Haber Xiaomi Eu Rom, Redmi Note 8 Pro Desteğini Kesti/İptal Etti

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Mtk işlemciye ait müstakil konu bulamadığım için buraya yazıyorum.

Dün, Oppo'nun 6/128 Gb kapasiteli telefonunun güzel indirime girdiğini görünce şeytan dürttü... giggle~~ hemen özelliklerine baktım ve büyük hayal kırıklığı yaşadım... Mtk işlemci ve 3500 mAh batarya koymuşlar... :D

Yavaşça telefonu bıraktım ve kaçarak uzaklaştım... haha--
Hocam, Mido ya elvedaya mı hazırlanıyorsunuz yoksa?

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Hocam, Mido ya elvedaya mı hazırlanıyorsunuz yoksa?

Oğluma devretme olasılığı var ama acelem yok, pusuya yatıp bekleme düşüncesindeyim... 8-|

Oneplus 5t
Realme 3 pro
Redmi 8

Coşarsam da Mi 9t var radarımda.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Oğluma devretme olasılığı var ama acelem yok, pusuya yatıp bekleme düşüncesindeyim... 8-|

Oneplus 5t
Realme 3 pro
Redmi 8

Yeğenime yenisini alın, Siz midoya devam edin derim...8=)

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315

Oneplus 5t
Realme 3 pro
Redmi 8

Şuanki cihazınızdan mi9tpro ya geçmek yakışır. Diğerleri pekte iç açıcı değil.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
40
Şimdiye kadar Snapdragon ' dan farklı bir işlemci ile tanışma fırsatımız olmadığı için sırf bilgi edinme maksatlı sormak isterim.
Bu Mtk işlemci neden bu kadar olumsuz tepki alıyor acaba? Tamam eskiye dayanan kötü referansları var belki. Lakin yeni cihazlarda yüksek performans sağladığı yönünde yorumlar da var.
veliazak hocamın bahsettiği cihaz ( yanılmıyorsam düzeltsin) oppo reno 2z ise, benim kayınbirader kullanıyor bir aydır. Adam cihazından o kadar memnun ki neredeyse yatağa bile onsuz girmiyor.
Geçenlerde okuduğum bir haberin linkini de aşağıda paylaşıyorum. Bu yazıda bahsi geçen haber tamamıyla asparagas bir haber midir?
( Note 8 pro ile alakalı bilgi ve yardım talepleri aldığım için en azından söyleyecek bir sözüm olmasını isterim.)

Efsaneden Tapatalk vasıtasıyla gönderildi

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Şimdiye kadar Snapdragon ' dan farklı bir işlemci ile tanışma fırsatımız olmadığı için sırf bilgi edinme maksatlı sormak isterim.
Bu Mtk işlemci neden bu kadar olumsuz tepki alıyor acaba? Tamam eskiye dayanan kötü referansları var belki. Lakin yeni cihazlarda yüksek performans sağladığı yönünde yorumlar da var.
veliazak hocamın bahsettiği cihaz ( yanılmıyorsam düzeltsin) oppo reno 2z ise, benim kayınbirader kullanıyor bir aydır. Adam cihazından o kadar memnun ki neredeyse yatağa bile onsuz girmiyor.
Geçenlerde okuduğum bir haberin linkini de aşağıda paylaşıyorum. Bu yazıda bahsi geçen haber tamamıyla asparagas bir haber midir?
( Note 8 pro ile alakalı bilgi ve yardım talepleri aldığım için en azından söyleyecek bir sözüm olmasını isterim.)

Hocam, tek eksiği rom,root ve yazılım desteği konuları. Yoksa mtk işlemcileri kalite ve performans olarak iyi iş çıkartıyor. Benim yazılımlarla işim yok, root nedir rom nedir anlamam yada işim olmaz diyen bir kullanıcı için mesela Redmi Note8 Pro çok güzel cihaz.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Yeğenime yenisini alın, Siz midoya devam edin derim...8=)

Bir yılda iki kez telefonunun (Redmi 5 Plus) ekranını kırdı, bir nevi ceza çekiyor hocam, sıfır telefon yok şimdilik... :)
Şuanki cihazınızdan mi9tpro ya geçmek yakışır. Diğerleri pekte iç açıcı değil.
her şey bütçe ile ilgili, bu sebeple coşarsam diye ekledim ya... giggle~~ değilse ikinci el temiz bir şey bakarım...

Farklı deneyim için Xiaomi harici telefonlar var radarımda.

Hocam, iki tane mtk işlemcili telefon tecrübem oldu, bir yıl içinde şarj performansı yarı yarıya düşüyor, ayrıca normal bir kullanım için bu işlemcinin kahrını çekmeye gerek yok, şu anda Sd 626 ile her işimi görüyorum...

Oppo 9 pro benim baktığım telefon ve 2z'dekinden de kötü mtk işlemci koymuşlar ve bataryası 3500 mAh.

3 yıllık telefonumu şarjdan %100 ile alıyorum ve %90'a inene dek 1 saat ekran süresi alıyorum. Mtk işlemciye sahip Redmi Note 4 telefon varken şarjdan çektiğim an şarjı %95'e düşüyordu... Bu rezillikleri para vererek almak bana ters...

Ki, 436'lık Sd işlemcisi olan Redmi 8 bile bana yeter... ;) adamlar Akü koymuş telefona... :)

Hocam, tek eksiği rom,root ve yazılım desteği konuları. Yoksa mtk işlemcileri kalite ve performans olarak iyi iş çıkartıyor. Benim yazılımlarla işim yok, root nedir rom nedir anlamam yada işim olmaz diyen bir kullanıcı için mesela Redmi Note8 Pro çok güzel cihaz.
Benim o işlerle ilgim yok ama tercih etmem bu telefonu... Almam, alana da mani olmam...

Şöyle 6-7 ay daha geçsin iyice kendini belli eder zaten, insanlara yazarak söyleyerek anlatamıyoruz maalesef... Yaşayacaklar illaki... :)

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
40
Oppo' nun Reno serisi hakikaten güzel telefon. Eğer bir gün olur da bu rom root işlerinden sıkılır ve xiaomi ile ilk tanıştığım normal kullanıcı moduna dönmek istersem (Zira o gün geldiğinde benim için xiaomi nin hiç bir esprisi kalmamış demektir) mutlaka alıp kullanacağım tek telefon oppo reno olur.
Fakat bugün olmazsa olmazım tek marka Xiaomi...

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Oppo' nun Reno serisi hakikaten güzel telefon. Eğer bir gün olur da bu rom root işlerinden sıkılır ve xiaomi ile ilk tanıştığım normal kullanıcı moduna dönmek istersem (Zira o gün geldiğinde benim için xiaomi nin hiç bir esprisi kalmamış demektir) mutlaka alıp kullanacağım tek telefon oppo reno olur.
Fakat bugün olmazsa olmazım tek marka Xiaomi...

Maddeten her şey benim için vazgeçilebilir değerdedir hocam... happy~~ kriterlerim ve prensiplerim dahiline giren her şeyi kullanırım, haricinde kalmaya başlayanları da devre dışı bırakırım...

Üst Alt