İnceleme Xiaomi Mi 10 Ultra ile ilgili deneyimlerim

feritim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
18
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
bu sürüm sizce iyimi bana bu şekilde geldi ancak bazen kamera durduruldu hatası alıyorum yeni güncelleme gelmiş 12.0.15 ancak indiriyorum yüzde yüz oluyor yuklenmiyor yardımcı olur musunuz sizde güncelleme yapmalimiyim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu surumu indirin twrp yukleyin ve indirdiginiz surumu twrpden flaslayin en stabil ve hatasiz sürümüdür

Hekim44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BAYKARANLIK
Cihazım
Mi 10 ultra
Konular
8
Çok teşekkür ederim hic yapmadım daha önce umarım becerebilirim

selefi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut Kara
Cihazım
mi 10 ultra
Konular
0
Mı 10 ultra 1020$ seviyelerinde elime gecti. 12/256 sürümü gercekten çok başarılı bir cihaz.

Kamera performansı olsun ses performansı olsun hele ki 120w şarj şaka gibi.

1. kusuru fazla ağır ve biraz da kalın. Ne yalan söyleyeyim dolu dolu bir cihazda o kadar kalınlık da normaldir yani diyor insan

2. kusuru malesef ki maalesef stock global rom olmaması eu romda insan ne hikmetse güvende hisetmiyor kendini.

3. Şarj konusundaki deneyiminde durum şöyle oldu oturma odasında %1 de iken şarja taktigimda 5 dakikada %32 yaptı. Lakin çocuk odasında şarja taktigimda 5 dakikada %52 yaptı. Sanırım pirize gelen akımla alakalı bir durum. %1 den %30 a kadar 4 saniyede 1 attı %30dan sonra 14 saniyede 1 arttı %75 den sonra biraz daha yavaşladı ama maksimum 25 dakika

4.kamera konusunda tuhaf bir stabilite sorunu var sanırım yazılımsal. mi 11 ile kıyaslandığında yüzler biraz daha pastelimsi bir hal alıyor. Ama gayet başarılı işler çıkartıyor.

5.miui 12.5 sürümü ile test ettiğimde ise performansta ciddi kayıplar söz konusuydu akıcılık bayağı düşmüştü MIUI 12 eu stabil android 10 geri döndüm.

Sormak istediğiniz merak ettiğiniz ne varsa yardımcı olurum. Herkese iyi forumlar.
Kardeşim şimdi mesela dediklerinin haricinde şebeke sorunu ben aradığımda yok veya beni biri aradığında genelde sorun yok ama bir iki kere oldu beni aradılar ve sana ulaşılamıyor uyarısı aldım. cihaz ımei kayıtlı. yukarıda yazdıklarının hepsi doğru. miui 12.5 geldiğinde nasıl olur telefon

Tedu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tedu
Cihazım
Mi 10 ultra
Konular
1
Mi 10 ultra hoperlorden cizirti gelmeye basladi

feritim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
18
Kardeşim şimdi mesela dediklerinin haricinde şebeke sorunu ben aradığımda yok veya beni biri aradığında genelde sorun yok ama bir iki kere oldu beni aradılar ve sana ulaşılamıyor uyarısı aldım. cihaz ımei kayıtlı. yukarıda yazdıklarının hepsi doğru. miui 12.5 geldiğinde nasıl olur telefon
imeil işlemi yapan arkadaşal kusurlu iş yapmış sorun telefonun donanımsalında değil QCN de

Mi 10 ultra hoperlorden cizirti gelmeye basladi
herhangi bir sıvı temasa mazur kalmış olabilirmi?

adzate

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Mi 5s Mi 6
Meslek
Grafik Tasarım ve Otomasyon
Konular
15
İyi günlerde kullanmana dileğiyle,hayırlı olsun
Aslında bende düşünmüyor değilim amma fiyat konusu kafamı karıştırıyor

Tedu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tedu
Cihazım
Mi 10 ultra
Konular
1
imeil işlemi yapan arkadaşal kusurlu iş yapmış sorun telefonun donanımsalında değil QCN de

herhangi bir sıvı temasa mazur kalmış olabilirmi?
Yok yuksek ses dinlemis olablrm ama ondanda pek emn degln cozumu var mi sizce

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
merhaba
iyi ve güzel günlerde kullanın

bende almayı düşünüyorum ultra serisinden ama... ısınma konusunda yorumunuz ile.. kavis kenar kullanım ve koruma konusunda da yorumlarınızı alabilir miyim ?

bu arada... evin her bölgesine gelen akım.. o güçde bir cihaz için değişiklik arz etmez.. büyük ihtimal type c nin temas sorunudur.. o cihaz 250 watt bile çekse... o prize siz süpürge filan taktığınızda güç sorunu olmadığına göre... şunu açıkca yazayım.. bir çok arkadaşımın benim gibi yedek kablo kullandığını biliyorum.. piyasada orjinal ismi ile satılan kabloların çoğunu usb akım ve güç ölçen 30 lira gibi bir paraya satılan aparatım var.. aynı adaptör aynı tlf sadece kablo değiştirerek denediğimde 100 lira bile olan adı orjinal kendisi feyk kabloların akım ve voltaj değerleri maalesef hızlı dolumu desteklemiyor. max 2 amper ve 5v şeklinde oluyor.. yedek kablo alacak kişiler buna özellikle dikkat etsinler

aparat için örnek resim paylaşmak isterim... bu tür çok fazla model ve marka var... alırken akım ve voltaj aralıklarını inceleyiniz...

daha iyi bir model ise

farklı model marke ve destekledikleri voltaj-akım güç aralıklarına göre de fiyatları değişiyor... basit bir seri özellikle kablo satın alırken tlf unuzu çok uzun süre sorunsuz kullanabilmeniz için faydalıdır

ülke şartlarımız için bu tlf lar çokda ucuz değil ; ucuz bile olsa herşeyimiz oldular.. onları korumak için yedek kılıf fiyatına bu tür aparatları mutlaka almanızı öneriyorum

Son düzenleme:

feritim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
18
merhaba
iyi ve güzel günlerde kullanın

bende almayı düşünüyorum ultra serisinden ama... ısınma konusunda yorumunuz ile.. kavis kenar kullanım ve koruma konusunda da yorumlarınızı alabilir miyim ?

bu arada... evin her bölgesine gelen akım.. o güçde bir cihaz için değişiklik arz etmez.. büyük ihtimal type c nin temas sorunudur.. o cihaz 250 watt bile çekse... o prize siz süpürge filan taktığınızda güç sorunu olmadığına göre... şunu açıkca yazayım.. bir çok arkadaşımın benim gibi yedek kablo kullandığını biliyorum.. piyasada orjinal ismi ile satılan kabloların çoğunu usb akım ve güç ölçen 30 lira gibi bir paraya satılan aparatım var.. aynı adaptör aynı tlf sadece kablo değiştirerek denediğimde 100 lira bile olan adı orjinal kendisi feyk kabloların akım ve voltaj değerleri maalesef hızlı dolumu desteklemiyor. max 2 amper ve 5v şeklinde oluyor.. yedek kablo alacak kişiler buna özellikle dikkat etsinler

aparat için örnek resim paylaşmak isterim... bu tür çok fazla model ve marka var... alırken akım ve voltaj aralıklarını inceleyiniz...

daha iyi bir model ise

farklı model marke ve destekledikleri voltaj-akım güç aralıklarına göre de fiyatları değişiyor... basit bir seri özellikle kablo satın alırken tlf unuzu çok uzun süre sorunsuz kullanabilmeniz için faydalıdır

ülke şartlarımız için bu tlf lar çokda ucuz değil ; ucuz bile olsa herşeyimiz oldular.. onları korumak için yedek kılıf fiyatına bu tür aparatları mutlaka almanızı öneriyorum
Cvp veriyorum malesef takintili oldugum bir duruma deginmissiniz.aslinda bu durumu ilk iphone xs maxda keşvetkistim.evin oturma odasinda sarja taktigimda orjinal 96wat sarj adaptörü ile 5v 2 amper olarak sarj etti yani 30dakikada %20 olarak sarj atti.lakin yatak odasinda taktigimda ise 30dakikada %52 seviyelerinde sarj etti.sonra bircok kez baska cihazlarla denedim ve sonuc ayniydi.elektirikci arkadasima sordum sorun nedir diye.oturma odasindaki piriz sayisina ve bu pirizlerde takili olan cihaz sayisina gore akim degisiklik gosterir.en onemlisi topraklama hatininzayif olmasidir dedi.biraz aratirdim ve sonucun dogru olduguna kanat getirdim.ve en son testi ise mi 11 mi 10 ULTRA one plus 8 pro huawei mate 40 pro huawei p40 pro ile yaptim sonuc ayni oturma odasinda gec dolarken yatak odasinda cok hizli bir sekilde dolum yapiyor.bu isyerimde olan pirizlerlede ayni durumda teknik servisteki pirizde erken dolarken vitrin pirizinde gec doluyor

Üst Alt