İpucu Xiaomi.eu rom akıcılık artırmak için yöntem ( Mi 9 Lite)

saspunasrap

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mim Fatih Fa
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
5
Mi 9 Lite cihazımda Xiaomi.Eu rom 12.5.3.0 Stabil sürümü kullanıyorum ve Global Stabil'e göre takılmalar var ve akıcılık daha azdı. SuperWallpaper kurduğum zaman ana ekranda sayfaları kaydırırken ciddi bir yavaşlık oluyordu. Ben de SuperWallpaper kullanmasam bile arayüzde Global Stabile göre akıcılıkta sıkıntı olduğunu fark ettim ve cihazdan SuperWallpaperları tamamen kaldırdım ve wipe chace/dalvik yaptım. Gözlemlerime göre ana ekrana dönül animasyonları ve diğer gesturelar daha akıcı oldu.

SuperWallpaper'lar her ne kadar duvar kağıdı olsa da, sistem içerisinde uygulama olarak davrandığı için yazılımsal bir akıcılık sorunu yaratıyor olabilir diye düşündüm.

SuperWallpaper'ları silmek için;

"Ayarlar>Uygulamaları yönet" kısmından teker teker kaldırabilirsiniz.

SuperWallpaper'ları tekrar yüklemek için ayrı bir konu mevcut diye biliyorum. Onun dışında TWRP üzerinden data ve internal storage'a dokunmadan sadece chace/dalvik ve system wipe ile romu tekrar kurarsanız geri gelecektir. Yanlış bir bilgi verdiysem bilenler düzeltirse sevinirim.

Farox

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Farox
Cihazım
Ka-Fa 1500
Konular
4
Global sürümde ekranda uygulama açarken arka planda hareketler ve animasyon gibi birşeyler olmuyor ama euromda bunlar var super walpaper kaldırsan bile o animasyon haketler gitmiyor bunları kapatmanın yolu var mı geliştirici seçeneklerinde ki animasyonlarda bahsetmiyrum arka planda hareketlerden bahsediyorum

saspunasrap

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mim Fatih Fa
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
5
Global sürümde ekranda uygulama açarken arka planda hareketler ve animasyon gibi birşeyler olmuyor ama euromda bunlar var super walpaper kaldırsan bile o animasyon haketler gitmiyor bunları kapatmanın yolu var mı geliştirici seçeneklerinde ki animasyonlarda bahsetmiyrum arka planda hareketlerden bahsediyorum
Bu konuda bilgim yok maalesef. Sanırım o yerleşik bir animasyon.

Farox

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Farox
Cihazım
Ka-Fa 1500
Konular
4
Başka launcher yükleyince sorun yok artık şunu diyorum eurom pişmanlık ses kaydı ve izin yönetimi olsa kesinlikle global sürüm hatta Türk romu

Üst Alt