Anket Xiaomi Kamera Bakımından Hangi Modeli Tercih Edilmeli

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
gurcano bey. Gece çekimlerde Manuel cekim yapmanızı tavsiye ederim .İphone ve Samsung gibi cihazlarda ışık yetersizliginden dolayi bile fotoğrafda kumlanma (noise) oluşturur. siz telefonun ekraninda net görürsünüz. Ama Pc ye attığinız zaman görüntüde oynama yaptığınız zaman şok'a uğrarsınız. Dslr makinaların Bile 14-16 18-21 megapiksel (mp) otomatik modda ışıkta yetersiz kalabiliyor.Yani demem şu ki Manuel pozlama Kadraj Çekimini Ögrenmenizde size fayda var . Işık ne kadar yetersiz Kalırsa siz iso'yu Arttırın . Işık ne kadar fazlaysa İso'yu Düsürün . İyi forumlar dilerim. Sağlıcakla Kalın .

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aynen bende dün gece öğrendim amcamın oğlu abi Manuel ayarlar var dedi neredeyse hiç ışık olmayan bir ortamda Manuel ayarla çekim süresi 16 ve 32 olarak denedik resmen yeşil yapraklar ortaya çıktı aslında elimizdeki kamera oldukça iyiymiş fakat yazılımsal destekle daha iyi fotolar çıkabilir

aLLMeTaLLiCa

Aaaaaaaaa1
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
...........1
Cihazım
...........1
Meslek
Veri Giriş ( sekreter )
Konular
44

gurcano

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi Note
Konular
17
Konu açılmışken madem, kamera uygulaması olarak daha iyi app'ler var mı tavsiye edebileceğiniz... Manuel ayarları falan çok daha pratik yapılabilen?

gurcano

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi Note
Konular
17
gurcano bey. Gece çekimlerde Manuel cekim yapmanızı tavsiye ederim .İphone ve Samsung gibi cihazlarda ışık yetersizliginden dolayi bile fotoğrafda kumlanma (noise) oluşturur. siz telefonun ekraninda net görürsünüz. Ama Pc ye attığinız zaman görüntüde oynama yaptığınız zaman şok'a uğrarsınız. Dslr makinaların Bile 14-16 18-21 megapiksel (mp) otomatik modda ışıkta yetersiz kalabiliyor.Yani demem şu ki Manuel pozlama Kadraj Çekimini Ögrenmenizde size fayda var . Işık ne kadar yetersiz Kalırsa siz iso'yu Arttırın . Işık ne kadar fazlaysa İso'yu Düsürün . İyi forumlar dilerim. Sağlıcakla Kalın .

Teşekkürler, deneyeceğim.

ilgazcirasi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilgazcirasi
Cihazım
Xiaomi mi 4
Konular
38

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Konu onaylandı

pentolit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MemetGökan
Cihazım
Note 2
Konular
1
Mi 5S kullanıyorum. Normal cekimlerden memnunum fakat yakın çekim yaparken hep flu netlesemiyor. Barkod okuyucu, büyüteç gibi uygulamalarda netlik hic yok tam flu. Aldigimdan beri böyle. Once takilmadim ama nedeni ne acaba kameram arizali mi acaba?

yardim ederseniz sevinirim iyi geceler

Üst Alt