Haber Xiaomi dikey katlanabilir telefon çıkarmaya hazırlanıyor: Çok cazip fiyatla sunulacak

Xiaomi'nin dikey olarak katlanabilen bir telefon çıkarmaya hazırlandığı bildiriliyor. Oldukça cazip fiyatla sunulacak cihaz Samsung Galaxy Z Flip 3 ve Huawei P50 Pocket modelleriyle rekabet edecek.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir


Xiaomi'nin Galaxy Z Flip 3 ve Huawei P50 Pocket ile aynı form faktörüne sahip bir telefon çıkarmaya hazırlandığı bildiriliyor. Şirketin "dikey katlanabilir" yapıda olacak telefonu çok cazip bir fiyatla piyasaya süreceğine dair bazı bilgiler ortaya çıktı.

Çinli şirket geçtiğimiz yıl Samsung Galaxy Z Fold 3 gibi kitap tarzı katlama çözümü kullanan ilk amiral gemisi katlanabilir telefonu Xiaomi Mi Mix Fold'u piyasaya sürmüştü. Ancak sadece Çin'de satışa sunulan cihazın başlangıç fiyatı 1.500 doların üzerinde.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir


Snapdragon 8 serisi işlemci​

Xiaomi şimdi ise daha kompakt bir model çıkarmaya hazırlanıyor. Katlanabilir telefonun ana ekranı FullHD+ çözünürlük ve 120 Hz yenileme hızını destekleyecek. Ayrıca Qualcomm Snapdragon 8 serisi bir işlemciyle güçlendirileceği ve ultra hızlı şarj teknolojisi sunacağı belirtiliyor.

Mobil sektörün güvenilir bilgi kaynaklarından biri olan Digital Chat Station tarafından paylaşılan detaylar arasında cihazın başlangıç fiyatının Xiaomi Mix Fold'dan çok daha düşük olacağı da yer alıyor. Yeni katlanabilir telefonun esas hedef kitlesi ise kadınlar olacak.

Kaynak:
 
Üst Alt