Yardım Xiaomi M9T 4.5G Uyumsuz mu?

Sensei Eyp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüp
Cihazım
Mi 9T
Konular
4
Arkadaşlar telefonda veri bağlantısı açtığımda 4G yazıyor sadece. Turkcell uygulamasından 4.5G aboneliğime baktığımda cihazınız uyumsuz diyor. Telefonu HB üzerinden Xiomi Türkiye Garantili aldım. Yardımcı olur musunuz?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Buyurun;
Yalova merkezde Türk Telekom hat ile bu hızları aldım. Online işlemlerde ise cihaz henüz gözükmüyor türk telekom için. Kayıt edilmemiş olabilir henüz ama bir sorun yok gibi gözüküyor.
Gerçek hız testi için SpeedTest by Ookla'yı tercih ederim. Btk'nın hız testi için sunucusu Ankarada barınıyor, saçma sapan ping ve test sonuçları doğurmakta. Btk işte.

Oyla:

Brave3535

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Baha
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
7
4.5 G açıkken YouTube da 30 dakikalık videonun bi başına bi sonuna 15-20 saniye bakmakla , 3g ile bakmak arasında büyük ihtimalle 300-400mb fark olur. Bu tarz sayfa yüklemeleri, resimli dayfalardaki gezinti hızı vs ay içinde inanılmaz şekilde hızlı kota bitiriyor. Yani işimize yaramaz şeyleri bile yüklemiş oluyoruz. 3g , adsl hızındaysa, 4g fiber hızında olup , takdir edilir ki fibere de yüksek kota gerekiyor.
YouTube da bildiğiniz gibi şöyle bir durum var. İnternet hızına göre video kalitesi otomatikte ise kalite yükseliyor ve veri miktarı artıyor. Eğer bideo kalitesini 360 a sabitlersek işe yarayabilir. İnternet tarayıcılarında ise açılır pencereleri engellemek ve videoları otomatik oynat seçeneği kapatılabilir. Ben herşey açık ve sürekli data açık haldeyken 4.5G de ayda yaklaşık 5gb veri kullanıyorum. Çağımızın böyle yetenekli telefonlarında 3G kullanmak birde yakın bir gelecekte 5G ye geçilecek olması nedeniyle bana pek mantıklı gelmiyor. Ama beni yanlış anlamayın bu bütçe meselesi ülkemizde 5gb lı paketlerin 40₺ den başlaması bazı zorunlulukları da beraberinde getiriyor.

Oyla:

aliozaltun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
MI 9T
Meslek
Lojistisyen
Konular
1
Yeni aldığım Mi9T üzerinden yaptığım test için ekran görüntüsü

Oyla:

netlogger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi
Konular
7
Bu da benden olsun
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Ege32

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ege
Cihazım
Poco f2 pro
Konular
1
Yalova merkezde Türk Telekom hat ile bu hızları aldım. Online işlemlerde ise cihaz henüz gözükmüyor türk telekom için. Kayıt edilmemiş olabilir henüz ama bir sorun yok gibi gözüküyor.
Siz iyi almışsınız bu hızı bende o da yok

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-09-01-13-16-52-967_com.sec.android.app.sbrowser.png
    Screenshot_2019-09-01-13-16-52-967_com.sec.android.app.sbrowser.png
    118,2 KB · Görüntüleme: 11
Oyla:
Üst Alt