İnceleme Xiaomi Haylou SOLAR LS05 AKILLI SAAT En Ayrıntılı İnceleme

MTOLGA

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M. TOLGA
Cihazım
MiPad264gb
Konular
22
BismillahirRahmanirRahim
Selamün Aleyküm arkadaşlar, Bugün sizlerle beraber Xiaomi Haylou SOLAR LS05 i inceleyeceğiz.

İnceleme Videosu:

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

00:00:01 Başlangıç
00:07:34 Saat Uygulamaları ve İçeriği
00:13:26 Akıllı Telefon Uygulamasına bakış ve Kıyaslama
00:19:55 EKRAN KALİTESİ
00:21:11 IP68 SU VE TOZ GEÇİRMEZLİK
00:21:50 PPG Nabız Ölçer Kıyaslaması
00:23:01 Bildirim Sorunu
00:24:07 Ekran Açılma Testi ve Nabız Doğruluğu
00:27:37 Ekranın Çizilmeye Karşı Dayanıklılığı ve Adımsayar

EN BAŞTA SÖYLEYEYİM BENCE BU FİYATA ALINABİLECEK EN İYİ AKILLI SAAT
VE BURADA YAZILANLAR CİHAZIN 24 HAZİRAN 2020 Tarihli durumuyla alakalı. CİHAZA GÜNCELLEME ŞART EKSİĞİ ÇOK GÜNCELLEME GELMEK ZORUNDA. Bu yüzden aylar sonra okuyup ilk çıktığında olmayan özellikleri, sizin kullandığınız dönemde ki gibi var sanıp yazmayın lütfen. Şuan neyse onu söylüyorum.

Cihazımızın ismindeki SOLAR a aldanmayın Güneş enerjisiyle çalışmıyor. Güneşte ekranı iyi gözüküyor.

Cihazımız gerek erkek gerekse kadınlar için ideal boyutlarda unisex bir ürün. Kutudan Cihazın Kendisi ve şarj kablosu çıkıyor. Şarj kablosunu oldukça beğendim. Açıkcası gerek Mi Band serisi gerekse de Amazfit serileri çok can sıkıcıydı. Bir pade oturtmanız gerekiyordu. Mi Bandlar şarj sırasında olduğu yerden bile çıkarken, Amazfitlerin ise kırılma ihtimali vardı. Kıran arkadaşlar 3D yazıcı arıyordu. Aparatı bulmak mümkün değildi oturtması da zordu. Bunda manyetik kablo çok güzel olmuş direk ilgili yere şak diye tutunuyor.
Cihaz 300TL lik fiyatına rağmen metal kasa ile geliyor. Alt kısım polikarbonat(plastik) metal kasamız Polisaj(Parlatma) işleminden geçirilmiş daha sonra mat boya ile kaplanmış. Dokusu gayet şık ve premium hissiyat uyandırıyor.
Ekran fiyatına göre harika hele ki Amazfit Pace ve Stratos serilerinin ekranından sonra ilaç gibi geldi. Ppi değeri hafif düşük pixeller çok dikkat ederseniz sayılıyor. Ama normal kullanımda hiç yadırgamazsınız. EKRAN RENK CANLILIĞI pace/stratos modellerinden kat kat iyi. Ekran parlaklık seviyesi 4 kademeden oluşuyor. 2. Seviye ile kutudan çıkıyor bu haliyle KALP ATIM KAPALI 30 GÜN KULLANIN SÜRESİ VAAD EDİYOR. AÇIK 15 GÜN VAAD EDİYOR. BEN EKRAN PARLAKLIKLIĞI SONDA KULLANDIĞIM İÇİN BANA 10GÜN GİDECEK. Ekranı oldukça kolay çiziliyor. Gün ışığında ise oldukça başarılı. Şarj Süremiz ise tam 2 saat %0-100.

Şuan ki Saat Yazılım sürümü: V000854(RH192IV000854), Haylou Fit Uygulama sürümü: 1.1.0

Uygulama ve yazılım kısmına gelecek olursak; Arkadaşlar firma bu cihazı LS01 in devamı şeklinde AKILLI SAAT olarak konumlandırıyor. İnternet sitesinde de AKILLI SAAT kısmında gözüküyor.

Ancak uygulama ve kullanıma gelince firma ürünü çıkarmakta acele etmiş olacak ki Haylou nun Akıllı saat uygulaması olan Haylou Sport ile çalışmak yerine, Markanın AKILLI BİLEKLİK uygulaması olan Haylou Fit ile çalışıyor. Haylou Fit sanki Mi Band 1s döneminden kalma bir uygulama gibi fazlasıyla eksik. Ekran teması değişmiyor(kendi sunduğu 5-6 tane arayüz harici yenisini ekleyemiyorsunuz.), arka plana fotoğraf eklenmiyor. Birçok özelliği Mi Fit kadar ayrıntılı değil. Uyku Takibi sıkıntılı, BİLDİRİM konusu REZALET o Koca ekranıyla Mi Band 4 kadar olamıyor gösteremiyor. Kısa bildirimleri gösteriyor. Uzunları yarım gösteriyor. Aynı kişiden 2 bildirim veya farklı kişilerden 2 bildirim geldiği anda o kısa halini de okutmuyor. Cihaz çıktı çıkalı globalde güncelleme almadı. İlk güncellemede düzelir diye umuyorum. Saatin yazılımı İngilizce uygulama ise çeviri hatalarıyla birlikte Türkçe.

Neden alalım?
Bu fiyata bu malzeme kalitesi ve Xiaomi markasının arkasında oluşu
Fiyatına göre Ekran kalitesi(140tl daha fazla verirseniz Daha iyi ekrana sahip Verge Lite alabilirsiniz. Ama malzemesi daha uyduruk olur)
Uzun Pil ömrü
24 saat kalp ritim monitörüyle takip(Şuan Nabzı çok alakasız ölçüyor. Ara ara doğru gösteriyor)
Fiyat

Neden Almayalım?

Şuan hem cihazın hemde uygulamanın yazılımı çok sıkıntılı, güncelleme geleceğini umarak öneriyorum. Senelerce Mi Band ve Amazfit modellerini kullanmış bir insan olarak uzun yıllar sürsede gelmesi gerekenler geçte olsa geldi.
Bildirim sıkıntısı(Şuan ki bence en büyük sorun)

Alınmama sebepleri tamamıyla yazılımın şuan ki durumuyla alakalı arkadaşlar

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim arkadaşlar herkese kolay gelsin Allah ımıza emanet olun.

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Teşekkürler. Güzel bir inceleme olmuş.

aykutuzumkaya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aykut
Cihazım
Xiaomi Mi A2 Li
Konular
0
lutfen yardim edin yaklasik yarim saat once cihazi aldim sarjini full gosteriyor fonksiyon tusuna basiyorum fakat cihaz acilmiyor ne yapmam gerek

serkantekin76

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mİ10T PRO 8/128
Meslek
Tıbbi Mümessil
Konular
61
Xiaomi nin telefon görüşmesi yapabileceğm kol saati var mı aradım ama belki buşamamışımdır diye soruyorum.Bu arada gayet detaylı ve başarılı incelem olmuş.Tebrikler

Üst Alt