Çözüldü Xiaomi güvenlik DFPS'si !

omerfrkder

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk D
Cihazım
Mİ 10T PRO
Meslek
Öğrenci
Konular
12
lsposed den modülü etkinleştirdiniz mi acaba hocam

hocam isterseniz game turbodan pubg yi kaldırıp güvenlik uygulamasının verilerini temizleyip deneyin bir de
genel olarak hep 90 fps ile çalıştıriyorlar aslında pubg i
pubg oynamadığım için çok hakim değilim aslında hocam konuya
ben mlbb de denedim
isterse cihazda yangın çıksın gene de 90 ın aşağısına çekmiyor
bana yeten 90 fps tabi hocam
Hocam biraz kurcalayıp sorunu çözdüm uygulamanın ayarlar kısmından seçeneği değiştirmemiz gerekiyormuş yaptım oldu şuan bir sıkıntı yok çok teşekkür ederim yardımınız için :)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

YasinBayram

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
YASİN
Cihazım
Mi 10T 8/128
Konular
7
Hiçbir şekilde 90 dan düşmüyormu ? DFPS kapatsak bile FPS dalgalanmaları oluyor. Ve telefonun zorlandığını hissediyosun. Drop girio oyunda kasma oluor arasıra ısınınca. ama sen 2 saat Full PUBG oynayıp düşmüyor diyosan deneriz. ama şunuda merak ediyorum. %100 şarjla başlayıp 2 saat sonra % kaç kalıyor ? Ben Mi10T - OC 940-Thermal Engine-pil max 44 45 i gördüm. 2 saatin sonunda da %50 şarj felan kalıyor.

eminreis80

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
Hocam biraz kurcalayıp sorunu çözdüm uygulamanın ayarlar kısmından seçeneği değiştirmemiz gerekiyormuş yaptım oldu şuan bir sıkıntı yok çok teşekkür ederim yardımınız için :)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
yardımcı olabildiysem ne mutlu hocam
ben mlbb için böyle bir ayar yapmamıştım
sizden de bu ayarı öğrenmiş olduk teşekkürler
Hiçbir şekilde 90 dan düşmüyormu ? DFPS kapatsak bile FPS dalgalanmaları oluyor. Ve telefonun zorlandığını hissediyosun. Drop girio oyunda kasma oluor arasıra ısınınca. ama sen 2 saat Full PUBG oynayıp düşmüyor diyosan deneriz. ama şunuda merak ediyorum. %100 şarjla başlayıp 2 saat sonra % kaç kalıyor ? Ben Mi10T - OC 940-Thermal Engine-pil max 44 45 i gördüm. 2 saatin sonunda da %50 şarj felan kalıyor.
fps dalgalanmalari kesinlikle yaşanıyor hocam dediğiniz de haklısınız
ancak bu biraz değişkenlere de bağlı
osmaniyede yaşıyorum havanın sıcaklığı malum 35 derecenin altına düşmez
gün içerisinde bu durumu yarım saatte bir yaşıyorsam geceleri saatte bir yaşıyorum
bir de oyun alışkanlığınız ile alakali
ben her elden sonra bi sigara molası verip öyle devam ediyorum
bu şekilde ısınmaya kısmi bir çözüm oluyor
cihazı belli bir fps e zorlamak ve aralıksız bu şekilde sürdürmek ister istemez ısınma ve drop a yol açacaktır zaten

omerfrkder

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk D
Cihazım
Mİ 10T PRO
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Şuan Mİ 10T PRO OC 925 ve OtherWorld Kernel kullanmaktayım build.prop dfps kapalı ve arkadaşın söylediği yöntemle oynuyorum pubg minimum 90fps almaktayım yer yer 120-144 fpsleri de görüyorum kullandığım xiaomi security uygulaması da yenilenmiş game turbo içeriyor şuan cihaz performansından oldukça memnunum ayrıca sabit FPS bu söylediklerim olmasa da alamazsınız hocam her daim dalgalanma olucaktır elektronik cihazların kaderi bu:)

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Şuan Mİ 10T PRO OC 925 ve OtherWorld Kernel kullanmaktayım build.prop dfps kapalı ve arkadaşın söylediği yöntemle oynuyorum pubg minimum 90fps almaktayım yer yer 120-144 fpsleri de görüyorum kullandığım xiaomi security uygulaması da yenilenmiş game turbo içeriyor şuan cihaz performansından oldukça memnunum ayrıca sabit FPS bu söylediklerim olmasa da alamazsınız hocam her daim dalgalanma olucaktır elektronik cihazların kaderi bu:)
120-144 fps alamazsınız oyunda. Güncel game turbo sürümlerinin tamamının FPS göstergesi hatalı oyun FPS değerini değil Game Turbo penceresinin FPS değerini gösteriyor. Gerçek FPS için güç monitörü kullanın.

Sizin sorun biraz da Android 12 kaynaklı. Android 11 kurup driver güncelleyince OC yapmadan daha iyi performansı veriyor. Ben thermal disabler ile kullanıyorum. Şarjım %100' den %1 e düşene kadar durmadan oyun attım geçen pazar en ufak bir takılma görmedim. MIUI 13 ile takılmalar oluyordu.
Kullandığınız Thermal modülü kaldırıp Thermal Disablera geçerseniz FPS düşüşü daha da azalır.

Son düzenleme:

Sadikolera38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sadık
Cihazım
Poco f2 pro
Konular
3
Öncelikle DFPS kapatılsa bile kamera gibi bir kaç uygulama 60 hz çalışır bunlar için tek çare pil ve performans devre dışı bırakmak.
Onlar 60 hz çalışsa da zararı dokunmaz aslında.

Cihaz ısınınca kendini 60 hz yenileme hızına kilitler oyun oynarken özellikle bu sorun insanı kanser edebilir. Bunun çözümü ise Pil ve performans verilerinizi silip Magisk ile Thermal Disabler kurmak.

Ekteki modül kurulursa oyunda yenileme hızı düşmesi yaşanmaz ancak şarja bağlı oyun oynamamak gerekir ısı kilidi kalktığı için şarja bağlı oyun oynamak risk yaratır onun dışında öyle aşırı tehlikeli ısı olmaz zaten .
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

DFPS kapatmak için konularıma göz atın r/w dosyası dahil bir konu paylaştım. Ancak r/w şart değil sadece ekteki modül sizin tüm derdinize çare olur.
Hocam mi11 ultra kullanıyorum rw unsupported diyor twrpden yüklerken. Ekteki magisk modülünü de yükleyip yeniden başlatınca telefon açılınca 1 dakika sonra tekrar reset atıyor sonra açılırken atıyor kendi kendine resetleniyor. Magisk içinde busybox ve hideprops kurulu harici birşey de kurulu değil. Sisteme ne yaptıysam zaten rw izini veremedim eu beta rom yüklü.

Lucky patcher üzerinden devre dışı bıraktım hocam deneyebilirsiniz sabit 144hz ekranım
Luck ile ne ayar yapmam gerek neler yapmam gerek anlatırsan memnun olurum hocam bende deneyim bir

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hocam mi11 ultra kullanıyorum rw unsupported diyor twrpden yüklerken. Ekteki magisk modülünü de yükleyip yeniden başlatınca telefon açılınca 1 dakika sonra tekrar reset atıyor sonra açılırken atıyor kendi kendine resetleniyor. Magisk içinde busybox ve hideprops kurulu harici birşey de kurulu değil. Sisteme ne yaptıysam zaten rw izini veremedim eu beta rom yüklü.

Luck ile ne ayar yapmam gerek neler yapmam gerek anlatırsan memnun olurum hocam bende deneyim bir
Modül işlemciye göre değişiyor. Bu modül Android 12 ile sorun yapıyor sanırım. R/W dosyası Android 12 kaynaklı çalışmıyor olabilir farklı bir TWRP deneyin olmazsa alternatif R/W yollarına bakmalısınız.

Sadikolera38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sadık
Cihazım
Poco f2 pro
Konular
3
Modül işlemciye göre değişiyor. Bu modül Android 12 ile sorun yapıyor sanırım. R/W dosyası Android 12 kaynaklı çalışmıyor olabilir farklı bir TWRP deneyin olmazsa alternatif R/W yollarına bakmalısınız.
Mi 11 ultra android 12 farklı twrp olduğunu sanmıyorum rw izni hiçbir şekilde verilmiyor

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Mi 11 ultra android 12 farklı twrp olduğunu sanmıyorum rw izni hiçbir şekilde verilmiyor
Kullandığınız TWRP sistemi A12 gösterdiği için zip uyumsuz hatası veriyor. 11 gösterse Android sürümü 12 olsa bile sorunsuz kurulur.

Kullandığınız TWRP'nin advanced menüsüne bir bakın TWRP dahili r/w kurulum özelliği içerebilir .

omerfrkder

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk D
Cihazım
Mİ 10T PRO
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Şuan Mİ 10T PRO OC 925 ve OtherWorld Kernek kullanmaktayım build.prop dfps kapalı ve arkadaşın söylediği yöntemle oynuyorum pubg minimum 90fps almaktayım yer yer 120-144 fpsleri de görüyorum kullandığım xiaomi security uygulaması da yenilenmiş game turbo içeriyor şuan cihaz performansından oldukça memnunum ayrıca sabit FPS bu söylediklerim olmasa da alamazsınız hocam her daim dalgalanma olucaktır elektronik cihazların kaderi bu:)

Lucky patcher indirip arama kısmına pil ve performans yazın hocam çıkan uygulamanın üstüne tıklayın araçlar>paketi dondur seçeneğine basın ve yeniden başlatın ama build.prop dfps aktifse bir işe yaramayacaktır system rw olmadan da dfps iptal edebilirsiniz ama magisk hide props config ve terminal kullanarak forumda daha detaylı anlatımlar mevcut

Üst Alt