya soketinin üzerine bir kalın bant yapıştırıp bir müddet idare ediyorum. demekki sorun gerçekten de anakartın altındaymış. bugün xiaomi teknikservis sitesine yazdım 300 tl fiyat çekti. peki bu pedlerin değişimi nasıl olur aynı ebatta mı kesip takıyorsun tam olarak ne yaptın?
Evet aynen öyle kardeşim sorun kesinlikle çözülecektir

BilocanGöklerde

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Redmi 5 plu
Konular
12
Redmi 5 plus içinde geçerli mi

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8
Redmi 5 plus içinde geçerli mi
Olabilir ama söküp bakman lazım o termal pedler dağılmış durumda ise işi bitmiş demektir denemekte fayda var zaten pahalı bir şey değil dilersen başka sitelerden daha ucuzunu da alabilirsiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam pedin kalınlığı ne kadar? nasıl yaptığını biraz daha detaylı anlatırsan sevinirim.
Benin aldığım o.5 mm imiş ama biraz zayıf gibi geldi bana 0.75 mm sanki daha iyi hocam ,linkte verdiğim 1 mm imiş onu denemedim ama o da sorun olmaz diye düşünüyorum çünkü vidaları çıktıkça ezilen bir şey ama tavsiyem 0.75 mm olsun derim
Bu arada ana kartı sökerken gerek sensör olsun gerekse ön ve arka kamera olsun onların soketlerini dökmeden çıkart herhangi bir arıza yapmana sebep olmayayım çünkü hassas parçalar elimdeki stratik elk bile bozabilir sensörü

Son düzenleme:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek