Soru Xiaomi mi 4 ile mi4 4G arasındaki fark nedir?

zapatake

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
okan
Cihazım
mi 4 lte
Konular
1
Xiaomi mi 4 ile mi4 4G arasındaki fark nedir? iki telefon arasında 250 liradan fazla var. özellik olarak ne fark var? ikisi de 3 gb ramli versiyon.

mi 4

mi 4 4g

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Sadece LTE farkı. Biri 4G'yi destekliyor, diğeri desteklemiyor. Onun dışında aynı cihazlar.

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Ben olsam, Ucuz olanı alırım....8=):$

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tüm dünya LTE kullanırkende senin 3G ile sınırlı kalman can sıkıcı olabilir hocam. Gerçi 3G yetiyor mu? Kota ile bizi sınırlamalarından dolayı 3G de yeterli hızı sunuyor bize. Gel gelelim 3G'nin de şurada 1-2 yıla kadar unutulacağı bi gerçek. :)

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Tüm dünya LTE kullanırkende senin 3G ile sınırlı kalman can sıkıcı olabilir hocam. Gerçi 3G yetiyor mu? Kota ile bizi sınırlamalarından dolayı 3G de yeterli hızı sunuyor bize. Gel gelelim 3G'nin de şurada 1-2 yıla kadar unutulacağı bi gerçek. :)
Mercedesle teorik olarak 350 basabiliyorsun ama gelde bizim yollarda bas....
Benim Cihazda da 4.5 G var ama ben devamlı 3 G de kullanıyorum ve bana yetiyor....

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Mercedesle teorik olarak 350 basabiliyorsun ama gelde bizim yollarda bas....
Benim Cihazda da 4.5 G var ama ben devamlı 3 G de kullanıyorum ve bana yetiyor....

Hocam dediğim gibi;

1-2 yıla kadar 3G unutulup gider. Dediğiniz konuda çok haklısınız, şuan alt yapı berbat sayılabilir ama 1-2 yıla kadar alt yapı iyice gelişir diye tahmin ediyorum. Bazı yerlerde +100mbit hız alıyorum bazı yerlerde 30mbit. Yüksek kotalı bir internet kullanıyorsanız çok avantajlı olabiliyor.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Hocam dediğim gibi;

1-2 yıla kadar 3G unutulup gider. Dediğiniz konuda çok haklısınız, şuan alt yapı berbat sayılabilir ama 1-2 yıla kadar alt yapı iyice gelişir diye tahmin ediyorum. Bazı yerlerde +100mbit hız alıyorum bazı yerlerde 30mbit. Yüksek kotalı bir internet kullanıyorsanız çok avantajlı olabiliyor.
Türkiyede şu an yaklaşık 120 Mio Cep Telefonu var, bunların yaklaşık % 70 i de, Akıllı tabir ettiklerimizden...Bu % 70 in de ancak Taş çatlasa % 20 si 4.5 G Özellikli...O nedenle 3G rahat bir 4 Sene daha gider kanımca...

Oyla:

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13

3g ne zaman geldi Türkiye'ye?
2009.
Peki 2g unutuldu mu?
Hayır.
Niye?
Çünkü 8 yılda adam akıllı 3g sistemi kuramadılar. Şehir dışına biraz çıktınız mı bırakın 3g yi hattın çekmediği oluyor.
4g Türkiye'ye gelmeden önce gereksiz olduğu düşünülerek ileriki zamanlarda direkt 5g teknolojisine geçilmesi düşünülüyordu.
Hani Türkcell'in bilmem kaç taşıyıcılı Amerika'nın en hızlı 4g sinden kat kat daha hızlıydı... Ne diye geçildi 4g ye?
Ne kadar doğrudur bilmiyorum ancak arkadaşım 4g modemlerin 3g modemlere göre daha fazla enerji tüketiğini söyledi. Bana kalırsa 2-3 seneye 4g unutulacak.
Türkiye deki tarifeler de göz önüne alındığında 4g nin geleceği bence parlak değil.

MI 4S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
3g ne zaman geldi Türkiye'ye?
2009.
Peki 2g unutuldu mu?
Hayır.
Niye?
Çünkü 8 yılda adam akıllı 3g sistemi kuramadılar. Şehir dışına biraz çıktınız mı bırakın 3g yi hattın çekmediği oluyor.
4g Türkiye'ye gelmeden önce gereksiz olduğu düşünülerek ileriki zamanlarda direkt 5g teknolojisine geçilmesi düşünülüyordu.
Hani Türkcell'in bilmem kaç taşıyıcılı Amerika'nın en hızlı 4g sinden kat kat daha hızlıydı... Ne diye geçildi 4g ye?
Ne kadar doğrudur bilmiyorum ancak arkadaşım 4g modemlerin 3g modemlere göre daha fazla enerji tüketiğini söyledi. Bana kalırsa 2-3 seneye 4g unutulacak.
Türkiye deki tarifeler de göz önüne alındığında 4g nin geleceği bence parlak değil.

MI 4S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şöyle düşünelim hocam;

2G unutulmadı ama aktif kullanılacak durumda değil şuan için. Şebekenin çekmediği yerlerde telefonun çekmesi için ve güç tasarrufu adına kullanıyoruz. Onun dışında whatsapp hariç hiçbir şekilde rahatça internetinden faydalanamayız. 2G döneminde akıllı telefonlar yoktu ve java tabanlı telefonlarda 2G internet hızı fazlasıyla yeterliyidi. 3G şuana kadar yeterli bi hızı ve hala da yeterli buna bir şey demiyorum ama dosya boyutları gittikçe artıyor, uygulamalar gelişiyor, video kaliteleri artıyor. 2G'nin bir nebze de olsa kullanıldığı dönemlerde popüler uygulamaların kralı 2-3 mb civarındaydı. Şuan bakıyoruz bir sosyal uygulama 50-100mb arasında. 1-2 yıla kadar bunların çok daha artacağını, kotaların 20-30gb'lara çıkacağını düşünürsek gerçekten 3G pekte revaçta olmayacaktır. Bu benim şahsi görüşüm, sizde haklısınız tabii ki sizin görüşünüze karşılık kendi görüşümü belirtiyorum.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
4.5 G Alt yapısı çok yetersiz bir yana, sadece PARA Tuzağı bana göre...şimdilik tabiki...

Oyla:
Üst Alt