Sohbet Xiaomi Gizliliğe Ne Kadar Önem Veriyor

bekobaba142

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Beko
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
23
Forumda biri demişti "ruslar miui'ye virüs diyor' diye, doğrudur virüstür miui bilgi sızdırır. Bilgi paylaşımıda iyi niyetten falan değil, elimizdeki ürünü satın aldığımızda artık ürün biz oluyoruz veri ticareti başlıyor 3. Parti firmalara bilgiler satılıyor xiaomi parayı kırıyor.

Kötü gün dostu fakirin babası xiaomi demeden önce bir düşünmek lazım.

En iyi telefon kendi custom romunu kurduğun tüm bilgi paylaşımlarını elinden geldiğince kısıtladığın telefondur. Yoksa fabrikadan çıkan her telefon ios da olsa bilgilerini çalıyor.

İş bununla da bitmiyor, chrome, facebook, instagram uygulamalarını yüklediğin an zaten telefonuna ajan programları sokmuş oluyorsun.

Bir nebze çözüm, microg eklentili lineage os romları yapan site var lineage.microg.org olması lazım. Telefonun destekleniyorsa kurmanı tavsiye ederim.

Klavye yerine askanysoft keyboard
Tarayıcı duckduckgo firefox focus vb.
Ve en önemlisi blokada kurulumu.

Mesela şuan blokada kur, reklam filtresi olarakta jerryn72 olanı seç. Sonra hiç bir işlem yapmadan bekle telefon işlem yapılmadığı halde google analitik google tag manager, data miui ye veri gönderiyor. Yukarıdan blokada bildirimlerinde görebilirsin
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Reklam filtresi nasıl seçiliyor hocam?

bekobaba142

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Beko
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
23
Blokada'ya girdiğinizde sol kısımda kara liste seçeneği var ona girdiğinizde istediğinizi seçebilirsiniz.
Teşekkürler hocam buldum. Son uygulamaları kapatınca blokada da kapanıyor bunun çözümü var mı?

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Teşekkürler hocam buldum. Son uygulamaları kapatınca blokada da kapanıyor bunun çözümü var mı?

Çözüm uygulamayı açmadan yukarıdan kaydırarak indirdiğimiz menüde (wireless bluetooth mobil veri baloncuklarının olduğu yer) 2. Kısımda blokada simgesi olması lazım oradan wireless aktif eder gibi edebilirsiniz.

bekobaba142

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Beko
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
23
Çözüm uygulamayı açmadan yukarıdan kaydırarak indirdiğimiz menüde (wireless bluetooth mobil veri baloncuklarının olduğu yer) 2. Kısımda blokada simgesi olması lazım oradan wireless aktif eder gibi edebilirsiniz.
Teşekkürler

kaydybolden

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
kaydyn
Cihazım
kbolden
Konular
0
urmadan veri toplayan uygulamaların ön-arka plan veri kullanımını kısıtlayınız ve yetkilendirme ayarından da yetkilendirmelerini kapatınız.

Son düzenleme:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Bizi bizden iyi tanıyorlar desem ??? Facebook,instagram,whatsapp,twitter,youtube hatta android drunk~~ Bunları bedava kullanmanın ( android hariç ) bir bedeli olmalı. Sadece reklamlar ile dönmez mecra. Bilgilerimiz alınıp satılabilen bir olguya dönüştü bu raddeye çoktan geldik zaten.

Birazda çinliler alsın bilgilerimizi. Birinde olup diğerinde olmasın mı haha-- Bir gün bilgiler çalındı diye sahte bir haber çıkartırlar hooop suçtan sıyrıldılar. Bu kadar.

Bize düşen görev ne ? Yeni bilgiler üretelim, sürekli aynı bilgileri almasınlar canları sıkılır.

Üst Alt