Yardım Xiaomi Engineer Rom a google servısler nasıl yuklenır

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
32
arkadaslar eng roma googla servıslerı yuklemek mumkunmudur bır yolu varmıdır eng romu rootladım herseyı yukledım sadece google servıslerı yukleyemedım ınternette huaweıye gore yontemler var acaba bır bılen varmıdır

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Eng rom günlük kullanım için uygun değil. Google servislerini yükleseniz de yüksek ihtimalle sıkıntı çıkartacaktır. İlla kullanmak istiyorum diyorsanız modulüne bakabilirsiniz.

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
32
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eng rom günlük kullanım için uygun değil. Google servislerini yükleseniz de yüksek ihtimalle sıkıntı çıkartacaktır. İlla kullanmak istiyorum diyorsanız modulüne bakabilirsiniz.
Çok teşekkürler eu rom yukledim müsait bir zamanda deneyeceğim denemek isteme sebebim eng romda insan kendini özgür hissediyor 😀 kapanıp açılma süresi bile çok hızlı ben oyun sosyal medya falan için kullanmadığım için cihazı tam performans görmek güzel oluyor

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Çok teşekkürler eu rom yukledim müsait bir zamanda deneyeceğim denemek isteme sebebim eng romda insan kendini özgür hissediyor 😀 kapanıp açılma süresi bile çok hızlı ben oyun sosyal medya falan için kullanmadığım için cihazı tam performans görmek güzel oluyor
Çünkü arka planda gerekli gereksiz zibilyon servis ve uygulama olmadığı/çalışmadığı için hızlı hocam. Kullanırken lazım olduğunda birçok şeyin eksikliğini hissedeceksiniz yüksek ihtimalle eng romda. :)

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
32
Çünkü arka planda gerekli gereksiz zibilyon servis ve uygulama olmadığı/çalışmadığı için hızlı hocam. Kullanırken lazım olduğunda birçok şeyin eksikliğini hissedeceksiniz yüksek ihtimalle eng romda. :)
Onu farkettim benim o özelliklere pek ihtiyacım yok 1 tam performans almak benim için daha önemli

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Mühendislik romu günlük kullanıma uyarlamaya çalışmak daha neler göreceğim🤣
Öyle bomboş telefon istiyorsaniz nothing phone veya Google pixel cihazlara bakın. Xiaomi arayüz ve özellikler için tercih ediliyor genellikle.

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
32
Mühendislik romu günlük kullanıma uyarlamaya çalışmak daha neler göreceğim🤣
Öyle bomboş telefon istiyorsaniz nothing phone veya Google pixel cihazlara bakın. Xiaomi arayüz ve özellikler için tercih ediliyor genellikle.
ben bu telefonu ıslemcısı ıcın aldım :D yoksa yazılım ıcın alsam samsung kullanırdım xıaomının yazılım olarak daha cok kat edecegı yol var bence oyuzden farklı yazılımları deneyımlıyorum ne kadar duman o kadar randıman :D

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
ben bu telefonu ıslemcısı ıcın aldım :D yoksa yazılım ıcın alsam samsung kullanırdım xıaomının yazılım olarak daha cok kat edecegı yol var bence oyuzden farklı yazılımları deneyımlıyorum ne kadar duman o kadar randıman :D
bunu yazılım geliştiriciler de düşünmüş olamaz mı ? kullanmama sebepleri var ondan dolayı kesin olarak diyebilirim ki kullanamazsınız çünkü denedim rom sadece test amaçlı yapılmış bir sürüm yani beta bir yazılım beta v1 gibi birşey performans vermez çünkü donanım sürücüleri sadece düzgün çalıştıgını anlaşılması için optimize edilmiş bir sürüm tavsiye olarak pixel romlar veya genel itibariyle stock android e yakın romlar size çok daha iyi performans verecektir hatta basit bir mantıkla gidersek xiaomi bir stock rom şu anda en az 6 gb stock androidler 1-2 gb arasında kalan 4 gb dosya cihazınızı kötü yönde etkileyebiliyor "100 mb lık romları editleyip daha hızlı çalıştırmaya calıştığım günler aklıma geldi nerede o htc explorer" :)

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
32
bunu yazılım geliştiriciler de düşünmüş olamaz mı ? kullanmama sebepleri var ondan dolayı kesin olarak diyebilirim ki kullanamazsınız çünkü denedim rom sadece test amaçlı yapılmış bir sürüm yani beta bir yazılım beta v1 gibi birşey performans vermez çünkü donanım sürücüleri sadece düzgün çalıştıgını anlaşılması için optimize edilmiş bir sürüm tavsiye olarak pixel romlar veya genel itibariyle stock android e yakın romlar size çok daha iyi performans verecektir hatta basit bir mantıkla gidersek xiaomi bir stock rom şu anda en az 6 gb stock androidler 1-2 gb arasında kalan 4 gb dosya cihazınızı kötü yönde etkileyebiliyor "100 mb lık romları editleyip daha hızlı çalıştırmaya calıştığım günler aklıma geldi nerede o htc explorer" :)
bugun test dedıgınız romu rootladım uygulamalarımı yukledım aosp romdan pek farkı yok mıuı ozellıklerı harıc hersey gayet mevcut romda sımdı google uygulamalarını kurmayı denıgcem yazarım

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
32
Hocam çok sağolun çalıştı valla ne kadar mutlu ettiniz beni anlatamam bu forumda bilmediğim çok şey öğrendim saolun

Üst Alt