Haber Xiaomi Kara Listede

Trump yönetimi Xiaomi'yi kara listeye ekliyor!

Şirketler, ABD'li yatırımcıları kara listeye alınan firmalardaki varlıklarını 11 Kasım'a kadar elden çıkarmaya zorlayan yeni bir ABD yatırım yasağına tabi olacak.

Bir belgeye göre, Trump yönetimi Perşembe günü planemaker Comac ve cep telefonu üreticisi Xiaomi de dahil olmak üzere Çin askeri şirketlerinin kara listesine dokuz Çinli firmayı ekledi.

Kaynak: Reuters

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Amma serbest piyasa ekonomisi ve de özgürlükler ülkesiymiş şu ABeDe, çok satan malı bahanelerle engelle oh ne güzel dünya.. Ne oldu iPhone alacak enayi kalmadı mı ABeDe'de ?
veri hırsızlığı gibi şeylerde var tek sebep bu değil. abd istiyorki sadece ben veri depolayım :D çinde bizde isterük diyo, geçinemiyolar.

Medzor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Bilgisayar Prog.
Konular
2
Zaten belliydi. Xiaomi zaman içerisinde tüm dünyada oldukça hızlı büyüyen bir firma oldu. Tüm dünyadaki pazar payı ile bunu fazlasıyla belli ediyor. sadece mobil sektörde değil bütün sektörlerde ama bütün sektörlerde üretim yapan dev bir firma. Amerika ile siyasi problemlerde haliyle işi bu noktaya getirdi. Ama bunun pek engel yaratacağını zannetmiyotum. Qualcaom ile sorunlar yaşanacaktir. Tıpkı huawei gibi ya kendi yoluna gidecek. ya da tek tabanca devam ama Huawei ile birleşmeye giderse dev bir sistem ile geri dönebilirler.

Son düzenleme:

Erhan5561

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
24