Sohbet Xiaomi Laptop nereden alınır?

martineden87

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mustafa
Cihazım
henüz yok
Konular
1
hocam git ikinci el bir thinkpad carbon al daha makbul gelir bence yada sıfır bi thikpad al emsallerine göre biraz tuzlular ama değermi bence değer
Bugüne kadar hep at gibi bilgisayarlar kullandım.Önceliğim tamamen ince ,hafif makina :) Carbon düşünmüştüm aslında ama sonra niye vazgectım bilmiyorum.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Bugüne kadar hep at gibi bilgisayarlar kullandım.Önceliğim tamamen ince ,hafif makina :) Carbon düşünmüştüm aslında ama sonra niye vazgectım bilmiyorum.

iste bende sirf o yuzden carbon aldim bataryasi az gidiyor birazda bataryasi pahali ondan vazgecmissindir muhtemelen ama olsun kabloyla kullanirim.yinede carbon tercih ederim.nasilsa hizli sarj var cihazda:)

carbon 2013 aldim ben suan en ucuz batarya 40 dolar bakalim kesin batarya almak lazimda ucuzlasin dolar ancak oyle

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
iste bende sirf o yuzden carbon aldim bataryasi az gidiyor birazda bataryasi pahali ondan vazgecmissindir muhtemelen ama olsun kabloyla kullanirim.yinede carbon tercih ederim.nasilsa hizli sarj var cihazda:)

carbon 2013 aldim ben suan en ucuz batarya 40 dolar bakalim kesin batarya almak lazimda ucuzlasin dolar ancak oyle
Ne yaptınız hocam? Biz bir laptop için 1000 dolar vermek lüzumsuz derken siz 1200 dolarlık bir cihaz öneriyorsunuz.
7500 TL lik bir bilgisayar ile diğerlerinin yapamadığı ne tür extrem bir iş yapmayı planliyorsunuz hakikaten çok merak ediyorum.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Ne yaptınız hocam? Biz bir laptop için 1000 dolar vermek lüzumsuz derken siz 1200 dolarlık bir cihaz öneriyorsunuz.
7500 TL lik bir bilgisayar ile diğerlerinin yapamadığı ne tür extrem bir iş yapmayı planliyorsunuz hakikaten çok merak ediyorum.

sahibindende falan cok uygun rakamlara var hocam 1200 dolar sifiri olabilir ama ben 2000 liraya aldim carbonu mesela

256 gb m2 sata ssd zaten satadan baska takilmiyor ramide cift tarafli 8gb ram islemci i7 3.nesil bu disk ile yaptirmayacagi hic bisey yok yane 7000 tl.yerine 2000 tl lik bi ust seviye cihaz oneriyorum sadece 40 dolar masraf yaparak sifir bi batatya aldinmi evladiyelik kullanirsin

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
sahibindende falan cok uygun rakamlara var hocam 1200 dolar sifiri olabilir ama ben 2000 liraya aldim carbonu mesela

256 gb m2 sata ssd zaten satadan baska takilmiyor ramide cift tarafli 8gb ram islemci i7 3.nesil bu disk ile yaptirmayacagi hic bisey yok yane 7000 tl.yerine 2000 tl lik bi ust seviye cihaz oneriyorum sadece 40 dolar masraf yaparak sifir bi batatya aldinmi evladiyelik kullanirsin
Ben biraz eski kafalıyım hocam. Kendi topladığım masaüstü PC bana yetiyor..

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Bende dizüstü hiç sevmiyorum bana göre değil sanırım. Bilgisayara yapabilecek şey az aksiyon yok. Voltaj arttıramıyorsun vs vs. :D

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Bu yaştan sonra mı? :D Yok ben almayayım...stop~~.Ben o işi sizin gibi gençlere bıraktım.:P

yenilik yasa basa bakmaz yanliz acik olmak lazim yenilikci olmasak suan hic birimizde telefon olmazdihappy~~ ankesorde dolasir dururdukgiggle~~

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
yenilik yasa basa bakmaz yanliz acik olmak lazim yenilikci olmasak suan hic birimizde telefon olmazdihappy~~ ankesorde dolasir dururdukgiggle~~
Biz sizin yaşınızda iken o dönemin efsane telefonu 5110 kullanırdık, şimdi ise elimizde 2017 nin amiral gemisi Mi 6 var.
Yine bizim gençliğimizde Windows 98 işletim sistemine sahip takoz gibi bilgisayarlar vardı. şimdi şimdi ise evimde kendi topladığım Windows 10 işletim sistemli ve turbo boost teknolojisine sahip modern bir pc var.
Senin anlayacağın hocam, bu kadar teknolojik yenilenme benim gibi ellisini devirmiş bir vatandaşa yeter de artar. Daha fazlası başağrısı yapar.

Üst Alt